Komunikaty PR

iTechArt wynajmuje piętro w Skylinerze i zatrudnia setkę specjalistów

2022-02-08  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl

Jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w USA wg Deloitte i Financial Times wynajęła 29. piętro biurowca Skyliner przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Do końca 2022 roku w biurze ma się znaleźć niemal setka specjalistów iTechArt. 

W 2021 roku urośliśmy o ponad 1 000 pracowników i mamy śmiałe plany na 2022. Nasi klienci ze Stanów Zjednoczonych chcą współpracować z programistami z Polski, a my, kiedy sytuacja się unormuje, nie wyobrażamy sobie pracy w 100% zdalnej, bez osobistego kontaktu i sprawdzenia, jak czują się nasi ludzie. Inżynierowie iTechArt muszą mieć najlepsze biura i na takie stawiamy we wszystkich miastach – mówi Vitaly Aksionchyk, Managing Director Poland. 

iTechArt jest międzynarodową firmą z biurami m.in. w Nowym Jorku, Londynie, Wiedniu, Mińsku i Kijowie. Globalnie zatrudnia ponad 3 000 pracowników, z czego już 150 w Polsce. Warszawa, obok Łodzi i Wrocławia, jest jedną z trzech polskich lokalizacji, do których firma weszła w ostatnim roku. W bazie klientów iTechArt znajduje się około 250 organizacji, w tym tak zwane „unicorny”, czyli startupy z Doliny Krzemowej, które posiadają bardzo wysokie finansowanie Venture Capital. 

W tej chwili firma skupia się na zatrudnianiu doświadczonych deweloperów z kilkuletnim stażem, ale zapowiada też rekrutację warszawskich juniorów. – W głodnej talentów branży technologicznej juniorzy paradoksalnie mają pod górkę. Wszyscy chcą zatrudniać deweloperów z doświadczeniem. My natomiast w tej chwili budujemy bazę seniorską również po to, by móc kształcić studentów. W tym roku ruszymy z naszym autorskim programem stażowym Students’ Labs. Skyliner będzie świetnym miejscem również dla tego typu aktywności.

iTechArt nie ma też wątpliwości, że powierzchnie biurowe nadal są i będą firmom potrzebne – W tej chwili wynajęliśmy łącznie prawie 4 000 mkw. biur w trzech miastach i rozglądamy się za kolejnymi. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, że nasi specjaliści nie mają możliwości skorzystania z biura albo przychodzą do flex office, gdzie muszą współdzielić pewnie przestrzenie. Dobre miejsce do pracy jest dla nas na tyle istotne, że mamy zespół Hapiness Managerów, którzy dbają o wystrój, wyposażenie chillout roomów, dodatkowe aktywności czy chociażby odpowiednie przekąski i kawę – dodaje Vitaly

Witamy na pokładzie kolejnego najemcę z branży IT, który docenił walory naszego budynku. Skyliner to nie tylko reprezentatywny niebotyk, który jest doskonałą wizytówką nowoczesnej organizacji, ale przede wszystkim komfortowy i odpowiadający na potrzeby pracownika obiekt najwyższej klasy technologicznej – mówi Jarosław Prawicki, dyrektor ds. komercjalizacji w Grupie Karimpol.

Biurowiec Skyliner, w którym iTechArt wynajął blisko 1 500 mkw. powierzchni, to jeden z siedmiu najwyższych budynków w Polsce i najnowsza inwestycja Grupy Karimpol. Oferuje 49 000 mkw. powierzchni do wynajęcia na 42 kondygnacjach. Najniższe poziomy są przeznaczone na usługi, handel i ofertę gastronomiczną. Na 165 m wysokości położony jest dwupoziomowy Skybar z niezwykłymi widokami na panoramę Warszawy. Skyliner posiada najwyższe w Polsce, aż 16-metrowe lobby biurowe. Budynek jest wyposażony w najnowsze technologie, m.in. 21 szybkich wind (o prędkości do 7 m/s) z inteligentnym systemem obsługi bezdotykowej, aplikację budynkową SkylinerApp, która m.in. zastępuje tradycyjne karty kontroli dostępu oraz  daje możliwość zdalnej rezerwacji biurek, sal oraz miejsc parkingowych. Pięciopoziomowy parking Skylinera jest przewidziany dla 428 samochodów, posiada stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych, a także miejsca parkingowe dla 330 rowerów z pełną infrastrukturą dla miłośników jednośladów.

Skyliner posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent i jest zasilany w 100 proc. z odnawialnych źródeł energii. Uzyskał certyfikat innogy Polska S.A. z Grupy E.ON potwierdzający zakup  gwarancji pochodzenia energii elektrycznej z instalacji OZE. 

W procesie wynajmu najemcę reprezentowała firma Master Management Group, a wynajmującego CBRE Poland.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.