Komunikaty PR

Marvipol z pozwoleniem na użytkowanie dla Kłopotowskiego No11

2022-05-10  |  11:00

Marvipol Development uzyskał pozwolenie na użytkowanie dla inwestycji Kłopotowskiego No11 w Warszawie. Deweloper wybudował i sprzedał łącznie 67 mieszkań. W ofercie dostępne są ostatnie lokale użytkowe. Inwestycja powstała na kanwie postindustrialnej zabudowy z początków XX wieku.

– Praga Północ, historyczna dzielnica Warszawy o niepowtarzalnym klimacie, przyciąga inwestorów i mieszkańców atrakcyjną tkanką miejską, postępującą rewitalizacją oraz dynamicznym rozwojem. To właśnie tutaj, w miejscu, gdzie bije kulturalne serce Warszawy, a zabytkowe kamienice odzyskują dawny blask, znajduje się nowo zrealizowana inwestycja firmy Marvipol Development S.A. Kłopotowskiego No 11 to więcej niż inwestycja mieszkaniowa. To enklawa z duszą i historią, która zachwyca i intryguje. – mówi Grzegorz Kawecki, wiceprezes Marvipol Development.

Inwestycja Kłopotowskiego No 11 składa się z dwóch części; pierwsza to zabytkowa i odnowiona kamienica, druga - nowopowstały budynek. Obie części tworzą obraz pięknej i stylowej architektury. Budynki posiadają wyjątkową historię, sięgającą lat 1900–1910, gdy mieściła się w nich Fabryka Maszyn i Kamieni Młyńskich Oskara Hartwiga i Gustawa Łęgiewskiego. Bryły stanowią przykład typowej wczesnomodernistycznej architektury o charakterze przemysłowym. Odremontowane pod okiem konserwatora zabytków, zyskały niepowtarzalny charakter – nowoczesny, a zarazem przypominający o ich ciekawej przeszłości.

Inwestycja obejmowała realizację 67 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 25 do 93 m2 oraz 8 lokali usługowych. W ofercie dostępne były mieszkania wyposażone w balkony oraz tarasy. Do udogodnień należą: garaż podziemny z miejscem do ładowania aut elektrycznych, miejsca postojowe dla rowerów, wózkarnia oraz rowerownia. Na terenie kompleksu znajdują się dziedzińce z zielenią i elementami małej architektury.

Postindustrialny charakter, uzupełniony nowoczesnym designem i zabytkowym sznytem o stylistyce współczesnej Pragi, zwraca uwagę pasjonatów architektury. Kłopotowskiego No11 w nowej odsłonie otwiera się na artystów i zachęca do aktywnego życia kulturalno-rozrywkowego, czego dowodem mogą być zaplanowane na 14 maja aktywności z obszaru kultury i sztuki w jednym z lokali usługowych inwestycji. Pracownia Jagi Hupało zaplanowała szereg atrakcji i zaprasza do artystyczno-modowej podróży w ramach Nocy Muzeów 2022.

Inwestycja Kłopotowskiego No11 doskonale wkomponuje się w krajobraz współczesnej Pragi, która w ostatnich latach przeszła znaczącą metamorfozę i przeistoczyła się w jedną z najmodniejszych dzielnic Warszawy. Kompleks położony jest w bardzo dobrze skomunikowanej części miasta, z bezpośrednim dostępem do linii tramwajowej i autobusowej, oraz metra. W okolicy powstaje kładka pieszo-rowerowa, która umożliwi szybkie dotarcie na warszawską starówkę.

Za projekt inwestycji odpowiada Pracownia architektoniczno-konserwatorska PROART. Generalnym wykonawcą był TECHBAU Budownictwo.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.marvipol.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom

Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.

Transport

37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.

Prawo

Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.