Internauci docenili siedzibę WIŚNIOWSKI w plebiscycie „Obiekt Roku"
16 października 2024 r. podczas uroczystej gali w Warszawie ogłoszono laureatów V edycji prestiżowego konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”. Wśród wyróżnionych znalazła się firma WIŚNIOWSKI, z projektem swojej nowej siedziby w Wielogłowach. Budynek, zaprojektowany przez biuro LOESCH+PARTNERZY, zdobył uznanie internautów, którzy oddali na niego najwięcej głosów, przyznając mu tym samym nagrodę publiczności.
Nowa siedziba WIŚNIOWSKI wyróżnia się nowoczesnym designem oraz innowacyjnymi rozwiązaniami architektonicznymi, które idealnie współgrają z wartościami firmy — wysoką jakością, funkcjonalnością i troską o środowisko. Czesław Matląg, Dyrektor Sprzedaży i Obsługi Inwestycji w firmie WIŚNIOWSKI, który osobiście odebrał nagrodę podczas gali Aluprof komentuje:
„To ogromny zaszczyt, móc odbierać nagrodę przyznaną przez głosujących w plebiscycie internautów. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali na nas swoje głosy – jest to potwierdzenie, że nasz projekt zdobył uznanie i podoba się branży. Dziękujemy także studio Loesch+Partners, którego estetyka wzornicza zdobywa dla nas kolejne nagrody. Dla przypomnienia, niedawno nasz projekt budynku został wyróżniony w plebiscycie dla obiecujących młodych architektów w Europe Europe 40 under 40”.
W tegorocznej edycji konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” oceniano ponad 230 budynków z całego świata, co dodatkowo podkreśla rangę zdobytej przez WIŚNIOWSKI nagrody.
O sile głosowania internetowego na wybrane budynki wspomina też Bożena Ryszka, Dyrektor ds. Marketingu i PR w Aluprof:
“W konkursie dla internautów zarejestrowaliśmy ponad 10 tys. unikalnych głosów. Niekwestionowanym zwycięzcą został biurowiec firmy Wiśniowski zlokalizowany w Nowym Sączu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy, bo to nie tylko piękna bryła, ale też miejsce stworzone w duchu idei work life balance, która bliska jest naszemu podejściu do tworzenia architektury przyszłości”.
______________________
Pełna lista laureatów V edycji konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”
______________________
Kategoria Główna:
I miejsce, nagroda 50 000 PLN: Bernardyńska 4, Wrocław – projekt: Maćków Pracownia Projektowa
II miejsce, nagroda 30 000 PLN: Lakeside, Warszawa – projekt: Grupa 5 Architekci
III miejsce, nagroda 15 000 PLN: LPP Fashion Lab, Gdańsk – projekt: JEMS Architekci
Ex aequo IV miejsce: Brain Park, Kraków – projekt: BE DDJM
Ex aequo IV miejsce: Hotel Diament Plaza, Katowice – projekt: Konior Studio
V miejsce: Siedziba Prime Construction, Szczecin – projekt: Orłowski Szymański Architekci
VI miejsce: Centrum Kompetencji STOS Politechnika Gdańska, Gdańsk – projekt: Arch-Deco
VII miejsce: Interaktywne Centrum Bajki i Animacji OKO, Bielsko-Biała – projekt: Mirosław Nizio / Nizio Design
VIII miejsce: Centrum Usług Publicznych, Opole – projekt: Heinle, Wischer und Partner Architekci
IX miejsce: Montownia, Gdańsk – projekt: Rayss Group
Obiekty zagraniczne:
I miejsce: TOWER 15, Matosinhos (Portugalia) – projekt: OODA
II miejsce: Mendelův Skleník, Brno (Czechy) – projekt: Chybík + Krištof Architects
III miejsce: 68-86 Farringdon Road, Londyn (Anglia) – project: Sheppard Robson Architects
Domy jednorodzinne:
Laureat: LittleMountainHouse, Wrocław – project: GREG. Architekci
Głosowanie internautów:
Laureat: Nowa Siedziba Firmy Wiśniowski, Wielogłowy k. Nowego Sącza – projekt: LOESCH+PARTNERZY
Specjalna nagroda Roto:
Laureat: Eljako-AI za realizację inwestycji Waterfront II, Gdańsk
Green Future:
Laureat: Cavatina Group
Partner „Fair Play”:
Laureaci: Euro Styl, White Star Real Estate, Krishome
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Jak sprzedają się nowe mieszkania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.