Komunikaty PR

Kolejny najemca zbliża Bobrowiecką 8 do finalizacji komercjalizacji

2020-02-10  |  10:50

Future Electronics Polska jest kolejnym najemcą biurowca Bobrowiecka 8. Podpisana umowa plasuje wynajęcie nieruchomości na poziomie 94%. Deweloper budynku, Spectra Development, negocjuje ostatnie umowy z najemcami, które zakończą proces komercjalizacji budynku znajdującego się na warszawskim Dolnym Mokotowie.

–Wielkimi krokami zbliżamy się do końca komercjalizacji budynku Bobrowiecka 8. Mamy nadzieję, że finalizacja negocjacji ostatnich umów już niedługo pozwoli nam na ogłoszenie zamknięcia procesu najmu biurowca  – mówi Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Spectra Development.

Future Electronics Polska to międzynarodowy dystrybutor elementów elektronicznych. Firma została założona w Kanadzie w 1968 r., a na polskim rynku obecna jest od ponad 20 lat. Najemca obejmie powierzchnię 291 m2 na 1 piętrze budynku. Biuro Future Electronics Polska zostanie przekazane najemcy już 1 kwietnia 2020 r.

- Warszawski rynek nieruchomości komercyjnych od kilku lat jest rynkiem klienta. Dlatego poza lokalizacją, tak ważny jest standard wykończenia budynku oraz nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Realizując Bobrowiecką 8 zależało nam na tym, aby budynek jak najdłużej spełniał oczekiwania najemców, bo to dla nich został stworzony. Dlatego postawiliśmy na aspekty użytkowe powierzchni biurowych, które miały być przede wszystkim funkcjonalne. Wybraliśmy prosty, ponadczasowy design i wysokiej jakości materiały. Cieszę się, że nasze decyzje spotykają się z uznaniem kolejnych najemców biurowcadodaje Dariusz Sokołowski.

Inwestycja Bobrowiecka 8 wraz z sąsiadującymi budynkami - biurowcem Bobrowiecka 6 oraz apartamentowcem Bobrowiecka 10, wchodzi w skład zespołu urbanistycznego zaprojektowanego przez pracownię JEMS Architekci. Kompleks budynków biurowo-mieszkalnych przy ul. Bobrowieckiej istotnie przyczynił się do wzrostu atrakcyjności tej części Warszawy. Dostępność sztuki współczesnej oraz szeroka oferta usługowa w budynkach wprowadziła różnorodność w zakresie spędzania wolnego czasu przez okolicznych mieszkańców, jak i użytkowników budynków biurowych. Bobrowiecką 8 wyróżnia ponadczasowa architektura i zaawansowane rozwiązania technologiczne na 25 000 m2 powierzchni biurowo-usługowej klasy A. We współpracy z Fundacją Rodziny Staraków w budynku, zgodnie z autorską koncepcją kultury wpisanej w przestrzeń, prezentowana jest twórczość młodych polskich artystów. Dzięki lokalizacji na warszawskim Dolnym Mokotowie przy wjeździe na trasę Mostu Siekierkowskiego Bobrowiecka 8 charakteryzuje doskonała komunikacja z pozostałymi dzielnicami stolicy.

Biurowiec Bobrowiecka 8 powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i certyfikacją BREEAM oraz systemem modelowania budynku BIM. Deweloperem inwestycji jest Spectra Development, a funkcję generalnego wykonawcy pełniła firma Hochtief Polska. Agencja CBRE doradza po stronie Wynajmującego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.