Kolejne Krakowskie Tarasy we Wrocławiu już gotowe
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Zakończyła się budowa drugiego etapu Krakowskich Tarasów. To inwestycja, która w rejon ulicy Krakowskiej wprowadza powiew architektonicznej świeżości. Na szczególną uwagę zasługuje tarasowy układ brył oraz inwersja kolorystyczna.
Na terenie pomiędzy ulicą Krakowską a rzeką Oławą powstaje duże osiedle o nazwie Krakowskie Tarasy. Drugi z budynków mieszkalnych właśnie otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Pod względem skali jest to jedna z największych inwestycji w okolicy, która wyróżnia się także ciekawą architekturą.
Tarasowy układ brył
Budynek jest w kształcie litery „C”. Składa się z dwóch części o zróżnicowanej wysokości: od 6 do 9 kondygnacji. – Jego kształt wynika z ogólnego założenia podziału wszystkich budynków na bryły nałożone na siebie tarasowo – wyjaśnia Artur Szczepaniak, projektant główny w biurze AP Szczepaniak, które przygotowało projekt Krakowskich Tarasów. – Tarasowy układ narastającej bryły podkreślają dachy z zielenią oraz przestronne tarasy przynależne do mieszkań – dodaje architekt.
Jasne skrzydła boczne domknięto ciemniejszym elementem frontowym. Budynek w znacznej części został otoczony balkonami obwodowymi z częściową ich zabudową panelami szklanymi. Przesuwne panele mają dwie funkcje: urozmaicają elewację oraz, w razie konieczności, osłaniają przed deszczem czy wiatrem.
Na elewacjach bez tarasów ramy zostały częściowo powielone jako elementy ozdobne. Ciekawy efekt uzyskano dzięki inwersji kolorystycznej: niektóre elewacje są jasne z ciemnymi elementami, inne ciemne z jasnymi fragmentami. Część budynku wykończono płytką elastolith, która nawiązuje do sąsiednich obiektów, np. do pofabrycznych zabudowań Zaklętych Rewirów. Zastosowano również materiały współczesne takie jak szkło, aluminium oraz tynk. – Architektura została dostosowana także do pierwszego budynku Krakowskich Tarasów – wyjaśnia Artur Szczepaniak. Architekt dodaje, że w celu ujednolicenia całego kompleksu zostały stworzone trzy typy elewacji, które będą powielane na kolejnych budynkach.
Nieoceniona bliskość rzeki
Podstawową ideą przy tworzeniu projektu było to, aby każde mieszkanie miało widok na rzekę Oławę. Jej sąsiedztwo jest jednym z największych atutów inwestycji przy ul. Krakowskiej 88. – Idąc nabrzeżem Oławy, możemy dojść do samego centrum – zauważa Szymon Rodziewicz, dyrektor regionu w spółce IMS Budownictwo, która jest inwestorem. – Ogromną zaletą jest także bezpośrednie położenie przy terenach zielonych: lesie i parku – wymienia. Przedstawiciel inwestora podkreśla, że Krakowskie Tarasy są bardzo dobrze skomunikowana z resztą miasta. – Przystanki tramwajowe i autobusowe są tuż obok. Dojazd do ścisłego centrum zajmuje kilkanaście minut, podobnie jak wyjazd samochodem na trasę wylotową w kierunku Opola oraz autostrady A4. Jednocześnie budynki są oddalone od głównej ulicy, co zapewnia mieszkańcom ciszę i spokój – podsumowuje Szymon Rodziewicz z IMS Budownictwo.
W drugim budynku Krakowskich Tarasów znajdują się 154 mieszkania o wielkości od 30 do 102 mkw. i liczbie pokoi od 2 do 5. Oprócz tego: garaż podziemny na 185 miejsc postojowych, komórki lokatorskie i pomieszczenia na rowery. Pomiędzy budynkami znajduje się plac zabaw. Na osiedlu powstanie także zielony teren rekreacyjny dostępny tylko dla mieszkańców. Krakowskie Tarasy mają bezpośredni dostęp do bulwarów Oławy. Powstaną tu jeszcze budynki mieszkalne, usługowe i hotelowe. Razem z istniejącymi będzie ich 5.
http://www.apsz.com.pl/
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.