Grupa NDI i Elocity udostępniają 10 nowych stacji ładowania elektryków
Agnieszka Stefaniak-Zubko
Elocity sp z.o.o.
ul. Wolnica 13/10
31-060 Kraków
a.stefaniakzubko|elo.city| |a.stefaniakzubko|elo.city
663726101
elo.city
Grupa NDI uruchomiła na terenie swojej sopockiej siedziby nowe stacje ładowania elektryków przeznaczone dla pracowników, klientów, mieszkańców i turystów. W skład inwestycji wchodzą dwie stacje szybkiego ładowania o mocy 150kW, cztery stacje o mocy 50kW i cztery wallboxy. System ich obsługi dostarcza firma Elocity. Projekt finansowany jest z pożyczki pochodzącej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, udzielonej w ramach programu „Bielik – bezpieczeństwo energetyczne”.
Grupa NDI postanowiła wyjść naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu i wykorzystać elektromobilny potencjał Sopotu. W ogólnodostępnej części parkingu przed sopocką siedzibą spółki, naprzeciw której znajdują się Sofitel Grand Hotel Sopot i Sheraton Sopot, stanęły dwie stacje o mocy 150kW oraz cztery o mocy 50kW. Na terenie parkingu podziemnego znalazły się natomiast 4 wallboxy o mniejszej mocy. Wszystkie stacje widoczne są w aplikacji Elocity oraz u partnerów roamingowych spółki.
- Naszej działalności zawsze towarzyszyła koncentracja na rozwoju i patrzenie w przyszłość. Jako rynkowi liderzy staramy się nieustannie inspirować nowościami, dlatego chętnie wykorzystaliśmy okazję do wdrożenia kolejnych rozwiązań z zakresu elektromobilności i ekologii. Pamiętajmy, że nasze miasto licznie odwiedzają turyści, a wśród nich użytkownicy elektryków. Popyt na punkty ładowania rośnie tu szybciej niż gdzie indziej. Chcieliśmy dać ludziom możliwość ładowania baterii tam, gdzie rzeczywiście spędzają czas i w efekcie korzystają ze stacji EV. Inwestycja pozwoliła nam też zoptymalizować wykorzystanie energii elektrycznej w siedzibie NDI – mówi Dorota Michałowska, wiceprezes i dyrektor pionu korporacyjnego NDI.
Zielona energia przyszłości
Władze spółki zadecydowały o przeprowadzeniu transformacji energetycznej siedziby NDI Sopot w 2023 roku. Prace związane z projektem o nazwie „Transformacja energetyczna siedziby NDI Sopot” rozpoczęły się w grudniu 2023 roku i były możliwe dzięki dofinansowaniu w formie pożyczki ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, udzielonej w ramach programu „Bielik – bezpieczeństwo energetyczne” (więcej o programie na https://wfos.gdansk.pl/). Projekt obejmował montaż instalacji fotowoltaicznej, magazynu energii oraz stacji ładowania samochodów elektrycznych.
Władze Grupy NDI podeszły do kwestii ładowania elektryków bardzo kompleksowo. Przy budynku znalazło się aż 10 stacji ładowania o różnej mocy, odpowiadających na zróżnicowane potrzeby turystów i mieszkańców Sopotu. Stacje są częściowo zasilane za pośrednictwem magazynu energii uzyskanej ze źródeł OZE. Zostały też wyposażone w terminale płatnicze, które umożliwiają dokonanie płatności kartą czy za pośrednictwem strony internetowej. Te rozwiązania techniczne możliwe były dzięki współpracy NDI z Elocity, jednym z liderów polskiego rynku EV. Oprogramowanie Elocity wspiera dziś co trzecią ogólnodostępną stację ładowania aut elektrycznych w Polsce, w tym także punkty działające przy sopockiej siedzibie Grupy.
- Ulica Powstańców Warszawy 19 to adres, który będzie doskonale znany trójmiejskim użytkownikom aut zeroemisyjnych oraz licznie odwiedzającym kurort gościom. Nasze terminale oferują pełną gamę form płatności w nowym punkcie (w tym terminale płatnicze wprowadzone w ramach partnerstwa z eService) – mówi Adrian Nocuń, CEO Elocity.
Stacje przy siedzibie NDI to kolejny krok spółki ku elektromobilności. Przedstawiciele firmy nie wykluczają włączenia montażu stacji ładowania jako standardu przy realizowanych przez NDI inwestycjach deweloperskich.
Dzięki współpracy firm z Elocity kierowcy mają m.in. dostęp do różnorodnych form płatności za ładowani
---------------------------
NDI to polska grupa kapitałowa, obecna na rynku od 30 lat. W jej skład wchodzą spółki, operujące w budownictwie, nieruchomościach czy energetyce i gazownictwie. Grupa NDI kompleksowo realizuje projekty z zakresu budownictwa kubaturowego i infrastrukturalnego czy z obszaru budownictwa drogowego. Posiada wciąż unikalne w Polsce doświadczenie w zrealizowanych z sukcesem projektów w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, prowadzi inwestycje mieszkaniowe w segmencie premium, a równolegle od lat uczestniczy w przedsięwzięciach naukowych z dziedziny gospodarki i ekonomii, wspiera organizacje studenckie i sportowców.
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Jak sprzedają się nowe mieszkania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.