ITRA Global rozpoczyna działalność w Polsce
ITRA Global otworzyła biuro w Warszawie. Spółka International Tenant Representation Polska będzie reprezentować wyłącznie najemców – na rynkach biurowym, magazynowym i handlowym. Firmą pokieruje Artur Sutor.
– Kontynuując międzynarodową ekspansję, cieszymy się z nawiązania współpracy w Polsce z Arturem i jego zespołem. To rozwiązanie, które zwiększa naszą zdolność świadczenia bezkonfliktowych usług dla klientów na poziomie globalnym – mówi Mark Twentyman, prezes ITRA Global.
International Tenant Representation Polska oferuje kompleksową obsługę najemców biur, magazynów i obiektów handlowych. W najbliższych tygodniach zespoły doświadczonych doradców będą rozwijać działalność w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu. Na czele firmy stanął Artur Sutor, który posiada 20-letnie doświadczenie w reprezentacji najemców powierzchni biurowych. Pracował m.in. w Cushman & Wakefield, Knight Frank, a ostatnio w Cresa Polska, której był współzałożycielem i Partnerem.
– Ostatnie zmiany wśród firm doradczych, spowodowane przez konsolidacje dużych globalnych organizacji, pozostawiły lukę na polskim rynku nieruchomości. Obserwuję go od wielu lat i widzę, jak świadomość najemców rośnie. Potrzebują bezstronnej obsługi oraz wsparcia doradców, którym nie grozi konflikt interesów, wynikający z reprezentowania przez ich firmy także konkretnych deweloperów czy właścicieli budynków. Sam głęboko wierzę w potrzebę transparentnych relacji, dlatego razem z moim zespołem nawiązaliśmy współpracę z renomowanym partnerem, ITRA Global – mówi Artur Sutor, Dyrektor Zarządzający, International Tenant Representation Polska. – Tworzenie polskiego oddziału ITRA Global to kontynuacja drogi, którą obrałem wiele lat temu. Wierzę w niezależnych doradców, którzy nie wahają się, po której stronie stołu powinni usiąść w trakcie negocjacji. International Tenant Representation Polska zawsze będzie reprezentować i wspierać wyłącznie najemców.
ITRA Global (International Tenant Representative Alliance) to jedna z największych organizacji zrzeszających specjalistów reprezentujących najemców i użytkowników biur, budynków przemysłowych oraz obiektów handlowych. Działa w ponad 300 lokalizacjach na świecie, a jej usługi oparte są na wieloletnim doświadczeniu obiektywnych i bezstronnych ekspertów, wspierających klientów w procesie najmu nieruchomości.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.