Komunikaty PR

Hanza Tower w Szczecinie ma pozwolenie na użytkowanie

2022-03-09  |  15:30
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Żarska
Drawbridge Media

ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl

J.W. Construction odebrał decyzję na użytkowanie wielofunkcyjnego budynku Hanza Tower w Szczecinie. Trwa przekazywanie mieszkań i lokali komercyjnych. Do kupienia zostały ostatnie lokale usługowe o dużym potencjale.

 

W nowoczesnym, najwyższym w Szczecinie budynku Hanza Tower jest 480 apartamentów. Na nabywców czeka już tylko pięć lokali: kawalerka, dwa mieszkania dwupokojowe oraz dwa pięciopokojowe na 23 i 26 piętrze o powierzchni odpowiednio 149,57 i 209,11 m kw. To propozycja dla najbardziej wymagających klientów, ceniących sobie przestrzenne wnętrza oraz zapierające dech w piersiach widoki na panoramę miasta i okolice.

 

Lokale komercyjne zajmują parter i piętra od 1 do 5. W sprzedaży zostały ostatnie lokale usługowe. Są to pomieszczenia o dużym potencjale. Ulokowanie biznesu w samym centrum, w sąsiedztwie firm z różnych branż, z dostępem do kompleksu mieszkaniowego i zaplecza usługowo-handlowo-wypoczynkowego, daje możliwość rozwijania firmy w szybkim tempie.

 

Lokale przeznaczone na handel i usługi zajmują 6 tys. m kwadratowych. Rozmieszczone są na parterze i pierwszym piętrze. Na parterze do kupienia są już tylko cztery: przeznaczony na sklep wielkopowierzchniowy lokal o powierzchni 2312,21 m kw. i trzy małe z wejściem od ulicy: 186, 125 i 116 m kw. nadające się na cukiernię, piekarnię, drogerię, aptekę, butik czy galerię…

 

W wyglądającym jak ćwiartka tortu, wysokim na 4 m lokalu o powierzchni 234 m kw., z całą przeszkoloną półokrągłą ścianą z okien i trzema drzwiami wejściowymi dostępnymi z ulicy, mogłaby powstać kawiarnia. Mieszkańcy luksusowych apartamentów z pewnością będą wpadać tu na kawę, croissanty i szklankę soku pomarańczowego. Na pierwszym piętrze, również z półokrągłą szklaną ścianą, jest pomieszczenie przystosowane na lokal gastronomiczny o powierzchni 529 m kw. z zapleczem. Ten kto otworzy tu restaurację, z pewnością nie będzie narzekał na brak gości przez cały dzień, nie tylko mieszkańców, ale także użytkowników biur. Powierzchnia biurowa zajmuje w Hanza Tower 3 tys. m kw.

 

- W Szczecinie brakuje między innymi  biur, które nadają się dla inwestorów zainteresowanych podnajmowaniem powierzchni coworkingowych. Hanza Tower to nie tylko najwyższy standard powierzchni biurowych, stwarzających doskonałe warunki do pracy i rozwoju biznesu. Zgodnie z zasadą work-life-balance budynek będzie służył użytkownikom jako miejsce odpoczynku. Strefa SPA, z basenem w kształcie elipsy o długości 25 m i głębokości 1,4 m, z przepięknym świetlikiem i urzekającym widokiem daje możliwość  korzystania przez pracowników z oferowanych przez Hanza Tower udogodnień. To niewątpliwie atrakcyjny benefit w pakiecie świadczeń dla pracowników - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

 

Czeka na nabywcę, znajdujący się na pierwszym piętrze, lokal o pow. 219 m kw., zdefiniowany przez architekta jako pomieszczenie odnowy biologicznej. Mieszkańcy i użytkownicy budynku z pewnością chcieliby się już dowiedzieć z jakich zabiegów będzie można tu skorzystać. Lokal sąsiaduje z basenem. Na tym samym piętrze, obok, jest do wykorzystania, jako klub fitness, pomieszczenie o powierzchni 839 m kw., widne, z całą ścianą przeszkloną, odpowiednio wysokie. Z powodzeniem da się w nim ustawić urządzenia do fitness i sprzęt do gimnastyki, wydzielić szatnię, poczekalnię, pomieszczenia sanitarno-higieniczne dla osób, które korzystają z fitnessu, jak też pomieszczenia do przechowywania sprzętu do utrzymania czystości, preparatów kosmetycznych itp.

 

Obok jest przepiękny lokal, widny, z panoramicznymi oknami, zdefiniowany przez projektanta jako biurowy. Ma 756 m kw. powierzchni, trzy toalety i pomieszczenie gospodarcze. Nadaje się nie tylko na biura. Można tu otworzyć np. szkołę tańca, a po wydzieleniu mniejszych pomieszczeń – szkołę językową.  

 

Jako salon samochodowy idealnie sprawdzą się lokale na drugim i trzecim piętrze. Mają po 800 m kw. i w każdym znajduje się winda samochodowa. Sąsiadujące z nimi lokale znalazły już kupców. Wkrótce otworzy się kancelaria prawna, kancelaria notarialna, przychodnia. 

 

Hanza Tower to również  Centrum Konferencyjne i Wystawiennicze z przepięknym hallem recepcyjnym oraz przylegającymi doń biurami. Dzięki mobilnym ścianom można tu utworzyć trzy sale o łącznej powierzchni ponad 800 m kw. lub kilka mniejszych, wielofunkcyjnych sal z dostępem do zaplecza multimedialnego i technicznego. To wyjątkowa przestrzeń do organizacji eventów, konferencji, spotkań biznesowych i urzędowych, szkoleń i wystaw. Dodatkowo klienci mogą korzystać z usług noclegowych i spa w sąsiadującym Hotelu Dana oraz z hotelowej restauracji. Uroczyste otwarcie Centrum Konferencyjnego planowane jest na maj.

 

Całkowita powierzchnia budynku Hanza Tower to ponad 54 tys. m kw. Na trzech piętrach podziemnych usytułowany jest parking na 403 samochody i 120 rowerów. Na dachu budynku mieści się taras widokowy.

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Drawbridge Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Trzynaście państw UE wytwarza już więcej energii z OZE niż z paliw kopalnych. Polska jeszcze nie, ale też bije rekordy w zielonej energii

30 do 27 proc. – tak wyglądał w UE w I połowie br. udział energii z odnawialnych źródeł versus z paliw kopalnych. To oznacza, że po raz pierwszy w historii mieliśmy na Starym Kontynencie więcej zielonej energii. Takim osiągnięciem może się już pochwalić prawie połowa państw członkowskich. W Polsce – po bardzo dynamicznym wzroście produkcji energii słonecznej – udział OZE sięga już ok. 30 proc., a węgla spada poniżej 60 proc. Mimo znaczących postępów w ostatnich dwóch latach wciąż wiele aspektów zielonej transformacji w kraju wymaga poprawy. Motywacją do przyspieszenia zmian są korzyści finansowe – na rachunkach za prąd – oraz środowiskowe.

Sport

Siatkówka z coraz większym wsparciem sponsorów. Największe firmy inwestują nie tylko w drużyny narodowe, ale i ligowe kluby

Polska liga siatkówki jest jednym z chętniej oglądanych w Polsce wydarzeń sportowych. W ubiegłym sezonie spotkania w fazie zasadniczej przyciągnęły do hal ponad pół miliona osób, a średnia oglądalność meczów ligowych wzrosła do ponad 84 tys. Sukcesy sportowe i zainteresowanie widzów przekładają się na coraz większe zaangażowanie sponsorów, także w siatkówkę ligową. Stołeczny zespół siatkarzy Projekt Warszawa pozyskał nowego sponsora tytularnego – została nim PGE Polska Grupa Energetyczna.

Infrastruktura

Na budowę sieci światłowodowych w Polsce trafi z UE niespełna 7 mld zł. Inwestycje może jednak zahamować biurokracja

W Polsce światłowód ma już blisko połowa z 9,5 mln użytkowników internetu stacjonarnego, a ta technologia szybko zyskuje na popularności – w ubiegłym roku zwiększyła swój udział w rynku o 10 proc. – Środki unijne przeznaczone na dobudowanie sieci światłowodowych w Polsce to w tej chwili w sumie 6–7 mld zł – zauważa Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery. Jak wskazuje, w praktyce zagospodarowanie tych pieniędzy może być jednak problematyczne ze względu na biurokrację, brak koordynacji między różnymi urzędami i resortami oraz krótki czas, jaki pozostał na ich wydatkowanie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.