Komunikaty PR

MAŁY DOM Z … ELEMENTÓW PREFABRYKOWANYCH

2020-01-21  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania txt ( 0 MB )

Prefabrykacja kojarzy się w pierwszej chwili z domami z wielkiej płyty. A to tylko część prawdy. Równie dobrze rozwiązanie to sprawdza się w budownictwie jednorodzinnym. Zwłaszcza prefabrykacja oparta na keramzytobetonie.


 

Kasa” się liczy

Zacznijmy od tego co dla wielu inwestorów jest sprawą kluczową, czyli od ceny. W pierwszej chwili może wydawać się, że domy prefabrykowane to rozwiązanie drogie. Trzeba jednak pamiętać, że tak naprawdę polega na błyskawicznym złożeniu w całość elementów kompletnego domu. Żeby porównać rzeczywiste koszty postawienia całego budynku w technologii tradycyjnej i prefabrykowanej – trzeba skorzystać z arkusza kalkulacyjnego. Biorąc pod uwagę konieczne w przypadku rozwiązań tradycyjnych takie elementy jak: rzeczywisty czas budowy, przestoje technologiczne (sezonowanie), transport i składowanie materiałów budowlanych, koordynacja pracy różnych ekip specjalistów (murowanie, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne, grzewcze) – szybko okaże się kto w takim porównaniu wypada lepiej. Co więcej – prefabrykacja zapewnia dużo więcej niż stan surowy zamknięty. Mamy tu do dyspozycji np. gładkie tynki na przegrodach wewnętrznych – od razu gotowe do malowania. Nie można zapominać też o wyjątkowej precyzji, która niemal wyklucza konieczność jakichkolwiek poprawek.


 

Dom dla każdego

Prefabrykacja może kojarzyć się z tzw. domami z wielkiej płyty. To prawda, jednak współczesne rozwiązania to również domy jednorodzinne – i to nawet niespełna 100 metrowe. Firmy specjalizujące się w produkcji i wznoszeniu domów prefabrykowanych mają w swojej ofercie przygotowane projekty typowe domów jednorodzinnych o różnej wielkości. Ale prefabrykacja to technologia bardzo elastyczna. Nie ma przeszkód, żeby opracować wersję prefabrykowaną domu na podstawie projektu dostarczonego przez klienta.


 

Dlaczego keramzytobeton

Fantastyczne – z punktu widzenia budowlanego – właściwości keramzytu pozwalają na kolejne oszczędności przy wykonywaniu prac budowlanych, ale przede wszystkim gwarantują mieszkańcom doskonały komfort. Keramzytobeton ma świetne właściwości izolacyjne. Przekłada się to na gwarancję komfortu cieplnego (zimą) i przyjazną temperaturę wnętrz w lecie. Tu warto wspomnieć, że bardzo dobry poziom izolacji cieplnej zapewnia niskie koszty ogrzewania. Wyjątkowa paroprzepuszczalność keramzytu skutecznie chroni przed rozwojem pleśni i grzybów – dając w efekcie doskonały mikroklimat pomieszczeń. A wreszcie dobra izolacja akustyczna keramzytu powoduje, że w ścianach nie istnieje problem związany z uciążliwym przenoszeniem się dźwięków pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami.


 

Rys. Projekt firmy Buszrem - dom prefabrykowany z keramzytobetonu. Powierzchnia użytkowa 99 mkw

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości MLP Group osiągnęło ponad 281 mln zł (65,3 mln EUR) zysku netto Biuro prasowe
2024-08-23 | 10:00

MLP Group osiągnęło ponad 281 mln zł (65,3 mln EUR) zysku netto

MLP Group jako wiodąca europejska platforma nieruchomości logistycznych i przemysłowych z sukcesem dostosowuje się do zmieniających się warunków rynkowych, kontynuując
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-08-23 | 09:00

Colliers rozszerza portfolio o cztery nowe nieruchomości

Po przejęciu w zarządzanie warszawskiego biurowca Wola Retro w 2023 r., Colliers kontynuuje udaną współpracę z Grupą Adventum. W pierwszej połowie 2024 r. firma doradcza rozpoczęła zarządzanie czterema
Nieruchomości Jurajska zyskuje nowych najemców. Trwają też modernizacje
2024-08-22 | 13:00

Jurajska zyskuje nowych najemców. Trwają też modernizacje

Galeria Jurajska umacnia ofertę lifestylową. Największe centrum handlowe w Częstochowie przygotowuje się do debiutów marek Rituals Cosmetics i The North Face. Trwają także prace

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.