Luksusowe inwestycje deweloperskie dostosowane do potrzeb klientów
Agencja Face It!
ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
a.koszyczek|agencjafaceit.pl| |a.koszyczek|agencjafaceit.pl
794714937
www.agencjafaceit.pl
To wówczas agencja, jako strategiczny partner, odpowiada za cały koncept planowaniai przygotowania inwestycji, design, branding, strategię marketingową, a finalnie sukces sprzedaży danego projektu.
Potrzeby rynku premium wykreowały nową współpracę
Współpraca deweloperów z biurami nieruchomości jest standardem na rynkach zachodnich, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Wraz z dojrzewaniem naszego rodzimego rynku trend ten dotarł także do Polski. Deweloperzy coraz chętniej decydują się na taką kooperację, korzystając z szerokiego wachlarza usług agencji i delegując im znaczną część działań. Doświadczenie i kompetencje sprzedażowe doradców nieruchomości to elementy, których deweloperzy potrzebują, aby z powodzeniem zrealizować całe przedsięwzięcie. Agencja jako główny partner dewelopera jest odpowiedzialna wówczas za: planowanie, design, branding, marketing oraz finalnie za samą sprzedaż. Deweloperzy współpracując w taki sposób z doradcami mogą ograniczyć koszty rozbudowywania swoich struktur o działy marketingu, sprzedaży, a tym samym całą swoją uwagę skupić na swoich głównych kompetencjach, a więc technologii i procesie budowlanym.
Jak podkreśla Bartłomiej Annusewicz, Dyrektor Zarządzający agencji nieruchomości premium Lions Estate - Szczególnie taki model współpracy jest doceniany przez firmy deweloperskie na rynku nieruchomości luksusowych, gdzie dany projekt realizowany jest na potrzeby wymagającego klienta. To wówczas, największą wartością dla dewelopera jest włączenie agencji w działania już na etapie projektowania danej inwestycji, tak aby stworzyć najlepiej skrojony projekt, który finalnie można sprzedać za wyższą cenę. Wyspecjalizowane biura dysponują większą liczbą narzędzi, do których deweloperzy nie mają dostępu. Doradcy posiadają odpowiednią wiedzę o klientach poszukujących nieruchomości. Znają ich oczekiwania, aspiracje, możliwości finansowe, preferencje w danej lokalizacji, obszar poszukiwań. To dla deweloperów są informacje warte pozyskania. Agenci dzielą się swoim know-how, doświadczeniem i doradzają deweloperom w kwestiach związanych z ekspertyzą danego budynku.
Consulting luksusowych inwestycji deweloperskich
Co ciekawe, nowy trend pokazuje, że nowoczesne biura nieruchomości są odpowiedzialne już nie tylko za zorganizowanie i poprowadzenie całego procesu sprzedaży, przede wszystkim oferują kompleksową obsługę danego dewelopera, co przekłada się na finalny sukces danej inwestycji. Deweloperzy wręcz oczekują consultingu ze strony ekspertów ds. nieruchomości w zakresie: doradztwa inwestycyjnego, pomocy przy wyborze lokalizacji projektu, określenia jego potencjału, przygotowania i realizacji kampanii marketingowej, pozyskiwania klientów i ich profesjonalnej obsługi.
Odpowiadając na potrzeby rynku premium pojawił się nowy typ agencji nieruchomości, które poza samymi kompetencjami sprzedażowymi posiadają również ekspertyzę i doświadczenie w planowaniu inwestycji i przygotowaniu ich do sprzedaży. Takie nowoczesne agencje są dla deweloperów partnerem, z którym prowadzą cały projekt: uczestniczą w procesie tworzenia projektu inwestycji, doradzają przy decyzjach związanych z wielkością lokali, ich układem funkcjonalnym, zagospodarowaniem części wspólnych i wszystkich innych aspektach powstającej realizacji – komentuje Bartłomiej Annusewicz.
Z myślą o tych, którzy cenią luksus
Niewątpliwie współpraca deweloperów z ekspertami ds. nieruchomości to bardzo obiecujący trend na rynku luksusowych nieruchomości. Aktualnie, takich kooperacji pojawia się coraz więcej. Cześć takich projektów inwestycyjnych już powstało, kolejne są w trakcie realizacji. Za ich kompleksową obsługę odpowiadają wyspecjalizowane agencje nieruchomości premium. Jednym z modelowych przykładów takiej współpracy, już sfinalizowanych, jest prestiżowa inwestycja Orkana Apartments, gdzie w realizację projektu, od samego początku prac, zostali włączeni eksperci ds. nieruchomości premium Lions Estate. Obiekt został dopracowany i przemyślany w każdym calu. Już na etapie projektowym i podczas wszelkich prac wykonawczych partnerzy tego projektu wspólnie zadbali o to, aby oddać w ręce przyszłych lokatorów miejsce idealne, bezpretensjonalne i przyjazne mieszkańcom. W efekcie powstała pierwsza ultra butikowa inwestycja na Starym Mokotowie, która niewątpliwie spełnia oczekiwania osób, którzy cenią nieszablonowy i wysmakowany luksus.
Co warto podkreślić, odpowiednio zorganizowana współpraca poparta kompetencjami biura nieruchomości i solidnością dewelopera na pewno powinna zapewnić wszechstronne korzyści obu stronom. Najlepsze, satysfakcjonujące rezultaty podjętej współpracy zbudowane są na wzajemnym zaufaniu, wiedzy, zaangażowaniu oraz wymianie doświadczeń.
Lions Estate to agencja nieruchomości segmentu premium. Doradza i pomaga wymagającym klientom w zakupie, sprzedaży i wynajmie apartamentów, domów, rezydencji – przestrzeni luksusowych, wyjątkowych, niebanalnych.
Więcej informacji: www.lionsestate.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.