Marvipol z pozwoleniem na użytkowanie dla Kłopotowskiego No11
Marvipol Development uzyskał pozwolenie na użytkowanie dla inwestycji Kłopotowskiego No11 w Warszawie. Deweloper wybudował i sprzedał łącznie 67 mieszkań. W ofercie dostępne są ostatnie lokale użytkowe. Inwestycja powstała na kanwie postindustrialnej zabudowy z początków XX wieku.
– Praga Północ, historyczna dzielnica Warszawy o niepowtarzalnym klimacie, przyciąga inwestorów i mieszkańców atrakcyjną tkanką miejską, postępującą rewitalizacją oraz dynamicznym rozwojem. To właśnie tutaj, w miejscu, gdzie bije kulturalne serce Warszawy, a zabytkowe kamienice odzyskują dawny blask, znajduje się nowo zrealizowana inwestycja firmy Marvipol Development S.A. Kłopotowskiego No 11 to więcej niż inwestycja mieszkaniowa. To enklawa z duszą i historią, która zachwyca i intryguje. – mówi Grzegorz Kawecki, wiceprezes Marvipol Development.
Inwestycja Kłopotowskiego No 11 składa się z dwóch części; pierwsza to zabytkowa i odnowiona kamienica, druga - nowopowstały budynek. Obie części tworzą obraz pięknej i stylowej architektury. Budynki posiadają wyjątkową historię, sięgającą lat 1900–1910, gdy mieściła się w nich Fabryka Maszyn i Kamieni Młyńskich Oskara Hartwiga i Gustawa Łęgiewskiego. Bryły stanowią przykład typowej wczesnomodernistycznej architektury o charakterze przemysłowym. Odremontowane pod okiem konserwatora zabytków, zyskały niepowtarzalny charakter – nowoczesny, a zarazem przypominający o ich ciekawej przeszłości.
Inwestycja obejmowała realizację 67 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 25 do 93 m2 oraz 8 lokali usługowych. W ofercie dostępne były mieszkania wyposażone w balkony oraz tarasy. Do udogodnień należą: garaż podziemny z miejscem do ładowania aut elektrycznych, miejsca postojowe dla rowerów, wózkarnia oraz rowerownia. Na terenie kompleksu znajdują się dziedzińce z zielenią i elementami małej architektury.
Postindustrialny charakter, uzupełniony nowoczesnym designem i zabytkowym sznytem o stylistyce współczesnej Pragi, zwraca uwagę pasjonatów architektury. Kłopotowskiego No11 w nowej odsłonie otwiera się na artystów i zachęca do aktywnego życia kulturalno-rozrywkowego, czego dowodem mogą być zaplanowane na 14 maja aktywności z obszaru kultury i sztuki w jednym z lokali usługowych inwestycji. Pracownia Jagi Hupało zaplanowała szereg atrakcji i zaprasza do artystyczno-modowej podróży w ramach Nocy Muzeów 2022.
Inwestycja Kłopotowskiego No11 doskonale wkomponuje się w krajobraz współczesnej Pragi, która w ostatnich latach przeszła znaczącą metamorfozę i przeistoczyła się w jedną z najmodniejszych dzielnic Warszawy. Kompleks położony jest w bardzo dobrze skomunikowanej części miasta, z bezpośrednim dostępem do linii tramwajowej i autobusowej, oraz metra. W okolicy powstaje kładka pieszo-rowerowa, która umożliwi szybkie dotarcie na warszawską starówkę.
Za projekt inwestycji odpowiada Pracownia architektoniczno-konserwatorska PROART. Generalnym wykonawcą był TECHBAU Budownictwo.
Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.marvipol.pl
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.