Mieszkając latem. Udogodnienia na osiedlach deweloperów.
Nowoczesne budownictwo, proponowane przez deweloperów oznacza wiele udogodnień, które wpływają na komfort mieszkańców. Latem doceniamy wszystkie atuty nowego mieszkania, bądź domu, pozwalające cieszyć się świeżym powietrzem i sąsiedztwem przyrody. Które inwestycje z rynku pierwotnego, wyróżniają się w tym elemencie?
Realizując inwestycje mieszkaniowe deweloperzy tworzą przestrzeń kompleksowo, z myślą o każdym mieszkańcu. To oznacza wiele udogodnień, ważnych także latem – od komfortowych ogrodów, dziedzińców, placów zabaw po lokalizacje blisko terenów zielonych. Finalnie, nowo budowane osiedla mają wiele przewag konkurencyjnych wobec starszego budownictwa.
- Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest kompleksowość każdego nowego projektu mieszkaniowego. Od części wspólnych, przez małą architekturę, aż po otoczenie inwestycji. Wiele aspektów wpływa na zadowolenie klientów, a jednocześnie ich oczekiwania cały czas się zmieniają. Wśród tych nowych, ale jakże istotnych dla nas wszystkich, pojawia się potrzeba uzyskiwania równowagi między dynamiczną urbanizacją przestrzeni miejskich i podmiejskich, a potrzebami natury. Branża deweloperska jest świadoma konieczności takich zmian, takich działań. Chce dbać o środowisko bardziej niż do tej pory - mówi Andrzej Marszałek, Prezes Zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD.
Poza miastem, ale blisko przyrody
Oczekiwania nabywców są coraz większe, a na rynku jest niespotykana konkurencja. Buduje się dużo, popyt na mieszkania nie słabnie. Ponad 30-letnią marką i uznaniem klientów cieszy się poznański Agrobex, realizujący inwestycje w starannie dobranych lokalizacjach. Kleszczewo Park wyróżnia się m.in. kameralną zabudową, rozwiązaniami proekologicznymi oraz sąsiedztwem zieleni zabytkowego parku. - Nasza inwestycja realizowana jest na terenie gwarantującym ciszę i spokój, a to pozwala uzyskać wewnętrzną równowagę i pomaga nabierać sił na każdy dzień – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu spółki Agrobex.
Bardzo blisko granicy z Poznaniem w Szczytnikach, przy skrzyżowaniu ulicy Cichej z Malarską powstaje Osiedle Malarska od KDM Deweloper. W I etapie projektu powstanie 38 lokali w zabudowie szeregowej. W tej zabudowie znajdą się 2 typy mieszkań - mniejsze o powierzchni od 108,54 do 109,99 mkw. oraz większe 145,27 mkw. Ponadto w I etapie będzie przygotowany szereg z 22 mieszkaniami o powierzchni od 60,54 do 94,81 mkw. – W naszej ofercie są projekty nieszablonowe, np. lokal z własnym ogrodem 126,5 mkw. i dodatkowym tarasem 19,92 mk. Ponadto warto zwrócić uwagę na mieszkania z dwoma tarasami, o powierzchniach 33,02 i 11,74 mkw. – podkreśla Marcin Ostojski z firmy KDM Deweloper.
Inwestor zaplanował też sporo stref dodatkowych, sprzyjających aktywności fizycznej. Powstanie boisko wielofunkcyjne, siłownia plenerowa (park street workout) i osobna strefa zieleni, stanowiąca atrakcyjną scenerię miejsca wypoczynku i przestrzeni osiedlowej. – Ten teren będzie stanowić zielone płuca dla okolicznych terenów – podkreśla Marcin Ostojski.
Mieszkając latem, warto mieć ogród, który można zaaranżować według własnych upodobań. Greenbud Development proponuje domy w II etapie osiedla Młode Gwiazdowo oraz w III części Nowego Jasina. W Młodym Gwiazdowie dla aktywnych, deweloper zrealizuje od strony ogrodu wewnętrzny układ komunikacyjny, który będzie można wykorzystać w celu dojazdu rowerem lub motocyklem na działkę. W Nowym Jasinie będzie plac zabaw dla dzieci.
Inwestycja Rodzinny Zakątek, swoją nazwą nawiązuje do idei, jaka przyświeca deweloperowi KM Building. - Warto zamieszkać wśród spokojnej i zalesionej okolicy, z dostępem do pięknych jezior, oraz miejscowości Kórnik. To sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Rodzinny Zakątek w miejscowości Błażejewo to dobre miejsce do zamieszkania – zaznacza Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Inwestycja składa się z domów szeregowych z ogrodami.
Drugi projekt tego dewelopera to Zalasewo Park. Aktualnie realizowany jest trzeci budynek wielorodzinny, z mieszkaniami oraz apartamentami. – Nie trzeba kupować domu, by mieć przyrodę za oknem. W inwestycji Zalasewo Park zaprojektowaliśmy ogródki, a także przestronne balkony, które pozwolą na odpoczynek na świeżym powietrzu w obrębie swojej prywatnej przestrzeni – opisuje Maciej Bartczak.
W mieście, blisko jezior i parków
Szczególnie latem docenimy wybór lokalizacji nowego domu, kiedy jest blisko jezior. Dlatego dużą popularnością cieszą się poznańskie Podolany, Strzeszyn i Kiekrz. Z jednej strony, jest blisko jezior: Rusałki, Strzeszyńskiego, Kierskiego, a z drugiej – dzięki komunikacji miejskiej można dojechać do centrum. Przykładem może być Osiedle Przy Jeziorach, którego III etap powstaje przy ul. Golęczewskiej w Poznaniu. – Przystępując do prac nad nowym projektem, zwracamy uwagę na lokalizację i dodatkowe atuty. Budowane przez nas domy stoją na wyjątkowo dużych działkach, 446 - 507 mkw. Zielony ogród, będzie stanowić miejsce aktywności fizycznej, zabawy, czy relaksu przez niemal cały rok – podkreśla Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place.
W północno-zachodniej części Poznania buduje Sky Investments. Przy ul. Heleny Rzepeckiej powstają Rodzinne Podolany. – Dwupoziomowe mieszkania mają tarasy na dachu o powierzchni ponad 11 mkw. Natomiast domy szeregowe stoją na przestronnych działkach aż do 448 mkw. Ponadto na inwestycji powstanie plac zabaw, a w okolicy są ścieżki rowerowe, którymi dojedziemy aż do Jeziora Strzeszyńskiego. Mieszkając na Podolanach, korzystamy z pełni lata – zaznacza Katarzyna Piwczyńska z biura sprzedaży Sky Investments.
Na Podolanach znajduje się Park im. Leszka Bergera. To nieopodal osiedla Reduta Nowe Podolany realizowanego przez EBF Development. Dzięki ścieżkom dydaktycznym, pełni funkcję edukacyjną dla najmłodszych i pozwala również na rozwijanie pasji sportowych. Na terenie parku został przygotowany sprzęt do street workoutu oraz boisko do koszykówki.
W zachodniej części Poznania rozwija się osiedle Nowe Ogrody. Projekt realizowany przez Proxin Investment to cieszący się sporą popularnością punkt na mieszkaniowej mapie poznańskich Jeżyc, ze względu na otaczającą inwestycje zieleń, bliskość Fortu VII, Rusałki oraz Ogrodu Botanicznego. Całość uzupełniają tereny rekreacyjne znajduje się obok ul. Meissnera (jak korty tenisowe czy ścieżki rowerowe). Natomiast każdy etap oferuje zielone, zamknięte dla ruchu kołowego dziedzińce, place zabaw czy miejsca na rowery. – Zależy nam, aby życie na nowym osiedlu było przyjemnością, dlatego kładziemy ogromny nacisk na dobre zagospodarowanie przestrzeni - mówi Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment.
- Okres od wiosny do jesieni, która w Polsce często jest piękna, kojarzy się nam z aktywnością, wypoczynkiem w otoczeniu parków i jezior. Pamiętając o tym, tworzymy inwestycje z licznymi udogodnieniami. W Nadolnik Compact Apartments w Poznaniu powstanie kompleks rekreacyjny, z boiskami, czy nawet miejscem do grillowania. W Śródce OdNowa 2, nie aż tak daleko od Nadolnika, do mieszkań proponujemy bezpłatne boxy rowerowe. Obie inwestycje są bardzo blisko Wartostrady, jednej z najpopularniejszych tras rowerowych w Poznaniu. Pozwala to na rozmaite wycieczki rowerowe, mijając Ostrów Tumski, czy Stare Miasto. Dziś, realizując inwestycję, deweloper spogląda na oczekiwania nabywców, pamiętając o nich. Dołączamy do tego trendu, a nasi klienci dostrzegają wiele zalet zakupu mieszkania z rynku pierwotnego – podsumowuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.