Marka Kamoka auto parts zajmie 13 500 m kw. w Panattoni Park Koluszki
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, potwierdza potencjał nowej lokalizacji, będącej alternatywą dla Łodzi w Polsce Centralnej. Panattoni Park Koluszki o docelowej powierzchni 39 800 m kw. jest już w 60 proc. wynajęty. We wrześniu br. ponad 13 500 m kw. zajmie marka Kamoka – międzynarodowy dostawca części samochodowych. Najemcę w procesie wyboru lokalizacji i negocjacji umowy reprezentowała firma Axi Immo.
Koluszki po raz kolejny napędzają międzynarodową działalność. Deweloper rozbudowuje Panattoni Park Koluszki i potwierdza potencjał Polski Centralnej – trzeciego największego rynku pod względem dostarczonej powierzchni przemysłowej w kraju – nie tylko w bliskim sąsiedztwie Łodzi. Przedsiębiorstwo wynajęło już ponad 25 000 m kw. z planowanych 39 800 m kw., z czego 13 500 m kw. zajmie marka Kamoka – międzynarodowy dostawca części samochodowych - która wprowadzi się do parku we wrześniu 2022 r. Kamoka auto parts dostarcza asortyment w ramach 91 linii produktowych w 17 grupach - które obejmują m.in. elementy zawieszenia, hamulców, czy układu zawieszenia – dostosowując ofertę do specyfiki danych rynków. Przedsiębiorstwo rozpocznie operacje w ramach Panattoni Park Koluszki w październiku 2022 r. Najemcę w procesie wyboru lokalizacji i negocjacji umowy reprezentowała firma Axi Immo.
–Koluszki to doskonała alternatywa i zaplecze dla Łodzi. Nasz park korzysta zarówno z lokalizacji w strefie ekonomicznej, jak i strategicznego położenia w Polsce Centralnej. Obiekt znajduje się w zasięgu niecałych 30 minut od dwóch autostrad – A1 i A2 – co pozwala na sprawne połączenie w każdym kierunku. To tworzy ogromny potencjał do działalności krajowej i międzynarodowej właśnie z Koluszek. Potwierdzają to nasi pierwsi klienci których zasięg wykracza poza granice Polski” – mówi Katarzyna Osińska, Development Director z Panattoni i dodaje: -Po raz kolejny potwierdza się także potencjał Koluszek dla branży motoryzacyjnej. W 2016 r. dostarczyliśmy tu obiekt BTS dla światowego producenta komponentów i części dla przemysłu motoryzacyjnego, teraz realizujemy powierzchnię dla marki Kamoka, a wraz z błyskawicznym rozwojem rynku magazynowego i jego serca - Polski Centralnej – potencjał jeszcze wzrośnie”.
-Klient poszukiwał nowoczesnej powierzchni magazynowej w sąsiedztwie swojej siedziby głównej, która znajduje się w miejscowości Brzeziny obok Koluszek. Był to ważny element ze względu na pracowników i umożliwienie im szybkiego dojazdu do pracy, co w Koluszkach jest tym bardziej możliwe dzięki dużemu węzłowi kolejowemu. Dodatkowo, nowy magazyn pozwolił na konsolidację kilku mniejszych powierzchni, co z pewnością będzie miało swoje odzwierciedlenie w efektywnym jej wykorzystaniu – komentuje Hubert Wojtera, Dyrektor Industrial & Logistic w AXI IMMO.
Panattoni Park Koluszki to centrum dystrybucyjne klasy A o docelowej powierzchni 39 800 m kw. Pierwszy etap budowy (12 000 m kw.) – został ukończony w listopadzie 2021 r., a do końca 2022 r. deweloper odda do użytku cały budynek. Inwestycja pozwoli na prowadzenie jednocześnie procesów magazynowych, jak i lekkiej produkcji i doskonale sprawdzi się w obsłudze zarówno małych i średnich, jak większych przedsiębiorstw. Realizacja przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM, a Panattoni zastosuje w niej rozwiązania zarówno z zakresu energooszczędności i ekologii, jak i wellbeingu użytkowników.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.