mBank wzmocni MLP Group kwotą 12 mln euro
MLP Group nawiązało współpracę z mBank S.A. Instytucja udzieliła finansowania w wysokości blisko 12 mln euro. Pozyskane środki zostaną wykorzystane na refinansowanie budowy obiektu magazynowego o powierzchni 32 tys. mkw., w centrum logistycznym MLP Pruszków II. W transakcji bankowi doradzała kancelaria prawna Kycia Legal Banking Finance.
MLP Group sfinalizowało transakcję z mBank S.A. Zgodnie z ustalonymi warunkami instytucja udzieliła finansowania w wysokości blisko 12 mln euro. Środki z kredytu zostaną przeznaczone na refinansowanie obiektu magazynowego D1 w centrum logistycznym MLP Pruszków II. W transakcji uczestniczyła kancelaria Kycia Legal Banking Finance jako doradca prawny banku.
Obiekt liczący łącznie 32 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej został oddany do użytkowania w pierwszej połowie br. Obecnie jest w całości wynajęty. Z nowoczesnych przestrzeni korzysta firma GTV - międzynarodowy producent akcesoriów meblowych i oświetlenia LED.
Hala D1 posiada 38 ramp przeładunkowych. W kompleksie logistycznym wyróżnia się nową elewacją typu „szachownica” w kolorystyce zielono-szarej. Dla tej inwestycji prowadzony jest proces certyfikacja Breeam New Construction na poziomie Very good.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwijania współpracy z mBank. Transakcja wzmacnia stabilność finansową naszej Grupy i zapewnia możliwość kontynuowania dynamicznego rozwoju działalności operacyjnej. Nasze nowoczesne projekty magazynowe realizowane zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju, cieszą się uznaniem ze strony instytucji finansujących czego potwierdzeniem jest ta transakcja – powiedziała Monika Dobosz, CFO & Board Member w MLP Group S.A.
„mBank z przyjemnością wsparł rozwój platformy logistycznej MLP Group, udzielając nowego finasnowania na nowoczesny projekt magazynowy. Współpraca z naszymi najlepszymi klientami ma dla nas ogromne znaczenie, a rozwijając innowacyjne projekty w tym segmencie spełniające najwyższe standardy potwierdzone odpowiednimi certyfikatami, realizujemy strategię zrównoważonego rozwoju – powiedział Bartłomiej Czuba, Deputy Head, Structured and Mezzanine Finance w mBank S.A.
„Cieszymy się, że KLBF Kycia Legal mogła współpracować z mBank i MLP Group. Dziękujemy za zaufanie obu stron przy realizacji ich wspólnej transakcji” – dodał Grzegorz Kycia, Partner Kancelaria Prawna Kycia.
MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 420 tys. mkw. Wybrane budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne.
MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej. Na terenie parku znajduje się przystanek autobusowy oraz działa samoobsługowa stacja wynajmu rowerów Nextbike.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.