Komunikaty PR

Mieszkanie pod wynajem. Przegląd najatrakcyjniejszych dzielnic we Wrocławiu

2020-03-26  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042
Do pobrania pdf ( 0.24 MB )

Kluczowe dla szybkiego znalezienia najemcy jest zaplanowanie, do kogo chcemy dotrzeć ze swoją ofertą. Obok wystroju to właśnie lokalizacja jest dla poszukujących jednym z głównych kryteriów wyboru. 

Dla studenta

Zarówno Politechnika Wrocławska, jak i Uniwersytet Wrocławski rokrocznie znajdują się w pierwszej dziesiątce polskich uczelni w rankingu Perspektyw. Wysokie pozycje zdobywa również tutejszy Uniwersytet Medyczny. Miasto stu mostów jest chętnie wybierane przez studentów z uwagi na wysoki poziom nauczania, ale i samą ofertę kulturalno-rozrywkową. 

Młodzi poszukujący mieszkania skłaniają się zazwyczaj ku ofertom wynajmu z podziałem na pokoje. To zazwyczaj dwu- lub trzypokojowe mieszkania, koniecznie z oddzielną kuchnią. Udogodnienia takie jak balkon czy taras będą dodatkowym atutem, który przyciągnie zainteresowanych, ale i pozwoli ustalić nieco wyższy czynsz za najem. Pożądane w tej grupie są również kawalerki, jednak te wybierane są rzadziej – głównie z uwagi na wyższe koszty niż w przypadku wynajmowania pojedynczego pokoju.

Największą popularnością cieszą się lokalizacje z dobrym dostępem do komunikacji miejskiej, terenów rekreacyjnych, sklepów i centrów handlowych. Wśród tych, które wybierane są najchętniej, zaliczyć można Grunwald – ze względu na kampusy akademickie oraz Fabryczną – gdzie mieszczą się uczelnie prywatne. Obie lokalizacje są dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami miasta.

Projektując Pixel House przy ulicy Legnickiej, zdawaliśmy sobie sprawę, że dużą część transakcji stanowią zakupy inwestycyjne. Niemałą popularnością w tej inwestycji cieszą się dwupokojowe mieszkania z oddzielną kuchnią. W części z nich do obydwu pokoi przynależą balkony, co z punktu widzenia najemcy będzie niewątpliwie atutem – opowiada Emil Basta z biura sprzedaży WPBM „Mój Dom” S.A.

Dla pracownika

Równie liczną grupą, jak studenci, są ludzie poszukujący pracy. Wrocław jest chętnie wybierany przez biznes – swoje siedziby mają tu firmy takie jak Google, IBM czy Nokia. Pracownicy korporacji chętnie decydują się na wynajem mieszkania – zwłaszcza w pobliżu biura, co pozwala im realnie oszczędzać czas. Dostępność ścieżek rowerowych i komunikacji miejskiej jest dla nich atutem. Równie ważna jest jednak bliskość terenów rekreacyjnych i usług. 

Wśród tej grupy równie popularna jest Fabryczna, co Śródmieście. Zapewniają dobry dostęp do handlu i usług, a przy tym są dobrze skomunikowane. – Potrzeby osób wynajmujących samodzielnie są nieco inne. Tu w grę wchodzą już nieco większe mieszkania. W Osiedlu nad Odrą, wybieranym często przez osoby pracujące, zaprojektowaliśmy dużo dwupokojowych mieszkań, często z otwartą kuchnią. Niektóre z nich posiadają również oddzielną garderobę – mówi Emil Basta.

Dla rodziny

Zupełnie innych mieszkań pod wynajem poszukują natomiast rodziny. Największą popularnością cieszą się Krzyki – spokojna dzielnica z dużą ilością terenów zielonych. Dobry dostęp do miejsc rozrywki, placówek edukacyjnych, bibliotek i sklepów sprawia, że od lat okolica ta uchodzi za najbardziej rodzinną.

Osoby, które zamierzają wynajmować mieszkania rodzinom, zazwyczaj wybierają trzy-, niekiedy dwupokojowe mieszkania. Dobrze, jeśli przynależy do nich ogródek, który może być miejscem zabaw dla dzieci, co jest dodatkowym atutem. W naszym najnowszym osiedlu na Krzykach, Słonecznym Zakątku, w dużej mierze zaprojektowaliśmy większe lokale, często z garderobami. Wynajem rodzinom jest jednak nieco rzadszy w stosunku do ofert dla studentów, par czy singli – dodaje Basta.

W rankingach popularności dzielnic, które rokrocznie powstają w mediach, wśród wrocławskich lokalizacji najwyżej oceniana jest Fabryczna. Nie ulega wątpliwości, że wpływ na to ma dobra dostępność komunikacji miejskiej i usług, a także bliskość biurowców i uczelni – i to właśnie te wyznaczniki są kluczowe dla powodzenia w znalezieniu najemców.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.