Inwestycja Neo Jasień sprzedana już w ponad 50%
Dekpol Deweloper sprzedał już ponad połowę mieszkań w nowej gdańskiej inwestycji wprowadzonej do oferty zaledwie dwa miesiące temu. W ramach osiedla Neo Jasień powstaną łącznie 104 mieszkania o metrażach od 34 do 71 m2. W projekcie zastosowane zostaną proekologiczne rozwiązania, w tym panele fotowoltaiczne na dachach budynków, starannie zaprojektowana zieleń z roślinami produkującymi tlen i antysmogowymi, lampy antywirusowe i antybakteryjne. Zakończenie inwestycji planowane jest na IV kwartał 2022 roku.
Realizowana przy ul. Potęgowskiej w Gdańsku nowa inwestycja Neo Jasień cieszy się bardzo dużą popularnością wśród klientów. W zaledwie dwa miesiące Dekpol Deweloper sprzedał już ponad połowę oferowanych mieszkań. W ramach projektu powstaną 104 mieszkania o najbardziej popularnych metrażach liczących od 34 do 71 m2. W ofercie dostępne są również miejsca postojowe w hali garażowej oraz komórki lokatorskie. Mieszkania oferowane są zarówno w standardzie deweloperskim, jak i z wykończeniem “pod klucz”. Zakończenie budowy i oddanie inwestycji do użytku planowane jest na IV kwartał 2022 roku.
Osiedle Neo Jasień wyróżniać się będzie nowoczesną architekturą oraz zastosowaniem licznych proekologicznych rozwiązań. Planowany jest montaż paneli fotowoltaicznych na dachach budynków, a także lamp antywirusowych i antybakteryjnych. W częściach wspólnych zaprojektowana zostanie zieleń z roślinami produkującymi tlen i antysmogowymi.
„Olbrzymią zaletą naszej nowej inwestycji jest doskonała lokalizacja poza ścisłym centrum, ale z bardzo dobrym dojazdem do wszystkich części miasta. Bliskość terenów zielonych pozwoli jednocześnie przyszłym mieszkańcom na pełny relaks i aktywny wypoczynek” – podkreślił Sebastian Barandziak, Prezes Dekpol Deweloper.
Osiedle Neo Jasień charakteryzuje się bardzo dobrą lokalizacją. Inwestycja mieści się przy ul. Potęgowskiej, pomiędzy ul. Armii Krajowej i obwodnicą Trójmiasta, w odległości zaledwie 7 km od śródmieścia Gdańska. Dużą atrakcję stanowi znajdujące się w pobliżu jezioro Jasień. Bliskość szlaków komunikacyjnych gwarantuje szybki i swobodny dojazd do wszystkich dzielnic miasta. Do przystanku komunikacji miejskiej jest zaledwie 300 metrów. Dojazd samochodem do centrum Gdańska zajmuje kilkanaście minut, a do obwodnicy zaledwie kilka minut. W pobliżu osiedla znajdują się popularne obiekty handlowe, przedszkola, szkoły, a także przychodnie.
Generalnym wykonawcą inwestycji jest Dekpol Budownictwo.

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.