Lipova Living - zanurzone w zieleni osiedle premium
Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Lipowej na ponad hektarowej działce w odległości zaledwie 200 metrów od ulicy Warszawskiej – jednej z głównych arterii Konstancina, łączącej miasto ze stolicą. Już samo jej położenie jest ogromnym atutem i pozwala na sprawną komunikację ze stolicą oraz na szybki dojazd do centrum Konstancina-Jeziorny.
Posiadać będzie tylko 11 rezydencji o zróżnicowanych i funkcjonalnych układach wnętrz, zaprojektowanych na planie prostokąta. Dwukondygnacyjne domy mają powierzchnie użytkowe od 298 do 331 m kw. Każdy z nich posiada wkomponowany w bryłę budynku garaż z dwoma miejscami postojowymi.
W pierwszej linii od ul. Lipowej zlokalizowano dwa budynki w zabudowie dwulokalowej. Chcąc zachować charakter osiedla domów jednorodzinnych garaże, które łączą bryły wkopano do połowy kondygnacji. Zabieg ten pozwolił optycznie wydzielić dwa „niezależne” domy. Forma ich odbiega od domów jednorodzinnych w głębi działki. Stanowią one swoistego rodzaju bramę wjazdową na dalszą część osiedla.
Domy dwulokalowe mimo swoich gabarytów, są lekkie w formie poprzez zastosowanie nadwieszeni, które dodatkowo są poprzesuwane względem siebie, tworząc dzięki temu różne strefy do korzystania na zewnątrz. - Anna Paszkowska‑Grudziąż, architekt z pracowni 81.WAW.PL.
W drugiej części osiedla zlokalizowane są już domu jednorodzinne. To właśnie one są najbardziej charakterystyczne dla tego osiedla. Dwukondygnacyjne budynki, gdzie każdą kondygnację zwieńcza głęboki gzyms, który przechodzi później w pionową ścianę.Dzięki takiemu zabiegowi zostały stworzone wielkogabarytowe litery L, które odnoszą się do ulicy Lipowej i nadały nazwę całemu zamierzeniu „Lipova Living”.
Wnętrza domów są wysokie i przestronne: kondygnacja parteru ma wysokość 3,05 m, półpiętro 3,17 m, a piętro 2,96 m. Wszystkie pomieszczenia będą doskonale doświetlone dzięki dużym przeszkleniom, zaś eleganckie, wysokie na 2,90 m okna same w sobie stanowić będą luksusową dekorację i pozwolą w pełni korzystać ze światła dziennego.
Elewacje utrzymane będą w jasnej tonacji i pokryte wysokiej klasy materiałami, w tym potężnymi, ponad 3-metrowymi płytami ze spieku kwarcowego.
Ogrody otaczające rezydencje mają zróżnicowane powierzchnie, od 400 do nawet 1200 m kw. Rozległa, własna zielona przestrzeń, przygotowana do dowolnej aranżacji, będzie dla przyszłych mieszkańców idealnym miejscem na wypoczynek i ucieczkę od miejskiego zgiełku

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

60 proc. młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE. Chcą mieć udział w kształtowaniu jej polityk
Tegoroczny Eurobarometr wskazuje, że sześciu na 10 młodych Europejczyków jest optymistycznie nastawionych do przyszłości UE i uważa, że ich kraje korzystają z obecności w Unii. Doceniają przede wszystkim swobodę podróżowania bez granic i paszportów. Jednocześnie deklarują chęć większego wpływu na kierunek, w którym rozwijana jest wspólnota, i wskazują na nowe wyzwania, przed którymi stoi ich pokolenie i którymi UE powinna się zająć.
Konsument
Branża pomp ciepła w Polsce odczuwa konsekwencje dezinformacji. Krążące mity zniechęcają do tej technologii

Przedstawiciele branży pomp ciepła biją na alarm: mity i dezinformacja krążące w przestrzeni publicznej, brak wystarczającego wsparcia informacyjnego rządu i nieprawidłowości w działalności nieuczciwych firm w poprzedniej edycji programu Czyste Powietrze – to główne przyczyny pogorszenia wizerunku tej technologii. Branża walczy z dezinformacją i stara się wzmacniać świadomość społeczną w zakresie ekologicznych i ekonomicznych korzyści z instalacji pomp ciepła. Jednocześnie podkreśla potrzebę kompleksowych działań ze wsparciem rządu.
Handel
W UE trwa dyskusja o większej kontroli przesyłek e-commerce o wartości poniżej 150 euro. Zwolnienie z cła jest nadużywane

Do Europy w ubiegłym roku trafiło ok. 4,5 mld przesyłek e-commerce o niskiej wartości, czyli poniżej progu 150 euro, który zwalnia z cła. To dwa razy więcej niż w 2023 roku. W 65 proc. przypadków wartość przesyłki jest zaniżana właśnie z uwagi na politykę celną, co zdaniem instytucji unijnych jest naruszeniem uczciwej konkurencji. W dodatku wiele z tych produktów nie spełnia norm bezpieczeństwa czy norm środowiskowych wymaganych w Europie. Dlatego trwa dyskusja nad tym, jak zwiększyć kontrolę nad wpływającymi z zagranicy paczkami.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.