Komunikaty PR

Hampton by Hilton w Łodzi z certyfikatem BREEAM na p

2023-03-16  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Hampton by Hilton w łódzkim kompleksie Hi Piotrkowska, zarządzanym przez Master Management Group, z certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent

Zdjęcia: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84i5Eln9ceQMAQzjDCuQ?e=qzqngE

Budynek hotelu Hampton by Hilton, wchodzący w skład kompleksu Hi Piotrkowska, łączącego funkcje biurowe i handlowe w ścisłym centrum Łodzi, uzyskał certyfikat Breeam in Use na poziomie Excellent. Wcześniej podobnej ocenie poddany został cały wielofunkcyjny obiekt, słynący z nowoczesnych przestrzeni i najwyższego budynku biurowego w regionie. Zarządcą Hi Piotrkowska jest Master Management Group, a doradcą przy obu certyfikacjach była specjalizująca się w zielonym budownictwie i certyfikacjach ekologicznych spółka JWA.

Uzyskana certyfikacja ma status In-Use, a zatem w pełni potwierdza poziom odpowiedzialności ekologicznej obiektu, określony w projekcie i wstępnych prognozach. Wymagania certyfikacji BREEAM In-Use skupiają̨ się̨ na ograniczeniu zużycia energii i wody, a także negatywnego wpływu prowadzonej działalności na środowisko naturalne, poprzez minimalizację ilości odpadów i generowanych zanieczyszczeń. Wdrożenie wymagań restrykcyjnej certyfikacji, określonych przez międzynarodową instytucję certyfikującą, nie tylko sprawia, że staje się on bardziej przyjazny dla mieszkańców miasta i jego użytkowników, ale ma znaczenie również dla inwestora, obniżając koszty utrzymania i podnosząc jego wartość. 

Master Management Group – zarządzający wielofunkcyjnym kompleksem Hi Piotrkowska dowodzi, że ekologię traktuje niezwykle odpowiedzialnie. 

- Uzyskana certyfikacja jest ważnym elementem naszej polityki zrównoważonego rozwoju, którą konsekwentnie realizujemy w całym portfolio obiektów wielu formatów, zarządzanych przez Master Management Group w Polsce. Hi Piotrkowska to flagowy kompleks mixed-use na mapie Łodzi. Obok walorów funkcjonalnych, estetycznych i biznesowych równie istotne jest jego funkcjonowanie z najwyższym poszanowaniem dla zasad dotyczących ekologii i minimalizowania negatywnego wpływu na otoczenie, a także komfortu i rozwoju lokalnych społeczności oraz dobrego funkcjonowania w tkance miejskiej – mówi Justyna Drużyńska, Director of Office Operations w Master Management Group. 

- Inwestycja reprezentuje wysoki poziom odpowiedzialności środowiskowej, co należy uznać za dużą zasługę firmy zarządzającej i biura architektonicznego PRC Architekci, autora projektu zarówno budynku, jaki wnętrz hotelu – mówi Sylwia Bieda, Green Building Specialist z JWA. Wspólnie określiliśmy rekomendacje, które pozwoliły osiągnąć jeszcze wyższy wynik certyfikacji. Wciąż czeka nas etap BREEAM IN-USE Part. 2, o który można się starać po 12 miesiącach użytkowania. On pozwala skupić się na dogłębnej analizie zużyć mediów i wyznacza cele w zakresie obniżenia zużyć energii wody oraz efektywności podejmowanych działań. Pełna certyfikacja, którą prowadzimy dla Master Management Group jest przykładem postępowania zaangażowanego i odpowiedzialnego inwestora, który stawia sobie za cel wysoki poziom ekologii w swoich obiektach – podkreśla Sylwia Bieda. 

W budynku zastosowano szereg rozwiązań, które ograniczają zużycie energii. To strefowane i włączane czasowo oświetlenie LED we wnętrzach i na zewnątrz budynku, energooszczędne windy, a także czasowo włączany system HVAC, odpowiedzialny za sprawną wymianę powietrza w pomieszczeniach. W zakresie gospodarowania wodą, zamontowano energooszczędną armaturę i urządzenia AGD, czujniki wycieku oraz szybkie systemy odcięcia wody na wypadek awarii. Ciekawym rozwiązaniem, zastosowanym w obiekcie, jest polityka zrównoważonego gospodarowania materiałami. Wyznaczono miejsce magazynowania przedmiotów przeznaczonych do powtórnego wykorzystania i opracowano standardy gospodarowania nimi. Dla pracowników istotne jest wprowadzenie w życie polityki promowania zrównoważonego transportu, czego wyrazem są udogodnienia dla rowerzystów, jak szatnie i zadaszone parkingi, a także stacje ładowania pojazdów elektrycznych. W obiekcie wdrożono także politykę dbałości o czystość wody i powietrza, montując czujniki stężenia zanieczyszczeń w powietrzu i wycieku substancji szkodliwych do powietrza i wody. Miejsca pracy mają zapewniony dostęp do światła dziennego o natężeniu spełniającym wszystkie standardy oraz widok z okien i pełną kontrolę nad temperaturą w pomieszczeniach. W całym obiekcie zadbano o udogodnienia dla osób z ograniczeniami w poruszaniu się i rodziców z dziećmi. Pracownikom zapewniono także pomieszczenia socjalne. W budynku znajduje się także siłownia, pozwalająca na utrzymanie sprawności fizycznej. Obiekt współpracuje ponadto z zewnętrznym ekspertem w zakresie ekologii, który trzyma pieczę nad realizacją wdrożonych standardów, dbałością o roślinność i ptaki - zapewniono im poidełka na dachu budynku.

Hi Piotrkowska to wielofunkcyjny kompleks mixed - use, który powstał w ścisłym centrum Łodzi. Inwestycję tworzą dwa budynki o łącznej powierzchni biurowej 21 tys. mkw. klasy A+ 
oraz 5 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Pierwszy z budynków to dwudziestopiętrowa wieża o wysokości 82 metrów, która zyskała status najwyższego łódzkiego biurowca. Drugi, pięciopiętrowy budynek przylega do pierzei ulicy Piotrkowskiej i tworzy kameralną powierzchnię biurową, połączoną z ofertą gastronomiczną na parterze. Dopełnieniem funkcji Hi Piotrkowska jest rozpoznawalny na całym świecie hotel Hampton by Hilton z 149 pokojami oraz trzema salami konferencyjnymi. Kompleks Hi Piotrkowska powstał w łódzkim śródmieściu, tuż przy zbiegu głównych miejskich arterii komunikacyjnych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.