Kolejny najemca zbliża Bobrowiecką 8 do finalizacji komercjalizacji
Future Electronics Polska jest kolejnym najemcą biurowca Bobrowiecka 8. Podpisana umowa plasuje wynajęcie nieruchomości na poziomie 94%. Deweloper budynku, Spectra Development, negocjuje ostatnie umowy z najemcami, które zakończą proces komercjalizacji budynku znajdującego się na warszawskim Dolnym Mokotowie.
–Wielkimi krokami zbliżamy się do końca komercjalizacji budynku Bobrowiecka 8. Mamy nadzieję, że finalizacja negocjacji ostatnich umów już niedługo pozwoli nam na ogłoszenie zamknięcia procesu najmu biurowca – mówi Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Spectra Development.
Future Electronics Polska to międzynarodowy dystrybutor elementów elektronicznych. Firma została założona w Kanadzie w 1968 r., a na polskim rynku obecna jest od ponad 20 lat. Najemca obejmie powierzchnię 291 m2 na 1 piętrze budynku. Biuro Future Electronics Polska zostanie przekazane najemcy już 1 kwietnia 2020 r.
- Warszawski rynek nieruchomości komercyjnych od kilku lat jest rynkiem klienta. Dlatego poza lokalizacją, tak ważny jest standard wykończenia budynku oraz nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Realizując Bobrowiecką 8 zależało nam na tym, aby budynek jak najdłużej spełniał oczekiwania najemców, bo to dla nich został stworzony. Dlatego postawiliśmy na aspekty użytkowe powierzchni biurowych, które miały być przede wszystkim funkcjonalne. Wybraliśmy prosty, ponadczasowy design i wysokiej jakości materiały. Cieszę się, że nasze decyzje spotykają się z uznaniem kolejnych najemców biurowca”– dodaje Dariusz Sokołowski.
Inwestycja Bobrowiecka 8 wraz z sąsiadującymi budynkami - biurowcem Bobrowiecka 6 oraz apartamentowcem Bobrowiecka 10, wchodzi w skład zespołu urbanistycznego zaprojektowanego przez pracownię JEMS Architekci. Kompleks budynków biurowo-mieszkalnych przy ul. Bobrowieckiej istotnie przyczynił się do wzrostu atrakcyjności tej części Warszawy. Dostępność sztuki współczesnej oraz szeroka oferta usługowa w budynkach wprowadziła różnorodność w zakresie spędzania wolnego czasu przez okolicznych mieszkańców, jak i użytkowników budynków biurowych. Bobrowiecką 8 wyróżnia ponadczasowa architektura i zaawansowane rozwiązania technologiczne na 25 000 m2 powierzchni biurowo-usługowej klasy A. We współpracy z Fundacją Rodziny Staraków w budynku, zgodnie z autorską koncepcją kultury wpisanej w przestrzeń, prezentowana jest twórczość młodych polskich artystów. Dzięki lokalizacji na warszawskim Dolnym Mokotowie przy wjeździe na trasę Mostu Siekierkowskiego Bobrowiecka 8 charakteryzuje doskonała komunikacja z pozostałymi dzielnicami stolicy.
Biurowiec Bobrowiecka 8 powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i certyfikacją BREEAM oraz systemem modelowania budynku BIM. Deweloperem inwestycji jest Spectra Development, a funkcję generalnego wykonawcy pełniła firma Hochtief Polska. Agencja CBRE doradza po stronie Wynajmującego.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.