Miasto czy obrzeża: jak wybierają klienci poznańskich deweloperów?
Poznań to jeden z kilku najważniejszych rynków mieszkaniowych w Polsce. Obejmuje ofertę ponad 100 firm deweloperskich, co oznacza, że wybór jest nadal szeroki. Jak wybierają klienci, czy reagują na najnowsze trendy? Stawiają na centrum, czy przedmieścia? Odpowiedzi na te pytania udziela Sky Investments. Deweloper realizuje inwestycje: Rodzinne Podolany w Poznaniu i Nowy Gruszczyn w gminie Swarzędz.
Rynek nowych mieszkań i domów na sprzedaż się zmienia, a wraz z nimi trendy. Deweloperzy tworzący nowe inwestycje mają dużą świadomość, dzięki czemu zawsze odpowiadają na bieżące okoliczności. Wszak w firmach pracują najlepsi specjaliści. W Poznaniu i okolicach jednym z ostatnich najbardziej stałych i długotrwałych trendów było zjawisko polegające na „wyprowadzce” na przedmieścia. Właśnie w okolicznych gminach powstało najwięcej nowych domów z ogrodami. A skala tego zjawiska jest największa, porównując inne aglomeracje miejskie w Polsce. W efekcie rynek mocno się zróżnicował, a klienci zwykle zastanawiali się: „mieszkanie w granicach miasta czy przestronny dom poza jego granicami?”. Wielu wybrało opcję nr 2. Tak było przez ostatnie lata, a czas pandemii koronawirusa nie zahamował trendu. Wręcz przeciwnie, pozwolił na to, by po chwilowym wstrzymaniu się od decyzji, kolejni klienci ponownie postawili na przestrzeń domu z ogrodem. Jakie będą kształtować się preferencje klientów w najbliższym czasie, ale i dalszej przyszłości? – Staramy się nie tylko odpowiadać na aktualne potrzeby klientów. Jako firma nowoczesna, kreujemy trendy. Nie każdy projekt deweloperski spełnia oczekiwania nabywców marzących o przestrzeni, spokojnym życiu we własnym domu. Analizując rynek mieszkaniowy, postanowiliśmy w naszych inwestycjach postawić na przestronne wnętrza. I to bez względu na to, czy myślimy o inwestycjach w granicach Poznania, czy też na jego obrzeżach. Przestrzeń to nowy trend i w tym kierunku zmierzamy. Dlatego w Rodzinnych Podolanach w Poznaniu proponujemy dwupoziomowe mieszkania szeregowe o powierzchni ponad 70 mkw., a w Nowym Gruszczynie domy w zabudowie bliźniaczej o powierzchni ponad 140 mkw. „Wybierzcie metraż optymalny dla Was.” – mówimy klientom odwiedzającym biuro sprzedaży, a taka myśl towarzyszy naszemu zespołowi projektowemu – podkreśla Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments, wspominając o inwestycjach Rodzinne Podolany i Nowy Gruszczyn.
Przedstawicielka firmy Sky Investments opisuje dotychczasowe wyniki sprzedażowe. W ramach zakończonej inwestycji Rodzinne Komorniki deweloper sprzedał ponad 100 lokali w zabudowie szeregowej, o powierzchni 79 i 90 mkw. Z kolei w granicach miasta firma realizuje ostatni etap Rodzinnych Podolan. Przy ul. Heleny Rzepeckiej łącznie będzie 99 domów i dwupoziomowych mieszkań szeregowych. Część z nich posiada ogródek, a reszta atrakcyjne tarasy na dachu. Ostatnie 4 lokale są w sprzedaży.
Jesienią ubiegłego roku Sky Investments zaprezentował premierowy projekt w podpoznańskim Gruszczynie, w gminie Swarzędz. Przy ulicy Katarzyńskiej powstanie kameralne osiedle nowoczesnych domów w zabudowie bliźniaczej o nazwie Nowy Gruszczyn. W pierwszym z sześciu etapów inwestycji znajdzie się 7 domów, czyli 14 lokali mieszkalnych. Do oferty trafiły dwa typy domów, o zróżnicowanej powierzchni użytkowej - A - 141 mkw. i B - 135,06 mkw. Dla zachowania równowagi, już niedługo do oferty trafi prestiżowy projekt domów w obrębie miasta Poznań, na Świerczewie. – Zróżnicowanie oferty i wprowadzanie kolejnych lokali etapami pozwalają na to, by swoje miejsce do zamieszkania znalazły różne grupy odbiorców. Dzięki temu nie musimy jako deweloper w stu procentach stawiać na jedno z rozwiązań „Poznań czy przedmieścia”. Zwłaszcza, że mamy na rynku wiele zmiennych czynników. Dlatego planując strategię naszej firmy, zawsze chcemy odpowiedzieć na inne pytanie, mianowicie: „czy ta lokalizacja będzie komfortowa?”. Myślę, że to klucz, by klienci byli usatysfakcjonowani – podsumowuje przedstawicielka Sky Investments.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.