MLP Business Park Berlin już gotowy
MLP Group, deweloper działający na europejskim rynku nieruchomości magazynowych, oddał do użytkowania pierwsze trzy hale w nowym parku biznesowym zlokalizowanym na terenie aglomeracji berlińskiej. Inwestycja otoczona lasem sosnowym dostarczy blisko 18 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni najmu. MLP Business Park Berlin zostanie objęty certyfikacją DGNB na poziomie Gold.
MLP Group z pełnym powodzeniem prowadzi ekspansję na rynku niemieckim. Nowo zrealizowany projekt położony jest w Ludwigsfelde (Brandenburgia) niedaleko Berlina. Jego budowa ruszyła w październiku minionego roku. MLP Business Park Berlin finalnie utworzą 4 hale różnej wielkości oferujące łącznie ok. 18 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni. Trzy z nich zostały już oddane do użytkowania. Pierwsi najemcy mogli uczestniczyć w planowaniu układu powierzchni obejmujących hale, biura i miejsca parkingowe. Dzięki temu mają możliwość korzystania z nieruchomości logistycznej w pełni dostosowanej do swoich potrzeb. Wybudowane obiekty typu City Logistics przeznaczone są pod lekką działalność przemysłową oraz obsługę logistyki miejskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie parku działalność prowadzą znane firmy, takie jak Mercedes-Benz, Rolls-Royce, Siemens, Coca-Cola i Thyssen Krupp.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że realizacja projektu przebiegła zgodnie z planem. Przygotowana przez nas oferta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem najemców. Większość powierzchni została już wynajęta i jest systematycznie przekazywana naszym klientom. Nasza inwestycja spełnia wysokie wymagania w zakresie ochrony środowiska. Została również zrealizowana z pełnym poszanowaniem otaczającej przyrody. Nowy park biznesowy pod Berlinem jest przykładem stosowania najlepszych praktyk i potwierdza naszą konsekwentną strategię rozwoju na rynku niemieckim. W trakcie realizacji i w przygotowaniu mamy kilka kolejnych inwestycji w kluczowych regionach Niemiec. Z naszą ofertą weszliśmy również na rynek austriacki - powiedział Patrick Schumacher-Kurowski, Country Manager w MLP Group odpowiedzialny za działalność spółki w Niemczech i Austrii.
Inwestycja MLP Business Park Berlin była realizowana zgodnie z przyjętą przez MLP Group strategią zielonego rozwoju, której celem jest budowa obiektów w oparciu o energooszczędne i ekologiczne rozwiązania. Obejmują one m.in. strategiczne wykorzystanie dostępnej powierzchni dachowej poprzez montaż paneli fotowoltaicznych. Kluczowe jest także tworzenie punktów ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych, elastyczne projektowanie powierzchni w halach i biurach w zakresie dostępu do światła dziennego, a także stosowania ochrony przeciwsłonecznej. Priorytetem jest także jak najmniejsza ingerencja w lokalną faunę i florę. Zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju, która zakłada certyfikowanie wszystkich nowo budowanych obiektów, MLP Business Park Berlin będzie posiadał certyfikat DGNB na poziomie Gold.
MLP Business Park Berlin jest doskonale zlokalizowany. Otoczony lasem sosnowym, znajduje się również przy drodze B101, zapewniającej bezpośrednie połączenie z obwodnicą Berlina (A10). Dworzec kolejowy Ludwigsfelde znajduje się w odległości zaledwie kilku minut jazdy samochodem i zapewnia bardzo dobre połączenie z komunikacją publiczną. Przy parku znajduje się także przystanek autobusowy.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.