Komunikaty PR

Kobieta, która zarządza obszarem większym niż Watykan

2022-05-10  |  11:00
Biuro prasowe

W branży Facility Management, czyli technicznego zarządzania nieruchomościami dominują mężczyźni, ale pojawia się też coraz więcej kobiet. Magdalena Kujawa od 11 lat funkcjonuje w tym środowisku, a nawet zarządza infrastrukturą techniczną o powierzchni ponad 600 000 mkw. Są to parki logistyczne, obiekty przemysłowe i biurowe. Powierzchnia, za która odpowiada, jest znacznie większa niż obszar Watykanu.

Nadzoruje pracę kierowników technicznych, specjalistów, liderów obiektów oraz techników serwisu

W branży Facility Management (FM), postrzeganej jako typowo męska, jest coraz więcej kobiet. Duża część z nich zajmuje stanowiska związane z obsługą administracyjną czy sprzedażą usług. Są też menadżerki, a nawet panie prezeski. Rzadziej są to serwisantki pracujące w obiektach.

Magdalena Kujawa ze SPIE Building Solutions jest w tym gronie wyjątkowa, bo zarządza 4 parkami logistycznymi z powierzchniami magazynowymi i produkcyjnymi oraz biurowcem połączonym z hotelem. Najemcami są najwięksi w Polsce deweloperzy i fundusze inwestycyjne. Łącznie to 16 budynków o powierzchni 600 tys. mkw. To powierzchnia znacznie większa niż ta, jaką ma Watykan.

- Nadzoruję pracę zespołów obiektowych, w których są kierownicy techniczni, specjaliści, liderzy obiektu oraz technicy serwisu. Zarządzam też sporą grupą podwykonawców. Praca jest bardzo dynamiczna i zróżnicowana, co niesie ze sobą specyficzne wyzwania, ale daje też satysfakcję. Lista zadań jest długa. Odpowiadam za: nadzór i wsparcie w procesie budowy nowych hal magazynowych dla dużego dewelopera, budowę kilku stacji do ładowania samochodów elektrycznych, pozyskanie certyfikatu BREEN na poziomie very good dla dużego, istniejącego parku logistycznego, wymianę transformatora wraz z dostosowaniem instalacji na potrzeby procesów produkcyjnych jednego z najemców, nadzoruję też rozbudowę zakładu produkcyjnego. Poza tym jestem odpowiedzialna za realizację strategicznych celów firmy, wsparcie i wpływ na rozwój struktur w regionie, inicjowanie i zarządzanie projektami podnoszącymi wartość nieruchomości oraz wspierającymi rozwiązania proekologiczne. Do moich obowiązków należy także nawiązanie i utrzymanie trwałych relacji z klientami oraz partnerami wewnętrznymi - Magdalena Kujawa Młodszy Kierownik Projektów – SPIE Building Solutions.

Dba o optymalizację kosztów eksploatacyjnych poprzez koordynację oraz wdrożenie zaleceń audytów energetycznych. Zajmuje się podwyższaniem standardów budynku poprzez dopasowanie nieruchomości pod wymogi certyfikacji takiej jak BREEAM czy GBS (Green Building Standard).

Codziennie trzeba udowadniać swoje kompetencje

Magdalena Kujawa po studiach na Politechnice Poznańskiej zaczynała od obsługi biurowca jako koordynator ds. technicznych. Obserwowała jak pracują technicy obiektowi i serwisanci. Poprzez reagowanie na codzienne awarie uczyła się funkcjonowania obiektu, umiejscowienia infrastruktury, rozwiązywania problemów technicznych. Odpowiadała za utrzymanie infrastruktury technicznej najwyższego biurowca klasy A w Wielkopolsce oraz 4 -gwiazdkowego hotelu w prestiżowej części Poznania.

Po roku pracy w FM, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, uzupełniła wykształcenie o podyplomowe studia z gospodarki nieruchomościami, które pozwoliły jej pogłębić wiedzę z zakresu przepisów prawa.

Od zeszłego roku jest także prelegentem (współprowadzącą) na jednej z prywatnych uczelni wyższych na kierunkach związanych z psychologią zarządzania i prowadzenia negocjacji biznesowych.

W SPIE pracuje od dwóch i pół roku. Początkowo była zatrudniona na stanowisku specjalisty ds. technicznych jednak jej kompetencje szybko zostały zauważone i docenione przez obecnych współpracowników, w konsekwencji czego została kierownikiem technicznym obiektu, a następnie młodszym kierownikiem projektów. 

- Myślę, że oczekiwano ode mnie więcej niż od kolegów na podobnych stanowiskach. Praca kobiety w mocno technicznym zawodzie i zarządzanie męskim zespołem powodowało, że w pierwszym okresie pracy codziennie musiałam udowadniać swoje kompetencje. Na pewno warto realizować swoje plany i nie odpuszczać. Młodszym koleżankom mogłabym przekazać, żeby nie poddawały się przy pierwszym niepowodzeniu, bo praca w FM jest możliwa i realna także w przypadku kobiet. Ważne są wiedza i podejście. Ja bardzo dobrze czuję się w tym zawodzie, praca w Facility Management przynosi mi dużo satysfakcji – mówi Magdalena Kujawa.

Magdalena Kujawa bierze udział w V edycji konkursu Top Woman in Real Estate przeznaczonego dla kobiet działających w branży nieruchomości.

 

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Przemysł

Koszty instalacji robotów wciąż zbyt wysokie dla firm. Są one jednak świadome konieczności takich inwestycji

Koszty pracy ludzkiej są nadal niskie, a korzyść z instalacji robota na linii produkcyjnej nie jest jeszcze tak duża. To – według raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego – jedna z głównych barier w procesie robotyzacji w Polsce. Jednak dynamicznie rosnące średnie i minimalne wynagrodzenie, a także pogłębiający się niedobór pracowników mogą powoli tę tendencję zmieniać na korzyść robotów. Poza kwestią kosztową wadami, które widzą przedstawiciele firm przemysłowych, są m.in. zależność od stabilnych dostaw energii i technologii zagranicznych dostawców. Problemem nie są jednak kwestie obaw co do wpływu robotów na rynek pracy.

Zdrowie

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego ćwiczą techniki zabiegowe ratujące życie pacjentów. W centrum szkoleniowym odwzorowywane są najcięższe przypadki

Załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które tylko w ubiegłym roku były wzywane do prawie 12 tys. wypadków i pilnych, trudnych przypadków, muszą się ciągle szkolić, żeby być w stanie jak najlepiej pomagać pacjentom m.in. po ciężkich urazach, poparzeniach czy nagłym zatrzymaniu akcji serca. – Szkolenia to podstawa naszego funkcjonowania – podkreśla prof. dr hab. n. med. Robert Gałązkowski, koordynator Mobilnej grupy zabezpieczenia medycznego i wieloletni dyrektor LPR. Lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarze rozpoczęli szkolenia w warszawskim Centrum Edukacji Medycznej – specjalistycznym ośrodku Grupy LUX MED, gdzie mogą ćwiczyć najtrudniejsze techniki zabiegowe, ratujące życie pacjentów, w warunkach jak najbardziej odwzorowujących realia.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.