Komunikaty PR

Kolejne Krakowskie Tarasy we Wrocławiu już gotowe

2020-02-18  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Zakończyła się budowa drugiego etapu Krakowskich Tarasów. To inwestycja, która w rejon ulicy Krakowskiej wprowadza powiew architektonicznej świeżości. Na szczególną uwagę zasługuje tarasowy układ brył oraz inwersja kolorystyczna.

 

Na terenie pomiędzy ulicą Krakowską a rzeką Oławą powstaje duże osiedle o nazwie Krakowskie Tarasy. Drugi z budynków mieszkalnych właśnie otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Pod względem skali jest to jedna z największych inwestycji w okolicy, która wyróżnia się także ciekawą architekturą.

 

Tarasowy układ brył

Budynek jest w kształcie litery „C”. Składa się z dwóch części o zróżnicowanej wysokości: od 6 do 9 kondygnacji. – Jego kształt wynika z ogólnego założenia podziału wszystkich budynków na bryły nałożone na siebie tarasowo – wyjaśnia Artur Szczepaniak, projektant główny w biurze AP Szczepaniak, które przygotowało projekt Krakowskich Tarasów. – Tarasowy układ narastającej bryły podkreślają dachy z zielenią oraz przestronne tarasy przynależne do mieszkań – dodaje architekt.

 

Jasne skrzydła boczne domknięto ciemniejszym elementem frontowym. Budynek w znacznej części został otoczony balkonami obwodowymi z częściową ich zabudową panelami szklanymi. Przesuwne panele mają dwie funkcje: urozmaicają elewację oraz, w razie konieczności, osłaniają przed deszczem czy wiatrem.

 

Na elewacjach bez tarasów ramy zostały częściowo powielone jako elementy ozdobne. Ciekawy efekt uzyskano dzięki inwersji kolorystycznej: niektóre elewacje są jasne z ciemnymi elementami, inne ciemne z jasnymi fragmentami. Część budynku wykończono płytką elastolith, która nawiązuje do sąsiednich obiektów, np. do pofabrycznych zabudowań Zaklętych Rewirów. Zastosowano również materiały współczesne takie jak szkło, aluminium oraz tynk. – Architektura została dostosowana także do pierwszego budynku Krakowskich Tarasów – wyjaśnia Artur Szczepaniak. Architekt dodaje, że w celu ujednolicenia całego kompleksu zostały stworzone trzy typy elewacji, które będą powielane na kolejnych budynkach.

 

Nieoceniona bliskość rzeki

Podstawową ideą przy tworzeniu projektu było to, aby każde mieszkanie miało widok na rzekę Oławę. Jej sąsiedztwo jest jednym z największych atutów inwestycji przy ul. Krakowskiej 88. – Idąc nabrzeżem Oławy, możemy dojść do samego centrum – zauważa Szymon Rodziewicz, dyrektor regionu w spółce IMS Budownictwo, która jest inwestorem. – Ogromną zaletą jest także bezpośrednie położenie przy terenach zielonych: lesie i parku – wymienia. Przedstawiciel inwestora podkreśla, że Krakowskie Tarasy są bardzo dobrze skomunikowana z resztą miasta. – Przystanki tramwajowe i autobusowe są tuż obok. Dojazd do ścisłego centrum zajmuje kilkanaście minut, podobnie jak wyjazd samochodem na trasę wylotową w kierunku Opola oraz autostrady A4. Jednocześnie budynki są oddalone od głównej ulicy, co zapewnia mieszkańcom ciszę i spokój – podsumowuje Szymon Rodziewicz z IMS Budownictwo.

 

W drugim budynku Krakowskich Tarasów znajdują się 154 mieszkania o wielkości od 30 do 102 mkw. i liczbie pokoi od 2 do 5. Oprócz tego: garaż podziemny na 185 miejsc postojowych, komórki lokatorskie i pomieszczenia na rowery. Pomiędzy budynkami znajduje się plac zabaw. Na osiedlu powstanie także zielony teren rekreacyjny dostępny tylko dla mieszkańców. Krakowskie Tarasy mają bezpośredni dostęp do bulwarów Oławy. Powstaną tu jeszcze budynki mieszkalne, usługowe i hotelowe. Razem z istniejącymi będzie ich 5.

http://www.apsz.com.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Ceny ofertowe nowych mieszkań – listopad 2024 (wstępne dane) Biuro prasowe
2024-12-02 | 15:00

Ceny ofertowe nowych mieszkań – listopad 2024 (wstępne dane)

W listopadzie średnia cena metra kwadratowego nowych mieszkań w Trójmieście wzrosła aż o 4%, przekraczając pułap 16 tys. zł. Podrożały one również w Poznaniu i w miastach
Nieruchomości Murapol Corfa – nowoczesna inwestycja z prywatną siłownią plenerową w Katowicach
2024-12-02 | 13:00

Murapol Corfa – nowoczesna inwestycja z prywatną siłownią plenerową w Katowicach

Grupa Murapol po blisko trzech latach przerwy powraca do Katowic z nową inwestycją wielorodzinną. Murapol Corfa to nowocześnie zaprojektowane osiedle mieszkaniowe na zielonych Wzgórzach
Nieruchomości Matexi Polska wybuduje miejskie wille w Krakowie
2024-12-02 | 11:00

Matexi Polska wybuduje miejskie wille w Krakowie

Pod koniec tego roku Matexi Polska rozpocznie budowę nowej, jednoetapowej inwestycji przy ulicy Lirników na Podgórzu Duchackim w Krakowie. Inwestycja zaprojektowana została przez

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.