Jak tworzyć społeczność i organizować eventy w czasach pandemii?
Adgar Poland / Berry Kolektyw Kreatywny
Stępińska 22/30
00-739 Warszawa
michal.mystkowski|kolektywkreatywny.pl| |michal.mystkowski|kolektywkreatywny.pl
515080000
www.adgar.pl
Amfiteatr w sercu Służewca receptą na obostrzenia epidemiczne oraz tęsknotę za bezpośrednimi spotkaniami. Brain Embassy, jeden z największych coworkingów na polskim rynku, dostrzega w lokalnej społeczności siłę do wprowadzania zmian, dlatego aby zacieśniać więzi między mieszkańcami Mokotowa, zdecydował się wśród biurowców stworzyć zieloną przestrzeń eventową, otwartą dla wszystkich.
Rośliny potrzebują żyznej gleby, a organizatorzy – dobrego miejsca na event. Jeżeli ich pomysły trafią na podatny grunt, mają szansę przekształcić się w niesamowite doświadczenie, które przyciągnie rzeszę osób. Z drugiej strony, jeśli środowisko jest niesprzyjające, kiełkująca w głowie wizja nie ujrzy nigdy światła dziennego. W kontekście panującej od ponad roku epidemii eventowcy większość swoich marzeń musieli schować do kieszeni.
W każdym kryzysie warto jednak dostrzec szansę. Kluczem jest otwartość i odwaga do sięgania po niestandardowe rozwiązania. Tak właśnie zrobiło Brain Embassy, budując unikalny amfiteatr na biznesowym Służewcu. Czasownik “budować” nie oddaje jednak istoty sprawy, bo nie o sam budynek chodzi. Marka coworkingowa połączyła potrzeby firm eventowych, które zwyczajnie chcą już działać, z potrzebami ludzi, którzy z kolei tęsknią za interakcją z drugim człowiekiem. Efektem jest otwarte miejsce na eventy, wartościowe spotkania oraz wystąpienia, dzięki któremu organizatorzy mogą zaproponować uczestnikom zupełnie nowe doznania. Brain Embassy już od momentu pojawienia się na rynku pokazuje swoim klientom szerszą perspektywę, inspirując ich do wprowadzania zmian w sposobie pracy lub w tym przypadku tworzenia wydarzeń innych niż zawsze.
Amfiteatr umożliwia uczestnikom otwarcie się na zupełnie nowe doświadczenia, spędzając czas na świeżym powietrzu. Przebywanie na zewnątrz marzy się już większości społeczeństwa, która chce odetchnąć od wszelkich covidowych czy przeciągających się w nieskończoność zimowych zmagań, a także jednym z nielicznych sposobów na organizowanie bezpiecznych eventów. Plenerowe miejsca konferencyjne są dobrą alternatywą dla sal szkoleniowych. Organizatorzy rozwiewają w ten sposób wątpliwości uczestników, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniach, ale mają jeszcze obawy przed przebywaniem wśród większej grupy osób. Event stając się elementem życia publicznego, umożliwia organizatorom dotarcie do nowej grupy odbiorców. Marka prowadząc wydarzenie w popularnej części Mokotowa, zwraca uwagę również przechodniów, wśród których być może kryją się jej potencjalni klienci. Szare ściany sali szkoleniowej w środku słonecznego dnia budzą też u uczestników nastoletnie pragnienie wagarowania, dlatego zamiast gasić ich entuzjazm, można w łatwy sposób go rozpalić, organizując event w nieograniczonej ścianami przestrzeni.
Każdy, kto chce zorganizować tutaj event, ma do dyspozycji scenę o powierzchni 40 m2, okno sceniczne o wymiarach 11,5 x 4m, 140 miejsc siedzących, dostęp do WiFi, miejsca dla osób z niepełnosprawnością, oświetlenie strefowe oraz świetlny RING wzdłuż betonowej kopuły, z użyciem którego można przemienić wydarzenie w prawdziwe widowisko, wybierając kolorystykę z całego spektrum barw RGB. W przypadku mało sprzyjających warunków pogodowych, Brain Embassy zapewnia organizatorom salę eventową na 6 piętrze budynku Adgar BIT, przy którym znajduje się Amfiteatr.
Forma budowli pozwala na organizację wachlarza eventów, takich jak inspirujące przemówienia, demo day, targi i pikniki, wywiady, konferencje prasowe, wieczory artystyczne, wernisaże. Do tej pory marka coworkingowa w przestrzeni zaprojektowanej przez pracownię mode:lina zorganizowała już koncerty plenerowe, operowe, malowanie przy winie, darmowy serwis rowerowy, spotkanie “pod gwiazdami” z pasjonatami kosmosu ze Space Hub oraz konferencję prasową Forum Rynku Nieruchomości. Budowla sprawdzi się również w przypadku spotkań firmowych, ponieważ na jej terenie organizatorzy mogą przeprowadzić zarówno część merytoryczną jak i rozrywkową. Brain Embassy nie chce zamykać kreatywności w żadnych ramach, dlatego zbudowało solidną podstawę, na której firmy tworzą wydarzenia dopasowane do ich potrzeb. Przestrzeń Amfiteatru to również wyspa zieleni i strefa relaksu, które dają mieszkańcom oddech świeżości między biurowcami. Otaczający scenę plac o nawierzchni nawiązujacej do zrewitalizowanej promenady w Tel Awiwie, która tętni życiem całą dobę, zachęca do zatrzymania się w życiowym biegu. Ławki i strefa do zabawy wzbudzają u przechodniów potrzebę odpoczynku, której na co dzień ciężko przebić się przez stertę zawodowych czy domowych obowiązków. Amfiteatr jest wpisany w okrąg, który z jednej strony stanowi zagłębioną pod ziemią nieckę z audytorium, a z drugiej ogromne betonowo-szklane zadaszenie wsparte na masywnej, surowej żelbetowej ścianie.
Amfiteatr znajduje się, na terenie należącym do budynku Adgar BIT (ul. Konstruktorska 11), w którym znajduje się jedno z 4 warszawskich coworkingów Brain Embassy. To właśnie tam Brainerzy mogą osiągać swoje zawodowe cele.
Strona Amfiteatru: https://lp.brainembassy.pl/amfiteatr/
Strona Brain Embassy: https://brainembassy.com
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.