Globalworth powołuje Stamatisa Sapkasa na stanowisko dyrektora finansowego Grupy
Globalworth, czołowy inwestor biurowy w Europie Środkowo-Wschodniej (CEE), informuje o powołaniu Stamatisa Sapkasa na stanowisko dyrektora finansowego grupy z dniem 1 maja 2022 roku. Stamatis Sapkas przejmie obowiązki Andreasa Papadopoulosa, który ustępuje ze stanowiska CFO po 8 latach nieocenionego wkładu w sukces Globalworth. Stamatis Sapkas będzie raportował bezpośrednio do Dimitrisa Raptisa, CEO Globalworth Group.
"Mam przyjemność poinformować, że Stamatis zostanie nowym dyrektorem finansowym Globalworth. Jest on jednym z naszych najstarszych i najbardziej doświadczonych kolegów związanych z firmą od początku. Był zaangażowany w szereg ważnych projektów (początkowo jako dyrektor inwestycyjny, a potem jako zastępca głównego dyrektora ds. inwestycyjnych), począwszy od giełdowego debiutu spółki w lipcu 2013 roku, transakcji inwestycyjnych w Rumunii, transakcji finansowania kapitałowego i dłużnego oraz przejęcia GPRE w Polsce w 2017 roku. W ostatnich latach zajmował się głównie sprawozdawczością wewnętrzną i zewnętrzną, relacjami inwestorskimi oraz kierowaniem naszymi działaniami w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że doświadczenie Stamatisa z naszej firmy w połączeniu z jego wcześniejszymi dokonaniami będzie stanowić istotną wartość dla Grupy i skutecznie wprowadzi ją w kolejny etapu rozwoju" – mówi Dimitris Raptis, CEO Globalworth Group.
Stamatis Sapkas ma około 20 lat doświadczenia w doradztwie nieruchomościowym i w inwestycjach. Przyszedł do Globalworth w 2013 roku, a wcześniej pracował w zespole nieruchomościowej bankowości inwestycyjnej Citigroup z siedzibą w Londynie oraz w EFG Eurobank Ergasias. Swoją zawodową karierę rozpoczął w Eurobank Properties w Atenach w Grecji. Jego doświadczenie obejmuje transakcje w obszarze fuzji i przejęć, ofert kapitałowych, finansowania dłużnego i kredytów zagrożonych w sektorach nieruchomości i zakwaterowania. Pracował w wielu systemach prawnych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Posiada licencjat z Zarządzania z Informatyką z Uniwersytetu w Kent oraz tytuł magistra inżyniera z Bankowości i Finansów Międzynarodowych z Bayes Business School.
"Jestem bardzo podekscytowany kontynuowaniem w firmie Globalworth mojej podróży, która rozpoczęła się w 2013 roku – teraz jako dyrektor finansowy. Od momentu powstania osiągnęliśmy wiele kamieni milowych jako grupa i cieszę się z możliwości dalszej bliskiej współpracy z naszym pełnym sukcesów, zmotywowanym i profesjonalnym zespołem. Globalworth został dominującym inwestorem biurowym w Polsce i Rumunii i jestem szczęśliwy, że mogę mieć wkład w naszą przyszłość" – dodaje Stamatis Sapkas, CFO Globalworth.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.