Hampton By Hilton wesprze ofertę noclegową krakowskiego lotniska Balice
Nowoczesny budynek z 173 pokojami, ulokowany w bezpośrednim sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Balicach wzbogaci ofertę noclegową dla podróżnych. Obiekt od 30 marca b.r. będzie czekał na pierwszych gości. Wartość inwestycji szacowana jest na 14 mln euro.
Nowopowstały hotel znajduje się w odległości 500 metrów od terminalu lotniska, z którego dojazd do ścisłego centrum Krakowa zajmuje podróżnym około 30 minut. Hampton by Hilton to jeden z trzech obiektów hotelowych położonych najbliżej portu lotniczego, niewątpliwie najbardziej nowoczesny. Odwiedzający będą mogli skorzystać zusług sprofilowanych specjalnie pod podróżnych, jak na przykład późne zameldowanie czy wczesne wymeldowanie.
Budynek skonstruowano w oparciu o najnowsze technologie. Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w hotelu jest proekologiczne, oszczędne wykorzystanie wody, która jest oczyszczana i optymalnie wykorzystywana w ponownym obiegu. Dodatkowo, drzwi pokojów hotelowych otwierane są za pomocą mobilnej aplikacji. Na terenie całego obiektu goście będę mogli także korzystać z szybkiego i nieograniczonego dostępu do internetu.
Budowa hotelu o powierzchni 7800 m2 rozpoczęła się jesienią 2019 roku i została ukończona w trzecim kwartale 2021 roku. Inwestorem obiektu jest przedsiębiorstwo I Asset Management. Litewską spółkę wyróżnia działanie w duchu zrównoważonego rozwoju oraz wieloletnie doświadczenie, poparte kilkunastoma realizacjami w Polsce, Rumunii, Estonii, na Litwie i Łotwie. Operatorem inwestycji jest Apex Alliance Hotel Management, który będzie odpowiedzialny za zarządzanie obiektem i personelem.
- Otworzyliśmy już systemy rezerwacyjne. Jakość obsługi w połączeniu z korzystną ceną zakwaterowania sprawia, że nasz obiekt cieszy się sporym zainteresowaniem podróżnych. Jest to dla nas dowód zaufania do marki i jej międzynarodowych standardów – mówi Michał Całka, dyrektor hotelu. - Chcemy, aby wszyscy odwiedzający czuli się w naszym hotelu wyjątkowo, dlatego każdy gość bez względu na to, w jakim pokoju mieszka, otrzyma w cenie pobytu flagowe dla marki Hampton by Hilton śniadanie z wyśmienitymi goframi. Nasz zespół dołoży wszelkich starań, aby podróżujący z chęcią do nas wracali – dodaje.
Projekt bryły hotelu został doceniony w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Property Design Awards. Biuro projektowe Iliard postawiło na odważne kolory oraz eleganckie dekoracje, takie jak neony, lustra czy oryginalne dodatki. Kolorowe, podwieszane sufity, a także wzorzyste meble sprawiają, że obiekt ma niebanalne wnętrze. Do zaprojektowania pokoi hotelowych użyto bardziej stonowanych kolorów, a na ścianach zawisły grafiki związane z lokalnymi zabytkami.
Do dyspozycji gości przygotowano restaurację, centrum fitness oraz sale konferencyjne. Niewątpliwym plusem tego obiektu jest również podziemny parking dla samochodów. Decyzja o budowie hotelu jest odpowiedzią na prognozy związane z liczbą pasażerów korzystających z krakowskiego lotniska. Szacuje się, że w 2036 roku port lotniczy w Balicach odwiedzi nawet 12 mln podróżujących.
Apex Alliance Hotel Management to niezależny litewski operator, który koncentruje się na nawiązywaniu i rozwijaniu długotrwałej współpracy z inwestorami instytucjonalnymi, właścicielami nieruchomości lub funduszami private equity, świadcząc usługi zarządzania ich istniejącymi lub przyszłymi hotelami. Firma prowadzi 11 hoteli marki Marriott i Hilton na Litwie, Łotwie, w Rumunii i Polsce, o łącznej liczbie ponad 2.000 pokoi.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.