Komunikaty PR

HINES NABYWCĄ PRESTIŻOWEGO KOMPLEKSU BIUROWEGO W WARSZAWIE

2020-01-30  |  11:30
Biuro prasowe

Hines, międzynarodowa firma z branży nieruchomości, sfinalizowała zakup warszawskiej inwestycji biurowej Wola Center o powierzchni 34 000 mkw. Transakcja została dokonana w imieniu Hines European Value Fund (HEVF 1). Sprzedającym była Develia, polska spółka deweloperska, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Wola Center jest już ósmą inwestycją wchodzącą w skład portfela HEVF 1, funduszu typu „core plus/value-add”, dla którego firma Hines pozyskała od lipca 2017 r. do sierpnia 2018 r. aż 721 mln euro zobowiązań kapitałowych w transakcjach, przekraczając pierwotną wartość docelową tego flagowego funduszu o ponad 40%. Portfel inwestycyjny HEVF 1 obejmuje aktywa wielosektorowe, zlokalizowane w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Danii, Hiszpanii i we Włoszech.

Kompleks Wola Center składa się z czterech połączonych ze sobą budynków biurowych (zbudowanych wokół zadaszonego patio) i znajduje się w samym sercu zachodniej części Centralnego Obszaru Biznesu (CBD West) w Warszawie. Inwestycja powstała w 2013 r.

Ten nowoczesny kompleks biurowy klasy A jest obecnie w pełni wynajęty, jednak z uwagi na wygasające wkrótce umowy najmu, pod koniec 2020 r. inwestycja będzie skomercjalizowana w 30%. Dla spółki Hines będzie to doskonała okazja do modernizacji powierzchni przed ponownym jej wynajęciem.

 – Kompleks Wola Center jest jedną z najbardziej znanych i prestiżowych nieruchomości biurowych w Warszawie. Wysoka jakość oferowanej powierzchni, lokalizacja oraz profil najemcy utwierdzają mnie w przekonaniu, że nabycie Wola Center to słuszna decyzja i przełomowa transakcja dla Hines w tym regionie. Jestem pewien, że w efekcie planowanej modernizacji wolnych przestrzeni, możemy spodziewać się wzmożonego zainteresowania tą inwestycją wśród potencjalnych najemców. Tym samym przyczynimy się do rozwoju warszawskiego Centralnego Obszaru Biznesu – powiedział Wojciech Rumian z Hines.

Transakcja ta stanowi doskonały przykład podejścia Hines do aktywności w sektorze nieruchomości. Nasz lokalny zespół dołożył wszelkich starań, aby sfinalizować transakcję nabycia tego wysokiej jakości kompleksu, którego dodatkowym atutem jest położenie na terenie Centralnego Obszaru Biznesu. Obiekt ten zdecydowanie posiada potencjał, aby stać się naszym kluczowym aktywem, dlatego w naszych działaniach zamierzamy skupić się na nowoczesnym wykończeniu przestrzeni oraz utrzymaniu odpowiedniego poziomu opłat z tytułu najmu. Jestem przekonany, że w efekcie działań Hines, wartość inwestycji Wola Center wzrośnie – zarówno poprzez modernizację jej powierzchni, jak i wynajem nowej bazie najemców. Tempo rozwoju funduszu HEVF sprawiło, że przyspieszyliśmy planowane uruchomienie funduszu uzupełniającego HEVF 2. Będzie on kontynuował filozofię swojego poprzednika, traktując priorytetowo obiekty o najwyższej wartości, położone w najlepszych lokalizacjach, w najbardziej zinstytucjonalizowanych miastach Europy – dodał Paul White, menedżer funduszu HEVF 1.

 

O Hines

Hines jest prywatną firmą specjalizującą się w prowadzeniu inwestycji na rynku nieruchomości na całym świecie. Firma została założona w 1957 r. i obecnie ma biura w 219 miastach w 23  krajach. Hines zarządza aktywami o wartości 124,3 mld USD, w tym portfelem o wartości 63,8 mld USD jako inwestor oraz portfelem o wartości  60,5 mld USD jako zarządca nieruchomości. Obecnie Hines realizuje 148 projektów deweloperskich na całym świecie. Dotychczas firma wybudowała, zmodernizowała lub nabyła 1 362 nieruchomości o powierzchni ponad 41,7 mln mkw. Portfel dotychczasowych realizacji deweloperskich firmy obejmuje ponad 514  nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 20,6 mln mkw. Jako inwestor z bogatym doświadczeniem w inwestowaniu w nieruchomości wszelkich typów, na różnych rynkach i przy odmiennych poziomach ryzyka, stosujący przy tym nowatorskie rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju, Hines jest obecnie jedną z największych i najbardziej renomowanych firm na globalnym rynku nieruchomości. Dodatkowe informacje na temat działalności Hines znajdują się na stronie www.hines.pl oraz www.hines.com.

Spółka Hines obecna jest w Europie od 1991 roku. Za sprawą swojej działalności, firma obecna jest w 47 miastach zlokalizowanych w 12 krajach i zarządza aktywami o wartości 18,2 mld euro, które znajdują się w Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Irlandii, we Włoszech, Holandii, Polsce, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Regionalne biura firmy zlokalizowane są w 16 miastach Europy.

O Hines European Value Fund 1

HEVF 1 to fundusz inwestycyjny z siedzibą w Luksemburgu, który powstał w lipcu 2017 r. i zarządzany jest przez Hines. Jego celem jest nabywanie nieruchomości komercyjnych typu core-plus i value add w całej Europie w imieniu grupy inwestorów instytucjonalnych. Walutą funduszu jest euro.

W sierpniu 2018 r. Hines ogłosił ostateczne zamknięcie funduszu HEVF 1, którego całkowita wartość zobowiązań kapitałowych wynosi ponad 720 mln euro, co przekracza wartość docelową o ponad 40%. Jako flagowy fundusz Hines w Europie, HEVF 1 posiada mandat geograficzny w całej Unii Europejskiej (oraz w Norwegii) i elastyczność w zakresie inwestowania w sektorze biurowym, detalicznym, logistyce, mieszkalnictwie oraz na cele mieszane na głównych rynkach instytucjonalnych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.