iTechArt wynajmuje piętro w Skylinerze i zatrudnia setkę specjalistów

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w USA wg Deloitte i Financial Times wynajęła 29. piętro biurowca Skyliner przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Do końca 2022 roku w biurze ma się znaleźć niemal setka specjalistów iTechArt.
W 2021 roku urośliśmy o ponad 1 000 pracowników i mamy śmiałe plany na 2022. Nasi klienci ze Stanów Zjednoczonych chcą współpracować z programistami z Polski, a my, kiedy sytuacja się unormuje, nie wyobrażamy sobie pracy w 100% zdalnej, bez osobistego kontaktu i sprawdzenia, jak czują się nasi ludzie. Inżynierowie iTechArt muszą mieć najlepsze biura i na takie stawiamy we wszystkich miastach – mówi Vitaly Aksionchyk, Managing Director Poland.
iTechArt jest międzynarodową firmą z biurami m.in. w Nowym Jorku, Londynie, Wiedniu, Mińsku i Kijowie. Globalnie zatrudnia ponad 3 000 pracowników, z czego już 150 w Polsce. Warszawa, obok Łodzi i Wrocławia, jest jedną z trzech polskich lokalizacji, do których firma weszła w ostatnim roku. W bazie klientów iTechArt znajduje się około 250 organizacji, w tym tak zwane „unicorny”, czyli startupy z Doliny Krzemowej, które posiadają bardzo wysokie finansowanie Venture Capital.
W tej chwili firma skupia się na zatrudnianiu doświadczonych deweloperów z kilkuletnim stażem, ale zapowiada też rekrutację warszawskich juniorów. – W głodnej talentów branży technologicznej juniorzy paradoksalnie mają pod górkę. Wszyscy chcą zatrudniać deweloperów z doświadczeniem. My natomiast w tej chwili budujemy bazę seniorską również po to, by móc kształcić studentów. W tym roku ruszymy z naszym autorskim programem stażowym Students’ Labs. Skyliner będzie świetnym miejscem również dla tego typu aktywności.
iTechArt nie ma też wątpliwości, że powierzchnie biurowe nadal są i będą firmom potrzebne – W tej chwili wynajęliśmy łącznie prawie 4 000 mkw. biur w trzech miastach i rozglądamy się za kolejnymi. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, że nasi specjaliści nie mają możliwości skorzystania z biura albo przychodzą do flex office, gdzie muszą współdzielić pewnie przestrzenie. Dobre miejsce do pracy jest dla nas na tyle istotne, że mamy zespół Hapiness Managerów, którzy dbają o wystrój, wyposażenie chillout roomów, dodatkowe aktywności czy chociażby odpowiednie przekąski i kawę – dodaje Vitaly.
Witamy na pokładzie kolejnego najemcę z branży IT, który docenił walory naszego budynku. Skyliner to nie tylko reprezentatywny niebotyk, który jest doskonałą wizytówką nowoczesnej organizacji, ale przede wszystkim komfortowy i odpowiadający na potrzeby pracownika obiekt najwyższej klasy technologicznej – mówi Jarosław Prawicki, dyrektor ds. komercjalizacji w Grupie Karimpol.
Biurowiec Skyliner, w którym iTechArt wynajął blisko 1 500 mkw. powierzchni, to jeden z siedmiu najwyższych budynków w Polsce i najnowsza inwestycja Grupy Karimpol. Oferuje 49 000 mkw. powierzchni do wynajęcia na 42 kondygnacjach. Najniższe poziomy są przeznaczone na usługi, handel i ofertę gastronomiczną. Na 165 m wysokości położony jest dwupoziomowy Skybar z niezwykłymi widokami na panoramę Warszawy. Skyliner posiada najwyższe w Polsce, aż 16-metrowe lobby biurowe. Budynek jest wyposażony w najnowsze technologie, m.in. 21 szybkich wind (o prędkości do 7 m/s) z inteligentnym systemem obsługi bezdotykowej, aplikację budynkową SkylinerApp, która m.in. zastępuje tradycyjne karty kontroli dostępu oraz daje możliwość zdalnej rezerwacji biurek, sal oraz miejsc parkingowych. Pięciopoziomowy parking Skylinera jest przewidziany dla 428 samochodów, posiada stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych, a także miejsca parkingowe dla 330 rowerów z pełną infrastrukturą dla miłośników jednośladów.
Skyliner posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent i jest zasilany w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii. Uzyskał certyfikat innogy Polska S.A. z Grupy E.ON potwierdzający zakup gwarancji pochodzenia energii elektrycznej z instalacji OZE.
W procesie wynajmu najemcę reprezentowała firma Master Management Group, a wynajmującego CBRE Poland.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.