Internauci docenili siedzibę WIŚNIOWSKI w plebiscycie „Obiekt Roku"
16 października 2024 r. podczas uroczystej gali w Warszawie ogłoszono laureatów V edycji prestiżowego konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”. Wśród wyróżnionych znalazła się firma WIŚNIOWSKI, z projektem swojej nowej siedziby w Wielogłowach. Budynek, zaprojektowany przez biuro LOESCH+PARTNERZY, zdobył uznanie internautów, którzy oddali na niego najwięcej głosów, przyznając mu tym samym nagrodę publiczności.
Nowa siedziba WIŚNIOWSKI wyróżnia się nowoczesnym designem oraz innowacyjnymi rozwiązaniami architektonicznymi, które idealnie współgrają z wartościami firmy — wysoką jakością, funkcjonalnością i troską o środowisko. Czesław Matląg, Dyrektor Sprzedaży i Obsługi Inwestycji w firmie WIŚNIOWSKI, który osobiście odebrał nagrodę podczas gali Aluprof komentuje:
„To ogromny zaszczyt, móc odbierać nagrodę przyznaną przez głosujących w plebiscycie internautów. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali na nas swoje głosy – jest to potwierdzenie, że nasz projekt zdobył uznanie i podoba się branży. Dziękujemy także studio Loesch+Partners, którego estetyka wzornicza zdobywa dla nas kolejne nagrody. Dla przypomnienia, niedawno nasz projekt budynku został wyróżniony w plebiscycie dla obiecujących młodych architektów w Europe Europe 40 under 40”.
W tegorocznej edycji konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” oceniano ponad 230 budynków z całego świata, co dodatkowo podkreśla rangę zdobytej przez WIŚNIOWSKI nagrody.
O sile głosowania internetowego na wybrane budynki wspomina też Bożena Ryszka, Dyrektor ds. Marketingu i PR w Aluprof:
“W konkursie dla internautów zarejestrowaliśmy ponad 10 tys. unikalnych głosów. Niekwestionowanym zwycięzcą został biurowiec firmy Wiśniowski zlokalizowany w Nowym Sączu. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy, bo to nie tylko piękna bryła, ale też miejsce stworzone w duchu idei work life balance, która bliska jest naszemu podejściu do tworzenia architektury przyszłości”.
______________________
Pełna lista laureatów V edycji konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”
______________________
Kategoria Główna:
I miejsce, nagroda 50 000 PLN: Bernardyńska 4, Wrocław – projekt: Maćków Pracownia Projektowa
II miejsce, nagroda 30 000 PLN: Lakeside, Warszawa – projekt: Grupa 5 Architekci
III miejsce, nagroda 15 000 PLN: LPP Fashion Lab, Gdańsk – projekt: JEMS Architekci
Ex aequo IV miejsce: Brain Park, Kraków – projekt: BE DDJM
Ex aequo IV miejsce: Hotel Diament Plaza, Katowice – projekt: Konior Studio
V miejsce: Siedziba Prime Construction, Szczecin – projekt: Orłowski Szymański Architekci
VI miejsce: Centrum Kompetencji STOS Politechnika Gdańska, Gdańsk – projekt: Arch-Deco
VII miejsce: Interaktywne Centrum Bajki i Animacji OKO, Bielsko-Biała – projekt: Mirosław Nizio / Nizio Design
VIII miejsce: Centrum Usług Publicznych, Opole – projekt: Heinle, Wischer und Partner Architekci
IX miejsce: Montownia, Gdańsk – projekt: Rayss Group
Obiekty zagraniczne:
I miejsce: TOWER 15, Matosinhos (Portugalia) – projekt: OODA
II miejsce: Mendelův Skleník, Brno (Czechy) – projekt: Chybík + Krištof Architects
III miejsce: 68-86 Farringdon Road, Londyn (Anglia) – project: Sheppard Robson Architects
Domy jednorodzinne:
Laureat: LittleMountainHouse, Wrocław – project: GREG. Architekci
Głosowanie internautów:
Laureat: Nowa Siedziba Firmy Wiśniowski, Wielogłowy k. Nowego Sącza – projekt: LOESCH+PARTNERZY
Specjalna nagroda Roto:
Laureat: Eljako-AI za realizację inwestycji Waterfront II, Gdańsk
Green Future:
Laureat: Cavatina Group
Partner „Fair Play”:
Laureaci: Euro Styl, White Star Real Estate, Krishome
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.