Komunikaty PR

Kiedy i dlaczego warto zatrudnić projektanta wnętrz?

2021-06-30  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.

Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl

Przy kupnie lub przeprowadzce do nowego mieszkania lub domu często zastanawiamy się nad skorzystaniem z pomocy projektanta wnętrz. Dlaczego coraz częściej decydujemy się na wykończenie pod klucz przy boku doświadczonych profesjonalistów?

Czasami godzinami spędzamy czas na przeglądaniu mediów społecznościowych, swoich ulubionych internetowych sklepów z wyposażeniem wnętrz i dekoracjami. Teoretycznie powinniśmy być gotowi, aby zająć się urządzeniem i zaprojektowaniem wnętrza, w którym sami będziemy mieszkać. Jednak nie zawsze końcowy projekt, wymyślony przez nas samych, okazuje się zgodny z naszymi początkowymi oczekiwaniami, estetyką i funkcjonalnością. Z pomocą przychodzą projektanci wnętrz.

Wybór odpowiedniego projektanta wnętrz jest kluczowy – to on dostrzeże potencjał każdego pomieszczenia, dostosuje budżet i ramy czasowe. Należy pamiętać, aby podczas całego procesu być otwartym na nowe pomysły i sugestie. Zadawanie pytań i otwarta rozmowa podczas procesu projektowania może być odpowiedzią nie tylko na dobre relacje partnerskie, ale mieć ostateczny wpływ na udany, dopracowany projekt.

Zalety współpracy z projektantem wnętrz

Jednym z powodów, dla których warto zatrudnić projektanta wnętrz, jest pomoc w utrzymaniu budżetu przeznaczonego na remont i nadzorowanie projektu na każdym etapie jego realizacji. Projektant wnętrz naprawdę może pomóc w zaoszczędzeniu czasu i pieniędzy na dłuższą metę – choćby pomagając w doborze dostawców, materiałów i dekoracyjnych dodatków.

Nie zdajemy sobie sprawy, że na pewne rzeczy wydajemy zbyt dużo. Dzieje się tak, ponieważ nie znamy wartości lub nie jesteśmy świadomi, że istnieje więcej możliwości uzyskania dokładnie tego samego efektu. Projektanci wnętrz znają wiele miejsc, w których możemy kupić potrzebne materiały i rzeczy w atrakcyjnych cenach, nie tracąc na ich jakości. 

Jak wygląda współpraca ze studiem projektowym?

Tematy takie jak częstotliwość użytkowania, przewidywane zmiany w strukturze rodziny i ulubione wzory lub kolory są ważne do omówienia, aby mieć pewność, że przestrzeń będzie odpowiadać potrzebom i gustom użytkowników przez wiele lat. Celem projektantów wnętrz jest sprawienie, by przestrzeń była jednocześnie atrakcyjna i funkcjonalna dla klienta. 

„Jednym z najważniejszych elementów procesu projektowania jest poznanie klienta i jego potrzeb. Kształtujemy przestrzenie, które tworzą ludzkie doświadczenie. Nawet kwestie takie jak rozmieszczenie gniazd kuchennych, mogą mieć duży wpływ na ostateczny wynik projektu” – mówi Łukasz Zembold, właściciel studia projektowego dukke z Wrocławia. 

Każdy profesjonalista robi to poprzez uważne wysłuchanie i obserwacje podczas pierwszych spotkań, gdzie zazwyczaj omawia się styl, paletę kolorystyczną, cele projektu, zagadnienia związane z estetyką, a także przyszłym użytkowaniem i funkcją przestrzeni. 

Funkcjonalność i atrakcyjność projektu

Domy i mieszkania zaprojektowane przez profesjonalistów sprzedają się szybciej i za wyższą cenę niż te, które zostały zaprojektowane na zasadzie DIY. Wszystko sprowadza się do jakości, dobierania odpowiednich elementów, których nie trzeba wymieniać ani zmieniać co kilka lat. Praca z projektantem daje również wypracowanie optymalnego układu funkcjonalnego oraz rozmieszczenia instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej – to sprawia, że wnętrze jest wygodniejsze w użytkowaniu, a przemyślane rozwiązania po prostu ułatwiają życie. 

Współpraca z profesjonalnym projektantem wnętrz przy projekcie remontu domu zaowocuje oszałamiającymi, jedynymi w swoim rodzaju przestrzeniami, które poprawią Twoje codzienne życie. Zatrudnienie specjalisty pomoże Ci efektywniej zarządzać budżetem, uniknąć stresu, dokonywać świadomych wyborów projektowych, znaleźć swój niepowtarzalny styl projektowania i zwiększyć wartość Twojego domu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z.o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.