II etap projektu Nadolnik na półmetku sprzedaży
Ponad 100 lokali w II etapie Nadolnik Compact Apartments znalazło swoich nabywców. Przy ulicy Nadolnik w Poznaniu powstają smart apartamenty o powierzchni 19-52 mkw. Na czym polega novum tego projektu i dlaczego cieszy się aż takim zainteresowaniem?
Deweloper Grupa Partner rozwija już II etap inwestycji Nadolnik Compact Apartments. Warto podkreślić, że takiego przedsięwzięcia na poznańskim i wielkopolskim rynku nieruchomości jeszcze nie było. Przy ulicy Nadolnik w Poznaniu, niedaleko Ronda Śródka powstanie łącznie ponad 1000 smart apartamentów, o zróżnicowanej powierzchni od 19 do 52 mkw. I etap już został zrealizowany, a teraz trwa budowa drugiego. Na czym konkretnie polega novum tego projektu? – Smart apartament na Nadolniku to propozycja dla osób poszukujących pierwszej, własnej nieruchomości. Mogą to być studenci, którzy wolą mieć własne lokum, niż wynajmować, dobrze będą się tu czuć absolwenci wyższych uczelni, ponieważ dla nich lokal na Nadolniku będzie idealny na start. Dla freelancera pracującego zdalnie, smart apartament stanie się przestrzenią do realizowania celów biznesowych. A to wszystko w otoczeniu Parku Ks. Tadeusza Kirschke w Poznaniu, niedawno zrewitalizowanego – opisuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. Z drugiej strony, wśród nabywców smart apartamentów są też inwestorzy. Posiadając nadwyżkę kapitału, z chęcią lokują ją w nieruchomość, zwłaszcza, że biorąc pod uwagę atrakcyjność całego kompleksu Nadolnik, najemcy z pewnością się znajdą. – Biorąc pod uwagę skalę przedsięwzięcia, koncepcję dotyczącą otoczenia inwestycji oraz kompleksowość oferty, Nadolnik Compact Apartments to novum – mówi Karolina Skrzypek, reprezentująca Grupę Partner. Zakup smart apartamentu, następnie wynajem pozwalają regularnie zarabiać, w skali 6 procent na rok. Lokal przy ul. Nadolnik będzie dobrym rozwiązaniem dla klienta biznesowego, często podróżującego do Poznania. To większa swoboda, bez doby hotelowej, limitów, dodatkowych opłat, a nieruchomość jest na własność. – Możliwości, jakie oferuje nasz projekt, jest bardzo dużo – mówi Karolina Skrzypek.
Już ponad 100 lokali w II etapie Nadolnik Compact Apartments zostało zarezerwowanych bądź sprzedanych, co oznacza, że deweloper jest na półmetku sprzedaży. Biorąc pod uwagę fakt, że ta część inwestycji będzie gotowa w przyszłym roku, wynik sprzedażowy należy uznać za bardzo dobry. Grupa Partner trafia do szerokiego grona odbiorców, a całość uzupełnia przystępna propozycja cenowa, od 128 700 zł netto. Każdy smart apartament posiada aneks kuchenny, łazienkę i przestrzeń dzienną. Do smart apartamentów na Nadolniku przynależą tarasy lub balkony – część z nich z widokiem na park. Deweloper realizuje także inwestycję mieszkaniową Śródka OdNowa 2, gdzie w sprzedaży zostały już tylko dwa lokale mieszkalne.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem
Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Handel
Zbliża się szczyt UE–Chiny. Głównym tematem spotkania będzie polityka handlowa, w tym cła

Unia Europejska i Chiny odpowiadają łącznie za niemal 30 proc. światowego handlu, ale Europa wciąż ma ogromny deficyt handlowy w wymianie z Państwem Środka. Ostatnio relacje między Pekinem a Brukselą były pełne napięć, choćby w kwestii europejskich ceł na elektryki, chińskich ograniczeń eksportu metali ziem rzadkich, czy braku równowagi w dostępie do rynków. Szczyt UE–Chiny odbędzie się ponad półtora roku po poprzednim.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.