Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
MLP Group podpisało umowę najmu z Langowski Logistics, wiodącym operatorem logistycznym specjalizującym się w międzynarodowym transporcie kontenerowym. Firma zajmie łącznie ponad 5,6 tys. m kw. powierzchni w kompleksie MLP Pruszków II. W zawarciu umowy najemcę wspierała firma doradcza Newmark Polska.
Do grona użytkowników centrum logistycznego MLP Pruszków II dołączyła firma Langowski Logistics. Zgodnie z zawartą umową nowy najemca może już korzystać z hali magazynowej o powierzchni 5,4 tys. m kw. W przygotowaniu jest dodatkowo około 250 m kw. nowoczesnej przestrzeni socjalno-biurowej, do której będzie mógł się on wprowadzić w sierpniu 2025 r.
Langowski Logistics polska firma rodzinna specjalizująca się w transporcie międzynarodowym ładunków skonteneryzowanych oraz logistyce magazynowej. Na swoim koncie firma posiada również wiele realizacji z zakresu transportu ładunków nienormatywnych oraz niestandardowych
„Oferowane przez nas powierzchnie spełniają najwyższe wymagania najemców. Przestrzenie magazynowe dedykowane dla nowego najemcy wyposażone zostały m.in. w czujniki ruchu i system DALI do oświetlenia. Zgodnie z naszą strategią obiekty spełniają jednocześnie najwyższe standardy i są poddawane procesowi certyfikacji BREEAM” – powiedział Tomasz Pietrzak, Leasing Director Poland w MLP Group S.A.
„Langowski Logistics rozwija ofertę logistyki magazynowej, stawiając na nowoczesne obiekty idealnie dopasowane do obsługi ładunków międzynarodowych. Współpraca z MLP Group umacnia naszą pozycję w branży, a dogodna lokalizacja magazynu w MLP Pruszków II pozwoli na jeszcze bardziej efektywne rozwiązania logistyczne i skrócenie czasu obsługi. Jesteśmy dumni, że możemy działać w jednym z najnowocześniejszych centrów logistycznych w Polsce, co doskonale wpisuje się w naszą strategię świadczenia najwyższej jakości usług na rynku krajowym i międzynarodowym” – podkreślił Mateusz Zalewski, Dyrektor ds. Logistyki Magazynowej w Langowski Logistics.
W procesie poszukiwania powierzchni oraz negocjowania warunków najmu firma Langowski Logistics była reprezentowana przez Newmark Polska.
„Cieszę się, że Langowski Logistics rozwija się i stale powiększa bazę klientów oraz zaplecze magazynowe, mimo trudnego dla branży 2024 roku. Świadczy to o dobrym przygotowaniu organizacji na zmiany rynkowe. Dodatkowe ponad 5 tys. m kw. magazynu w Pruszkowie II zwiększy bazę logistyczną Langowski Logistics w tym regionie do 13 tys. m kw. i pozwoli na dalszy wzrost. Wybór MLP Group i jednego z największych parków logistycznych w rejonie otwiera wiele możliwości na przyszłość. Dziękuję za elastyczne podejście wynajmującego oraz dobrą współpracę podczas procesu negocjowania warunków najmu dla naszego Klienta” – powiedział Jakub Dudkiewicz Senior Associate, Newmark Polska
MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to ponad 424 tys. mkw. Budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne.
MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej. Na terenie parku znajduje się przystanek autobusowy oraz działa samoobsługowa stacja wynajmu rowerów Nextbike.
Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza. Wszystkie projekty realizowane przez Grupę wyróżnia również bardzo atrakcyjna lokalizacja parków logistycznych, stosowanie rozwiązania typu built-to-suit oraz wsparcie najemcy w trakcie trwania umowy najmu.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.