Komunikaty PR

Jak rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem w nieruchomości?

2023-05-22  |  01:00
Biuro prasowe

Rozpoczęcie przygody z inwestowaniem w nieruchomości może być fascynującym krokiem w kierunku osiągnięcia finansowej niezależności. W porównaniu do obywateli innych państw Europy, wynika że Polacy chętnie inwestują w nieruchomości. Jak więc rozpocząć swoją przygodę w tej branży?

Najpopularniejszą formą inwestowania w nieruchomości w Polsce jest kupienie działki i przekazywanie jej z pokolenia na pokolenie. Działka często jest dziedziczona jako wartościowy majątek rodziny, który może być wykorzystywany jako miejsce zamieszkania, bądź wynajmu w celu inwestycyjnym. Działanie to jest również korzystne pod względem podatkowym, ponieważ przekazywanie majątku drogą dziedziczenia może być zwolnione z podatku od spadków i darowizn, w zależności od okoliczności i wartości dziedziczonej nieruchomości.

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia  inwestowania w nieruchomości jest oczywiście założenie celu lokowania kapitału. Może to być mieszkanie na wynajem lub działka, najważniejsza jest decyzja jakiego rodzaju ma to być posiadłość. Kluczowa jest decyzja o tym, w jakim kraju i mieście pragniemy posiadać nieruchomość. Wiele osób inwestuje właśnie w Polsce, ponieważ nasz rynek jest bezpieczny i ciągle się rozwija.

W tym przypadku istotna jest kwota inwestycji jaką dysponujemy, czy wspieramy się kredytem oraz to ile czasu jesteśmy w stanie przeznaczyć na ten cel. Jeśli mamy stałą pracę i chcemy, aby inwestowanie w nieruchomości było dodatkiem do pensji, musimy uwzględnić ilość naszego czasu, który możemy poświęcić na zajęcie się nieruchomością.  Na początku tej ścieżki jest to bardzo dużo ważnych wiadomości, które warto poznać.

Najczęściej przygodę z inwestowaniem w nieruchomości rozpoczynamy dzięki obserwacji znanych nam osób, które dzięki wynajmowi posiadłości stały się niezależne finansowo. Przed rozpoczęciem takiej decyzji warto zaczerpnąć rady osoby doświadczonej w tej branży,  jaką jest pośrednik nieruchomości.

- Jeśli zastanawiamy się nad kupnem naszej pierwszej nieruchomości pod inwestycję lub dla siebie, polecam skonsultować się z pośrednikiem i skorzystać z jego profesjonalnych usług - mówi Jakub Mazur ekspert do spraw rynku nieruchomości, inwestor, dyrektor firmy zarządzającej najmem długoterminowym Heaven Zarządzanie Premium. - To właśnie pośrednicy nieruchomości potrafią nas uchronić przed różnymi problemami, które wiążą się z  zakupem nieruchomości. Co najważniejsze, są to osoby doświadczone w tej branży, ich rolą jest wsparcie inwestorów – podkreśla ekspert.

Czy inwestowanie w nieruchomości się opłaca?  

Inwestowanie w nieruchomości jako forma inwestycji jest często rekomendowane ze względu na swoją stabilność i odporność na wahania rynków finansowych. Posiadanie mieszkań do wynajmu może stanowić ważny element zrównoważonego i zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego.

Korzyści z wynajmowania mieszkania jest naprawdę wiele. Wynajmowanie nieruchomości  może generować regularne i stabilne dochody, a dzierżawienie długoterminowe zapewnia regularne wpływy z czynszu, co może stanowić stałe uzupełnienie budżetu. Istotnym jest, że w  dłuższej perspektywie czasowej, wartość nieruchomości może wzrastać, co prowadzi do zysku kapitałowego. Szczególnie w atrakcyjnych lokalizacjach, gdzie popyt na wynajem jest wysoki, ceny nieruchomości mogą rosnąć. Inwestowanie w nieruchomości jest często uważane za skuteczną ochronę przed inflacją. Wraz ze wzrostem inflacji, czynsze zwykle podnoszą się, co oznacza większe wpływy dla właściciela posiadłości.

Co najważniejsze, wynajmowanie mieszkań gwarantuje kontrolę nad inwestycjami i decyzjami związanymi z zarządzaniem nieruchomością. Możemy wybrać najemców, określić czynsz, zarządzać remontami i utrzymaniem budynku, co daje większą kontrolę nad inwestycją.

- Aby zwiększyć zysk z najmu, można wynająć mieszkanie krótkoterminowo np. na portalach takich jak Booking, czy Airbnb. Zysk jest większy, gdy wynajmujemy mieszkanie na pokoje, a w Warszawie i większych aglomeracjach ten biznes bardzo się rozwija. Duże mieszkania wynajmują się wolniej, niż kawalerki, na które jest popyt. Cena i standard  to elementy, które  wpływają na to czy mieszkanie zostanie wynajęte. Czystość i świeżość mieszkania ma istotne znaczenie - podkreśla Jakub Mazur.

 

Więcej informacji na stronie: https://www.zarzadzaniepremium.pl/

Działamy na rynku nieruchomości od wielu lat. Jesteśmy specjalistami w zarządzaniu najmem długoterminowym apartamentów premium na terenie Warszawy oraz okolic. Prowadzimy także wysokiej klasy usługi związane z obsługą domu oraz indywidualnym wystrojem wnętrz.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland Biuro prasowe
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in
Nieruchomości Avison Young enlarges Office Agency team in Poland. Aleksandra Mącik joins
2024-07-25 | 01:00

Avison Young enlarges Office Agency team in Poland. Aleksandra Mącik joins

Aleksandra Mącik has been appointed to the role of Consultant in Office Agency team. Prior to Avison Young Aleksandra worked for 5 years at Cromwell Property Group where most recently she was

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.