Grupa Murapol z ofertą bogatszą o ponad tysiąc nowych mieszkań
Grupa Murapol rozpoczęła sprzedaż 1 119 mieszkań zaprojektowanych w 7 inwestycjach nieruchomościowych, zarówno w kolejnych etapach już realizowanych przedsięwzięć deweloperskich powstających w Warszawie, Gdyni, Łodzi, Gliwicach, Siewierzu i Mikołowie, jak i w nowym projekcie zaplanowanym w stołecznej dzielnicy Ursus. Wszystkie wprowadzone do sprzedaży w ramach „projektu1000” mieszkania będą wyposażone w pakiet antysmogowy chroniący powietrze wewnątrz przed smogiem i innymi zanieczyszczeniami oraz opcję rozwiązań smart home umożliwiających zdalne sterowanie mediami.
Największy wybór w nowej ofercie Grupy Murapol mają mieszkańcy Łodzi, gdzie deweloper udostępnił 320 mieszkań w inwestycji Murapol Nowa Przędzalnia. 165 lokali Spółka zaoferowała klientom z Siewierza, o po ok. 150 mieszkań powiększyła oferty realizowanego w Gdyni projektu Murapol Nadmorskie Tarasy oraz warszawskiej inwestycji Murapol Osiedle Natura. Ponad 110 kolejnych lokali trafiło na rynek mieszkaniowy Mikołowa w ramach drugiego etapu Murapol Osiedle Storczyków, a blisko 100 w kolejnym etapie gliwickiego projektu Murapol Osiedle Parkowe. Oferta Grupy w Stolicy powiększyła się ponadto o 124 mieszkania zaprojektowane w nowej inwestycji Murapol Dzieci Warszawy, która poza pakietem antysmogowym oraz opcją smart home będzie wyposażona w dodatkowe udogodnienia, takie jak stacje do ładowania samochodów elektrycznych, stojaki rowerowe i energooszczędne oświetlenie części wspólnych, łącznie objęte pakietem eco.
- Dzięki efektywności naszego zespołu inżynierów odpowiedzialnych za procedowanie formalności związanych z uzyskiwaniem pozwoleń na budowę, a także zmotywowani utrzymującym się wysokim popytem na lokale z rynku pierwotnego, powiększamy ofertę o ponad tysiąc nowych mieszkań zaprojektowanych w siedmiu inwestycjach. Jesteśmy w stanie równolegle wprowadzać na rynek tak pokaźną liczbę lokali dzięki obecności w kilkunastu lokalizacjach w Polsce – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA. – Na bieżąco analizujemy wszystkie rynki, na których działamy i sukcesywnie uzupełniamy swoją ofertę, zgodnie z istniejącymi w poszczególnych lokalizacjach potrzebami mieszkaniowymi. Szeroka dywersyfikacja geograficzna pozwala nam minimalizować ryzyka charakterystyczne dla działalności deweloperskiej oraz prowadzić ją na wyróżniającą się skalę – dodaje Nikodem Iskra.
Grupa Murapol jest deweloperem posiadającym najbardziej zdywersyfikowaną ofertę mieszkaniową w Polsce. Aktualnie Murapol obecny jest w 15 lokalizacjach na terenie całego kraju, a w 2 kolejnych przygotowuje swoje pierwsze projekty deweloperskie. Spółka działa zarówno w największych aglomeracjach, takich jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Poznań czy Łódź, jak i w miastach mniejszych ale z potencjałem, jak np. Toruń, Katowice, Gliwice czy Tychy.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.