Lipova Living - zanurzone w zieleni osiedle premium
Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Lipowej na ponad hektarowej działce w odległości zaledwie 200 metrów od ulicy Warszawskiej – jednej z głównych arterii Konstancina, łączącej miasto ze stolicą. Już samo jej położenie jest ogromnym atutem i pozwala na sprawną komunikację ze stolicą oraz na szybki dojazd do centrum Konstancina-Jeziorny.
Posiadać będzie tylko 11 rezydencji o zróżnicowanych i funkcjonalnych układach wnętrz, zaprojektowanych na planie prostokąta. Dwukondygnacyjne domy mają powierzchnie użytkowe od 298 do 331 m kw. Każdy z nich posiada wkomponowany w bryłę budynku garaż z dwoma miejscami postojowymi.
W pierwszej linii od ul. Lipowej zlokalizowano dwa budynki w zabudowie dwulokalowej. Chcąc zachować charakter osiedla domów jednorodzinnych garaże, które łączą bryły wkopano do połowy kondygnacji. Zabieg ten pozwolił optycznie wydzielić dwa „niezależne” domy. Forma ich odbiega od domów jednorodzinnych w głębi działki. Stanowią one swoistego rodzaju bramę wjazdową na dalszą część osiedla.
Domy dwulokalowe mimo swoich gabarytów, są lekkie w formie poprzez zastosowanie nadwieszeni, które dodatkowo są poprzesuwane względem siebie, tworząc dzięki temu różne strefy do korzystania na zewnątrz. - Anna Paszkowska‑Grudziąż, architekt z pracowni 81.WAW.PL.
W drugiej części osiedla zlokalizowane są już domu jednorodzinne. To właśnie one są najbardziej charakterystyczne dla tego osiedla. Dwukondygnacyjne budynki, gdzie każdą kondygnację zwieńcza głęboki gzyms, który przechodzi później w pionową ścianę.Dzięki takiemu zabiegowi zostały stworzone wielkogabarytowe litery L, które odnoszą się do ulicy Lipowej i nadały nazwę całemu zamierzeniu „Lipova Living”.
Wnętrza domów są wysokie i przestronne: kondygnacja parteru ma wysokość 3,05 m, półpiętro 3,17 m, a piętro 2,96 m. Wszystkie pomieszczenia będą doskonale doświetlone dzięki dużym przeszkleniom, zaś eleganckie, wysokie na 2,90 m okna same w sobie stanowić będą luksusową dekorację i pozwolą w pełni korzystać ze światła dziennego.
Elewacje utrzymane będą w jasnej tonacji i pokryte wysokiej klasy materiałami, w tym potężnymi, ponad 3-metrowymi płytami ze spieku kwarcowego.
Ogrody otaczające rezydencje mają zróżnicowane powierzchnie, od 400 do nawet 1200 m kw. Rozległa, własna zielona przestrzeń, przygotowana do dowolnej aranżacji, będzie dla przyszłych mieszkańców idealnym miejscem na wypoczynek i ucieczkę od miejskiego zgiełku
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.