Komunikaty PR

Mocna pozycja Panattoni w Bielsku-Białej. Trzy parki wynajęte w całości

2021-06-08  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zwiększa podaż powierzchni magazynowej w Bielsku-Białej, przemysłowym obszarze pogranicza województw śląskiego i małopolskiego. Deweloper rozpoczął budowę kolejnego parku w regionie - Panattoni Park Bielsko Biała IV. Budowane są 3 obiekty o łącznej powierzchni 96 000 m kw. i każdy z nich zostanie ukończony jeszcze w tym roku. Całość zostanie wykonana zgodnie ze zrównoważoną koncepcją Go Earthwise with Panattoni, co przełoży się na certyfikację BREEAM na poziomie Very Good. Kolejny park w Bielsku-Białej to reakcja na niesłabnące zainteresowanie najemców – trzy pozostałe kompleksy w regionie zostały wynajęte w całości.

Bielsko-Biała – bestsellerowa lokacja. Stolica Podbeskidzia to region o ogromnym potencjale biznesowym, dzięki położeniu w obszarze przemysłowym pogranicza województw śląskiego i małopolskiego. Powstawanie i rozwój przedsiębiorstw zwiększa zapotrzebowanie na powierzchnie produkcyjne i magazynowe klasy A, które jako jeden z niewielu deweloperów dostarcza Panattoni. Firma dotychczas zrealizowała trzy parki zajmujące łącznie ok. 134 000 m kw., które zostały wynajęte w całości oraz pierwszą inteligentną fabrykę GE Energy Management w Europie (45 000 m kw.). Teraz deweloper informuje o zwiększeniu zaplecza magazynowego o kolejne 96 000 m kw. dzięki Panattoni Park Bielsko-Biała IV. Na inwestycję składają się trzy budynki, w tym jeden obiekt przygotowany na indywidualne zmówienie najemcy, który dostarcza technologię i komponenty dla świata motoryzacji. Cały park powstanie jeszcze w tym roku i doskonale sprawdzi się w obsłudze produkcji dla kluczowych branż w regionie m.in. maszyn rolniczych, czy automotive.

Jak mówi Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni: „Branża motoryzacyjna pełni bardzo ważną rolę w mocnej pozycji gospodarczej i przemysłowej Bielska-Białej, ale główną siłą miasta jest proinwestycyjna polityka władz. Takie podejście doprowadziło do tego, że stolica Podbeskidzia może poszczycić się drugim największym wskaźnikiem zarejestrowanych firm na 1000 mieszkańców w całym województwie. W Bielsku-Białej działa ponad 26 600 przedsiębiorstw, a dostarczając kolejne powierzchnie magazynowe i produkcyjne wspieramy ten błyskawiczny rozwój”. I dodaje: „Kiedy wchodziliśmy do miasta z pierwszą inwestycją, zaplecze magazynowe w Bielsku-Białej praktycznie nie istniało. Cieszy nas, że w parze z naszym rozwojem w regionie, rozwija się zarówno rynek, jak i całe miasto – nie tylko w aspekcie gospodarczym i biznesowym, ale też infrastrukturalnym, czy nawet kulturalnym i sportowym.

Okno na środkową Europę. Bielsko-Biała i jej obszar metropolitarny stwarzają idealne warunki dla dystrybucji i handlu na rynek środkowoeuropejski, co wynika z położenia okręgu na skrzyżowaniu międzynarodowych szlaków komunikacyjnych wiodących do Czech i Słowacji. Jednak to nie jedyny atut nowej inwestycji dewelopera. Panattoni Park Bielsko-Biała IV powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S1, której realizowany fragment na odcinku Mysłowice – Bielsko-Biała jest częścią międzynarodowego połączenia Gdańsk – Wiedeń. Ponadto droga zapewni docelowo połączenie autostrady A1 z granicą Słowacką w Zwardoniu. Panattoni Park Bielsko Biała IV jest położony idealnie zarówno wobec aglomeracji Śląskiej, jak i Krakowa, co znacznie ułatwi zatrudnienie wyspecjalizowanych pracowników.

Panattoni Park Bielsko-Biała IV to kompleks trzech budynków klasy A, o docelowej powierzchni 96 000 m kw., dostosowany zarówno do magazynowania jak i produkcji. Obiekty zostały tak zaprojektowane, aby ich moduły można było kształtować elastycznie, zgodnie z indywidualnymi potrzebami najemców. Inwestycja w Bielsku-Białej powstanie zgodnie z koncepcją Go Earthwise with Panattoni, w ramach której każdy park dostarczany przez dewelopera zostaje poddany certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.