Grupa Murapol rozpoczęła oferowanie 273 mieszkań w dwóch warszawskich projektach
Portfolio stołecznych inwestycji Grupy Murapol zostało powiększone o nowe przedsięwzięcie deweloperskie, które powstanie w dzielnicy Ursus – Murapol Dzieci Warszawy. Oferta mieszkań wprowadzonych do przedsprzedaży w tej inwestycji obejmuje 124 lokale. Do oferty trafiła także kolejna pula - 149 mieszkań w inwestycji Murapol Osiedle Natura, powstającej na warszawskiej Białołęce.
Zaoferowane lokale mieszkalne stanowią część „projektu1000”, w którym Murapol postawił do dyspozycji klientów jednocześnie ponad tysiąc mieszkań w siedmiu projektach mieszkaniowych.
W ramach pierwszego etapu inwestycji Murapol Dzieci Warszawy zaprojektowano 5-kondygnacyjny budynek z garażem podziemnym. Znajdą się w nim kawalerki o metrażach rozpoczynających się od 26 mkw., jak i większe, 2-, 3-, 4- czy 5- pokojowe lokale o powierzchniach sięgających 85 mkw. Klienci poszukujący jeszcze większych przestrzeni mogą skorzystać z możliwości łączenia lokali. Poza pakietem antysmogowym i opcją smart home, w które wyposażone będą mieszkania, w projekcie przewidziano także dodatkowe udogodnienia, takie jak stacje do ładowania samochodów elektrycznych, stojaki rowerowe i energooszczędne oświetlenie części wspólnych, razem objęte pakietem eco.
W kolejnym etapie inwestycji Murapol Osiedle Natura, powstającej w północnej części Warszawy, w otoczeniu terenów zielonych, rezerwatu przyrody oraz nieopodal Kanału Żerańskiego, zaplanowano trzy kameralne, 3- kondygnacyjne budynki. Znajdą się w nich kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4- pokojowe, o powierzchniach od 25 mkw. do blisko 60 mkw. Wszystkie mieszkania wyposażone zostaną w pakiet antysmogowy chroniący powietrze wewnątrz przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami. W inwestycji zostanie zainstalowany autorski Home Management System, dzięki któremu klienci będą mieli możliwość zamontowania w lokalach systemu smart home - Murapol Appartme.
Autorem projektów architektonicznych komercjalizowanych inwestycji jest Murapol Architects Drive SA, pracownia należąca do Grupy Murapol.
- Rynek mieszkaniowy Stolicy jest zdecydowanie największy i panuje na nim najsilniejsza konkurencja, a równocześnie cały czas mamy do czynienia z wysokim popytem na nowe lokale, dlatego też Warszawa stanowi dla nas jedną z kluczowych lokalizacji. Staramy się sukcesywnie uzupełniać swoją ofertę w tym mieście. Tylko w ubiegłym roku udostępniliśmy blisko 400 lokali w dwóch projektach, jednym dedykowanym nabywcom inwestycyjnym - Murapol Apartamenty Praskie przy ul. Witolińskiej oraz w kolejnych etapach Murapol Osiedle Natura, powstających przy ul. Kąty Grodziskie – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.
Aktualnie w stołecznej ofercie, poza wprowadzonymi obecnie do przedsprzedaży inwestycjami, Grupa posiada projekt Murapol Apartamenty Praskie na Pradze-Południe, dedykowany nabywcom inwestycyjnym. Dostępne są także ostatnie wolne lokale w inwestycjach Murapol Atrium Służewiec na Mokotowie oraz w drugim etapie projektu Murapol Osiedle Natura.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.