I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie
Spółka art.Locum (dawniej mLocum) realizuje inwestycje w największych miastach Polski. W Poznaniu, przy ulicy Jeleniogórskiej kilka lat temu deweloper zakończył realizację wieloetapowego osiedla Przylesie Marcelin. Natomiast jesień tego roku to zakończenie realizacji pierwszego budynku w ramach osiedla Junique. – To dla nas ważny moment. Uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie pierwszego zrealizowanego budynku. Rozpoczęła się również procedura związana z odbiorami jakościowymi mieszkań - mówi Joanna Rzelechowska, zastępca dyrektora oddziału ds. sprzedaży i marketingu spółki art.Locum. Inwestycja Junique powstaje na terenie dzielnicy Grunwald, w rejonie ulic Wieruszowska, Żmigrodzka i Miśnieńska. Zrealizowany budynek wielorodzinny to 79 mieszkań o powierzchni od 33 do 88 mkw. Klienci do wyboru mieli kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4- pokojowe. Do lokali na parterze przynależą ogródki, a do pozostałych – balkony lub tarasy. Nie zabrakło także komórek lokatorskich. Znacznym udogodnieniem jest hala garażowa uzupełniona o naziemne miejsca postojowe. - Priorytetowym założeniem projektu Junique jest jego kompleksowość, a tym samym stworzenie funkcjonalnej przestrzeni, która wpłynie na komfort mieszkańców. Docelowo powstaną specjalne strefy zieleni, miejsca do odpoczynku, przestronne place zabaw dla najmłodszych oraz punkty handlowo – usługowe. Dla wygody przyszłych mieszkańców na terenie osiedla znajdzie się również nowoczesne przedszkole oraz sklep wielkopowierzchniowy - dodaje Joanna Rzelechowska. Zrealizowany budynek to oczywiście gotowe do zamieszkania lokale. W sprzedaży zostały ostatnie mieszkania 2-, 3- i 4- pokojowe. Ich cena rozpoczyna się od 9300 zł, brutto za mkw., czyli sporo poniżej aktualnej średniej ceny metra kwadratowego w Poznaniu dla rynku pierwotnego. Osiedle Junique docelowo będzie liczyć kilka etapów, w których znajdzie się łącznie około 1000 mieszkań. Deweloper już zapowiada rozpoczęcie prac związanych z budową kolejnego etapu.
Lokalizacja inwestycji pozwala na nieograniczony dostęp do licznych sklepów i punktów handlowo – usługowych, dróg rowerowych, placówek dydaktycznych i zdrowotnych oraz obiektów sportowych i kulturalnych. Grunwald jest idealnie skomunikowany nie tylko z centrum, ale też pozostałymi dzielnicami Poznania. Bliskie sąsiedztwo Pętli Junikowo pozwala na dotarcie tramwajem do praktycznie każdego zakątka miasta. Z kolei ulica Grunwaldzka gwarantuje sprawny dojazd do Portu Lotniczego Poznań-Ławica i dworca PKP. Położenie inwestycji kilka kilometrów od węzła komunikacyjnego Poznań – Komorniki pozwala skorzystać z autostrady A2, trasy S5, a także S11 i podróżować w dowolnym kierunku.
Ceny ofertowe nowych mieszkań – listopad 2024 (wstępne dane)
Murapol Corfa – nowoczesna inwestycja z prywatną siłownią plenerową w Katowicach
Matexi Polska wybuduje miejskie wille w Krakowie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Ochrona środowiska
Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna
Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.
Telekomunikacja
M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej
– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.