Komunikaty PR

Jakie pokrycia dachowe będą modne w 2020 roku?

2020-01-28  |  17:00
Biuro prasowe

Najnowsze trendy w pokryciach dachowych idą w parze z najbardziej aktualnymi stylami  architektonicznymi. Nowoczesne bryły budynków wymagają zwieńczenia idealnie pasującymi do nich dachami. Wraz z firmą Regamet, polskim producentem pokryć dachowych, wskazujemy, jakie wzory będą najbardziej modne w 2020 roku.

Dominującą od kilku lat tendencją w architekturze jest minimalizm. To nurt odznaczający się maksymalną prostotą i spójnym, stonowanym charakterem. Jednocześnie lubi on materiały najwyższej jakości, które same w sobie zdobią modernistyczne budynki.

Przede wszystkim wysoka jakość

Przy tak dużej oszczędności formy każdy szczegół jest widoczny. Pokrycie dachowe musi więc być wykonane przede wszystkim bardzo starannie, z materiałów o najwyższych parametrach technicznych i estetyce. Specjaliści firmy Regamet produkującej blachodachówki, blachy dwumodułowe i panele dachowe, radzą, aby zwracać uwagę nie tylko na kolory i kształty wybieranych profili, ale również na to, z jakiej jakości materiałów są one wykonane i czy mają odpowiednią powłokę, która będzie chronić dach nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi i klimatycznymi, ale również nadawać mu odpowiednie, piękne wykończenie.

Prostota formy i nowoczesność dachu dwuspadowego

Jednymi z najmodniejszych są obecnie budynki o bryle prostopadłościanu z dwuspadowym, najczęściej bezokapowym dachem. Tworzone są one z myślą o najwyższej energooszczędności. Najczęściej stosowaną w ich przypadku kolorystyką elewacji są różne odcienie bieli oraz czernie i szarości. Tego typu budynki są również często pokrywane w całości jednym z najmodniejszych materiałów np. blachą, łupkiem, drewnem

Takie domy wyglądają wyjątkowo zjawiskowo i wyróżniają się na tle tradycyjnego budownictwa, mimo że ich stylistyka jest dość surowa i oszczędna. Podobnie prezentują się dachy, którymi są przykryte. – Idealnie współgrają z nimi nowocześnie prezentujące się blachodachówki w kolorach grafitowych, czarnym lub jasnych odcieniach szarości – mówi Bartłomiej Ukowski, dyrektor handlowy firmy Regamet. Specjalista zwraca również uwagę na formę profilu pokrycia dachowego, który będzie najlepiej pasował do minimalistycznej bryły budynku. – W tym przypadku królują blachodachówki o prostym kształcie, z jak najdelikatniejszymi przetłoczeniami. Dobrym wyborem jest dostępna w naszej ofercie jedna z minimalistycznych blachodachówkek dwumodułowych, której płaska powierzchnia została wzbogacona jedynie o bardzo wąskie falowanie. Nadaje jej to oryginalny kształt i zabezpiecza szczelność łączonych arkuszy.

Innym rodzajem pokrycia dachowego, które również doskonale wpisuje się w charakter nowoczesnych, minimalistycznych budynków z dachem dwuspadowym, są tradycyjne blachy na rąbek stojący. Choć należą one do najstarszych technologii stosowanych w budownictwie i znajdują zastosowanie na dachach zabytków oraz obiektów sakralnych, to obecnie przeżywają swój renesans i są najbardziej pożądaną postacią pokrycia dachowego na modernistycznych bryłach. Wyglądają niezwykle atrakcyjnie i mają zastosowanie, zarówno jako pokrycie prostych, dwuspadowych dachów, jak i części elewacji tych budynków.  

Minimalizm i solidność dachu jednospadowego

Poza prostymi dachami dwuspadowymi, bardzo dużą popularnością cieszą się również budynki z dachami jednospadowymi o małym kącie nachylenia. To kolejny ukłon architektury w kierunku minimalizmu. Sprawdzają się one na terenach o gęstej zabudowie – w miastach i na przedmieściach.

Takie połacie dachowe wymagają pokrycia o absolutnej szczelności na przeciekanie. W tym przypadku propozycją dla inwestorów ceniących innowacyjny design i niezawodną jakość są panele dachowe nawiązujące estetyką do tradycyjnych pokryć na rąbek stojący. Tego typu produkty dostępne w naszej ofercie nie tylko nadają budynkom lekkiej, szlachetnej linii, a przez to niepowtarzalnego charakteru, ale również zapewniają wysoką jakość i odporność pokryciu dachowemu. Jest to rozwiązanie niezwykle trwałe, ponieważ wykonujemy je z wyselekcjonowanej, zabezpieczonej unikatową powłoką ochronną blachy –  podkreśla Bartłomiej Ukowski z firmy Regamet.

Ukryte i niezawodne orynnowanie

Mówiąc o dwóch najmodniejszych typach budynków i ich dachów, należy wspomnieć również o idealnie komponującym się z nimi orynnowaniu. Niezbędnym elementem tak minimalistycznych form, jak wspomniane prostopadłościenne budynki o dachach dwuspadowych czy domy z jednospadowymi dachami o małym stopniu nachylenia, są jak najbardziej dopasowane do nich, nieskomplikowane estetycznie komponenty.

To dlatego w przypadku domów z bezokapowymi dachami, rynny i rury spustowe mogą być ukryte w warstwie ocieplenia budynku, a w przypadku dachów jednospadowych o małym kącie nachylenia najczęściej montuje się modne kwadratowe rury spustowe. Dzięki temu dom zyskuje jeszcze bardziej jednolity i minimalistyczny charakter.

Więcej: www.regamet.com.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Tchibo otworzyło swój pierwszy lokal w Radomiu Biuro prasowe
2024-09-26 | 14:54

Tchibo otworzyło swój pierwszy lokal w Radomiu

Tchibo otworzyło swój pierwszy lokal w Radomiu, zlokalizowany w Galerii Słonecznej (ul. Bolesława Chrobrego 1). Nowa przestrzeń łączy funkcje sklepu i kawiarni z
Nieruchomości Dofinansowanie do wymiany okien, drzwi i fasad w budynkach wielorodzinnych.
2024-09-26 | 14:23

Dofinansowanie do wymiany okien, drzwi i fasad w budynkach wielorodzinnych.

Dofinansowanie do wymiany okien, drzwi i fasad w budynkach wielorodzinnych. Jakie produkty obejmuje? W Unii Europejskiej problem niewłaściwej efektywności energetycznej obiektów
Nieruchomości Linia napędów od Somfy wyposażona w protokół komunikacji Zigbee 3.0
2024-09-26 | 14:00

Linia napędów od Somfy wyposażona w protokół komunikacji Zigbee 3.0

Nowa generacja rozwiązań inteligentnego domu – linia napędów od Somfy wyposażona w protokół komunikacji Zigbee 3.0 Somfy wprowadza na rynek kompleksowe rozwiązanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

W przyszłym roku spodziewana jest fala inwestycji ze środków UE. Prawo zamówień publicznych wymaga pewnych korekt

W 2025 roku spodziewany jest w Polsce początek boomu inwestycyjnego, związanego głównie z większym niż dotychczas napływem funduszy z KPO i regularnych środków unijnych. Skorzysta na tym przede wszystkim budownictwo, ale pewne obawy budzi przewidywana kumulacja inwestycji, również w kontekście systemu zamówień publicznych. – O ile może prawo zamówień publicznych wymagać pewnych punktowych korekt, o tyle chyba nie ma potrzeby jego gruntownego przemeblowania – ocenia Mariusz Haładyj, prezes Prokuratorii Generalnej RP. Jak wskazuje, niektóre elementy zamówień publicznych wymagają raczej wypracowania praktycznych rozwiązań niż zmian legislacyjnych.

Prawo

Polska prezydencja w Radzie UE będzie szansą na kształtowanie polityki gospodarczej Unii. Przedsiębiorcy mają swoje oczekiwania

Poprawa otoczenia prawnego, uproszczenie regulacji, likwidacja protekcjonizmu w poszczególnych krajach członkowskich wobec innych rynków UE, ale też budowanie otoczenia sprzyjającego rozwojowi innowacji i nowoczesnego rynku technologicznego – to główne postulaty Federacji Przedsiębiorców Polskich wobec nadchodzącej polskiej prezydencji w Radzie UE. Wszystkie te elementy mają wzmocnić konkurencyjność unijnych firm i przemysłu na arenie międzynarodowej, gdzie dziś przegrywają wyścig z USA i Azją.

DlaWas.info

Transport

Sejm pracuje nad nowelizacją ustawy o przetwarzaniu danych pasażera. Linie lotnicze liczą na uniknięcie miliardowych kar

Parlament pracuje nad nowelizacją ustawy o przetwarzaniu danych dotyczących przelotu pasażera. Wymaga tego orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE, który orzekł, że niektóre wprowadzone dyrektywą i wdrożone w krajach członkowskich regulacje są zbyt restrykcyjne. Chodzi m.in. o obowiązek przekazywania danych pasażerów na wszystkich lotach wewnątrz UE. Poprawy w polskiej ustawie wymaga także mechanizm nakładania kar na przewoźników za niewywiązanie się z obowiązków. Na razie nad liniami lotniczymi wisi widmo 4 mld zł kar, ale projekt ustawy zawiera propozycję abolicji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.