Komunikaty PR

Kiedy i dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz?

2021-06-30  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.

Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl

Przy kupnie lub przeprowadzce do nowego mieszkania lub domu często zastanawiamy się nad skorzystaniem z pomocy projektanta wnętrz. Dlaczego coraz częściej decydujemy się na wykończenie pod klucz przy boku doświadczonych profesjonalistów?

Czasami godzinami spędzamy czas na przeglądaniu mediów społecznościowych, swoich ulubionych internetowych sklepów z wyposażeniem wnętrz i dekoracjami. Teoretycznie powinniśmy być gotowi, aby zająć się urządzeniem i zaprojektowaniem wnętrza, w którym sami będziemy mieszkać. Jednak nie zawsze końcowy projekt, wymyślony przez nas samych, okazuje się zgodny z naszymi początkowymi oczekiwaniami, estetyką i funkcjonalnością. Z pomocą przychodzą projektanci wnętrz.

Wybór odpowiedniego projektanta wnętrz jest kluczowy – to on dostrzeże potencjał każdego pomieszczenia, dostosuje budżet i ramy czasowe. Należy pamiętać, aby podczas całego procesu być otwartym na nowe pomysły i sugestie. Zadawanie pytań i otwarta rozmowa podczas procesu projektowania może być odpowiedzią nie tylko na dobre relacje partnerskie, ale mieć ostateczny wpływ na udany, dopracowany projekt.

Zalety współpracy z projektantem wnętrz

Jednym z powodów, dla których warto zatrudnić projektanta wnętrz, jest pomoc w utrzymaniu budżetu przeznaczonego na remont i nadzorowanie projektu na każdym etapie jego realizacji. Projektant wnętrz naprawdę może pomóc w zaoszczędzeniu czasu i pieniędzy na dłuższą metę – choćby pomagając w doborze dostawców, materiałów i dekoracyjnych dodatków.

Nie zdajemy sobie sprawy, że na pewne rzeczy wydajemy zbyt dużo. Dzieje się tak, ponieważ nie znamy wartości lub nie jesteśmy świadomi, że istnieje więcej możliwości uzyskania dokładnie tego samego efektu. Projektanci wnętrz znają wiele miejsc, w których możemy kupić potrzebne materiały i rzeczy w atrakcyjnych cenach, nie tracąc na ich jakości. 

Jak wygląda współpraca ze studiem projektowym?

Tematy takie jak częstotliwość użytkowania, przewidywane zmiany w strukturze rodziny i ulubione wzory lub kolory są ważne do omówienia, aby mieć pewność, że przestrzeń będzie odpowiadać potrzebom i gustom użytkowników przez wiele lat. Celem projektantów wnętrz jest sprawienie, by przestrzeń była jednocześnie atrakcyjna i funkcjonalna dla klienta. 

„Jednym z najważniejszych elementów procesu projektowania jest poznanie klienta i jego potrzeb. Kształtujemy przestrzenie, które tworzą ludzkie doświadczenie. Nawet kwestie takie jak rozmieszczenie gniazd kuchennych, mogą mieć duży wpływ na ostateczny wynik projektu” – mówi Łukasz Zembold, właściciel studia projektowego dukke z Wrocławia. 

Każdy profesjonalista robi to poprzez uważne wysłuchanie i obserwacje podczas pierwszych spotkań, gdzie zazwyczaj omawia się styl, paletę kolorystyczną, cele projektu, zagadnienia związane z estetyką, a także przyszłym użytkowaniem i funkcją przestrzeni. 

Funkcjonalność i atrakcyjność projektu

Domy i mieszkania zaprojektowane przez profesjonalistów sprzedają się szybciej i za wyższą cenę niż te, które zostały zaprojektowane na zasadzie DIY. Wszystko sprowadza się do jakości, dobierania odpowiednich elementów, których nie trzeba wymieniać ani zmieniać co kilka lat. Praca z projektantem daje również wypracowanie optymalnego układu funkcjonalnego oraz rozmieszczenia instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej – to sprawia, że wnętrze jest wygodniejsze w użytkowaniu, a przemyślane rozwiązania po prostu ułatwiają życie. 

Współpraca z profesjonalnym projektantem wnętrz przy projekcie remontu domu zaowocuje oszałamiającymi, jedynymi w swoim rodzaju przestrzeniami, które poprawią Twoje codzienne życie. Zatrudnienie specjalisty pomoże Ci efektywniej zarządzać budżetem, uniknąć stresu, dokonywać świadomych wyborów projektowych, znaleźć swój niepowtarzalny styl projektowania i zwiększyć wartość Twojego domu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości ATLAS wspiera Fachowców – nowe szkolenia z M-systemu! Biuro prasowe
2024-05-15 | 11:30

ATLAS wspiera Fachowców – nowe szkolenia z M-systemu!

Pełną parą rusza nowy projekt „Ambasadorowie M-Systemu”. To cykl szkoleń, które są już organizowane w czterech województwach, a niebawem swym zasięgiem obejmą
Nieruchomości MLP Group z finansowaniem od ING Bank Śląski
2024-05-15 | 11:00

MLP Group z finansowaniem od ING Bank Śląski

MLP Group zawarło transakcję z ING Bankiem Śląskim SA. Instytucja udzieliła finansowania w łącznej wysokości 26,8 mln EUR. Pozyskane środki zostaną wykorzystane na finansowanie nowych
Nieruchomości Konkurencyjne ceny i wysoka stopa zwrotu z inwestycji - dlaczego warto inwestowa
2024-05-15 | 10:00

Konkurencyjne ceny i wysoka stopa zwrotu z inwestycji - dlaczego warto inwestowa

Rynek nieruchomości na Cyprze Północnym oferuje inwestorom szeroki wybór atrakcyjnych apartamentów w pierwszej linii brzegowej z rozbudowaną infrastrukturą - dostępem do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Samorządowy Kongres Finansowy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rewolucja w legislacji dotyczącej opakowań i powstających z nich odpadów. Działania firm wyprzedzają wymogi prawne

Po długich i burzliwych pracach Parlament Europejski przyjął ostatecznie pod koniec kwietnia br. rozporządzenie PPWR w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych. Oczekuje się, że nowe przepisy wejdą w życie w 2026 roku i będą stanowić rewolucję nie tylko dla konsumentów, ale przede wszystkim dla przemysłu, który będzie musiał położyć dużo większy nacisk na ekoprojektowanie i wziąć odpowiedzialność za odpady powstające z wytwarzanych produktów. Część firm już zaczęła wprowadzać w tym zakresie zmiany na własną rękę, m.in. eliminując odpady z tworzyw sztucznych.

Infrastruktura

Polskie aglomeracje stają się coraz bardziej cyfrowe. Skokowo wzrasta zużycie danych w sieci

W 12 największych polskich metropoliach mieszka 16 mln Polaków, a każdego dnia z przedmieść do centrów dojeżdża do pracy i szkoły od 50 tys. do nawet 300 tys. ludzi – wynika z raportu Play. To duże wyzwanie dla infrastruktury miast, również telekomunikacyjnej, bo zużycie danych dynamicznie rośnie. W sieci Play wzrost ten już dwukrotnie przekroczył gwałtowny skok z okresu pandemii COVID-19. Dostęp do szybkiego internetu mobilnego i stacjonarnego jest obecnie kluczowy dla miast, a do tego konieczne są dalsze inwestycje w infrastrukturę sieciową.

Firma

Przedsiębiorcy chcą mieć wszystkie produkty finansowe i biznesowe na jednej platformie. W takie rozwiązania inwestują banki i firmy leasingowe

Niemal 70 proc. mikro-, małych i średnich firm chciałoby mieć zgromadzone wszystkie produkty finansowe na jednej platformie – wynika z raportu EFL  „Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu. Pod lupą”. Dodatkowo chętnie korzystaliby w jej ramach z usług ułatwiających prowadzenie biznesu, jak wsparcie księgowe, prawne, możliwość załatwienia sprawy urzędowej, rezerwacji noclegu na podróż służbową czy zakupu pakietu usług medycznych. Nad takimi hubami dla przedsiębiorców intensywnie pracują zarówno banki, jak i firmy leasingowe. Takie narzędzie udostępnili właśnie Credit Agricole i Grupa EFL.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.