Komunikaty PR

Mieszkania ograniczające emisję CO2. Z czego powstają?

2022-04-06  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

To będą budynki o zmniejszonym śladzie węglowym. Jak? Dzięki niskoemisyjnemu betonowi. Mieszkania, które ograniczają emisję CO2 do atmosfery buduje Bouygues Immobilier Polska. Premierowym projektem, w którym wdrożone zostanie to innowacyjne rozwiązanie, jest warszawska inwestycja Aparté Mokotów.

Za blisko 40 proc. emisji CO2 do atmosfery odpowiada budownictwo, z tego 10 proc. to materiały budowlane.

Co więcej, wg szacunków do 2050 roku aż 70 proc. ludności całego świata przeniesie się do miast. Inwestycji przybędzie, a deweloperzy staną przed wyzwaniem – jak budować, aby sprostać wymaganiom rynku i jednocześnie ograniczać emisję CO2? Dlatego obecnie kluczowe jest wykorzystywanie innowacyjnych materiałów, które wpływają na zmniejszenie śladu węglowego budynku, zarówno w czasie budowy, jak i później.

Bouygues Immobilier Polska, jako jeden z pierwszych deweloperów w kraju, odpowiada na to wyzwanie i w Warszawie stawia Aparté Mokotów – mieszkania, do budowy których wykorzystuje niskoemisyjny beton. ECOPact emituje do 50 proc. mniej CO2 w stosunku do standardowego betonu towarowego. Jest to możliwe dzięki optymalizacji receptury, procesu produkcyjnego oraz użyciu materiałów naturalnego pochodzenia, posiadających najniższy ślad węglowy. Dodatkową zaletą jest również lokalna produkcja, rodzime surowce i transport na krótkich dystansach.

Chcemy budować jeszcze bardziej ekologicznie, dlatego postanowiliśmy skorzystać ze sprawdzonego w Europie, ale jeszcze mało popularnego w Polsce betonu niskoemisyjnego. To nasz realny krok w kierunku budownictwa bardziej zrównoważonego – mówi Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska.

Podczas budowy Aparté Mokotów zostanie użyte ponad 6,5 tys. mkw. niskoemisyjnego betonu ECOPact. Dzięki temu ślad węglowy konstrukcji budynku zostanie zredukowany o 31 proc., czyli o ponad 533 tys. kilogramów CO2. Dla porównania, taką ilość dwutlenku węgla emituje średnio 276 samochodów z silnikiem diesla przez cały rok jazdy.

Nasz beton to atut nie tylko dla deweloperów, którzy chcą budować bardziej ekologicznie i przyjaźniej dla środowiska, ale także dla ludzi zwracających coraz większą uwagę na to, jak i gdzie mieszkają. Biorąc pod uwagę sytuację, nie mamy innego wyjścia niż tworzyć infrastrukturę używając innowacyjnych, zrównoważonych materiałów. Tego wymaga od nas środowisko i mieszkańcy – podkreśla Xavier Guesnu, prezes Lafarge w Polsce, producenta innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych. Lafarge (Grupa Holcim) to pierwsza firma w Polsce, która wprowadziła niskoemisyjny beton na polski rynek i zainteresowała nim deweloperów.

Poznaj mieszkania z ekologicznego betonu

Niskoemisyjny beton to jedno z wielu ekologicznych rozwiązań zastosowanych w inwestycji Bouygues Immobilier Polska na Mokotowie. Nawierzchnia dachów Aparté zostanie pokryta jasnym żwirem, aby zabezpieczyć budynki przed zbytnim nagrzewaniem latem i zwiększyć trwałości izolacji wodoszczelnej. W inwestycji zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne służące do zasilania części wspólnych. Woda potrzebna do podlewania trawy i roślin w częściach wspólnych będzie pozyskiwana z systemu retencji. Mieszkańcy Aparté Mokotów skorzystają z zielonego patio z rodzimymi gatunkami roślin i budkami lęgowymi dla ptaków oraz domkami dla owadów pożytecznych.

Aparté Mokotów to trzy 3-piętrowe budynki, w których znajdą się 92 mieszkania z balkonami i dużymi ogródkami. Budowa zakończy się w III kwartale 2023 roku.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych? Biuro prasowe
2024-05-17 | 10:00

Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych?

Na rodzimym rynku materiałów budowlanych korekta cenowa wciąż jest obowiązującą tendencją, jednak w kwietniu pojawiły się pierwsze wyraźne symptomy jej wygaszania. Po raz
Nieruchomości OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK
2024-05-16 | 18:00

OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK

15 maja br. zakończył się dialog poświęcony etapowi I planowanej przez OKAM warszawskiej inwestycji F.S.O. PARK. Odbyło się 6 spotkań, w których wzięło udział łącznie 109
Nieruchomości Siedziba główna AXI IMMO pozostaje w Spektrum Tower
2024-05-16 | 12:00

Siedziba główna AXI IMMO pozostaje w Spektrum Tower

AXI IMMO, największa polska firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych, zdecydowała się na przedłużenie dotychczasowej umowy najmu oraz dobranie nowej powierzchni pod rozwijające

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.