Komunikaty PR

Mocna pozycja Panattoni w Bielsku-Białej. Trzy parki wynajęte w całości

2021-06-08  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, zwiększa podaż powierzchni magazynowej w Bielsku-Białej, przemysłowym obszarze pogranicza województw śląskiego i małopolskiego. Deweloper rozpoczął budowę kolejnego parku w regionie - Panattoni Park Bielsko Biała IV. Budowane są 3 obiekty o łącznej powierzchni 96 000 m kw. i każdy z nich zostanie ukończony jeszcze w tym roku. Całość zostanie wykonana zgodnie ze zrównoważoną koncepcją Go Earthwise with Panattoni, co przełoży się na certyfikację BREEAM na poziomie Very Good. Kolejny park w Bielsku-Białej to reakcja na niesłabnące zainteresowanie najemców – trzy pozostałe kompleksy w regionie zostały wynajęte w całości.

Bielsko-Biała – bestsellerowa lokacja. Stolica Podbeskidzia to region o ogromnym potencjale biznesowym, dzięki położeniu w obszarze przemysłowym pogranicza województw śląskiego i małopolskiego. Powstawanie i rozwój przedsiębiorstw zwiększa zapotrzebowanie na powierzchnie produkcyjne i magazynowe klasy A, które jako jeden z niewielu deweloperów dostarcza Panattoni. Firma dotychczas zrealizowała trzy parki zajmujące łącznie ok. 134 000 m kw., które zostały wynajęte w całości oraz pierwszą inteligentną fabrykę GE Energy Management w Europie (45 000 m kw.). Teraz deweloper informuje o zwiększeniu zaplecza magazynowego o kolejne 96 000 m kw. dzięki Panattoni Park Bielsko-Biała IV. Na inwestycję składają się trzy budynki, w tym jeden obiekt przygotowany na indywidualne zmówienie najemcy, który dostarcza technologię i komponenty dla świata motoryzacji. Cały park powstanie jeszcze w tym roku i doskonale sprawdzi się w obsłudze produkcji dla kluczowych branż w regionie m.in. maszyn rolniczych, czy automotive.

Jak mówi Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni: „Branża motoryzacyjna pełni bardzo ważną rolę w mocnej pozycji gospodarczej i przemysłowej Bielska-Białej, ale główną siłą miasta jest proinwestycyjna polityka władz. Takie podejście doprowadziło do tego, że stolica Podbeskidzia może poszczycić się drugim największym wskaźnikiem zarejestrowanych firm na 1000 mieszkańców w całym województwie. W Bielsku-Białej działa ponad 26 600 przedsiębiorstw, a dostarczając kolejne powierzchnie magazynowe i produkcyjne wspieramy ten błyskawiczny rozwój”. I dodaje: „Kiedy wchodziliśmy do miasta z pierwszą inwestycją, zaplecze magazynowe w Bielsku-Białej praktycznie nie istniało. Cieszy nas, że w parze z naszym rozwojem w regionie, rozwija się zarówno rynek, jak i całe miasto – nie tylko w aspekcie gospodarczym i biznesowym, ale też infrastrukturalnym, czy nawet kulturalnym i sportowym.

Okno na środkową Europę. Bielsko-Biała i jej obszar metropolitarny stwarzają idealne warunki dla dystrybucji i handlu na rynek środkowoeuropejski, co wynika z położenia okręgu na skrzyżowaniu międzynarodowych szlaków komunikacyjnych wiodących do Czech i Słowacji. Jednak to nie jedyny atut nowej inwestycji dewelopera. Panattoni Park Bielsko-Biała IV powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S1, której realizowany fragment na odcinku Mysłowice – Bielsko-Biała jest częścią międzynarodowego połączenia Gdańsk – Wiedeń. Ponadto droga zapewni docelowo połączenie autostrady A1 z granicą Słowacką w Zwardoniu. Panattoni Park Bielsko Biała IV jest położony idealnie zarówno wobec aglomeracji Śląskiej, jak i Krakowa, co znacznie ułatwi zatrudnienie wyspecjalizowanych pracowników.

Panattoni Park Bielsko-Biała IV to kompleks trzech budynków klasy A, o docelowej powierzchni 96 000 m kw., dostosowany zarówno do magazynowania jak i produkcji. Obiekty zostały tak zaprojektowane, aby ich moduły można było kształtować elastycznie, zgodnie z indywidualnymi potrzebami najemców. Inwestycja w Bielsku-Białej powstanie zgodnie z koncepcją Go Earthwise with Panattoni, w ramach której każdy park dostarczany przez dewelopera zostaje poddany certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Czy nadal inwestujemy w mieszkania? Tak, ale w innym celu [SONDA] Biuro prasowe
2024-06-13 | 15:00

Czy nadal inwestujemy w mieszkania? Tak, ale w innym celu [SONDA]

Czy inflacja, wysokie ceny mieszkań i szybko zmieniające się warunki rynkowe skutecznie odstraszyły z rynku potencjalnych inwestorów? Niezupełnie. Wielu przedstawicieli firm
Nieruchomości Jeden z kluczowych najemców Parku Handlowego Włocławek zostaje na dłużej
2024-06-13 | 13:00

Jeden z kluczowych najemców Parku Handlowego Włocławek zostaje na dłużej

Park Handlowy Włocławek, będący częścią portfolio Greenman Poland, umacnia swoją ofertę w segmencie elektroniki. Dział leasingu poinformował właśnie o przedłużeniu umowy najmu z
Nieruchomości Oliwska Vita rozrasta się na warszawskim Targówku
2024-06-13 | 12:00

Oliwska Vita rozrasta się na warszawskim Targówku

Develia uruchomiła sprzedaż II etapu inwestycji Oliwska Vita, która powstaje na stołecznym Targówku. Projekt zakłada 201 mieszkań w szerokiej gamie funkcjonalnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Przedsiębiorcy wypowiedzą się na temat dekarbonizacji. Nowy indeks pokaże ich nastroje względem zielonej transformacji

Indeks Dekarbonizacji Polskiej Gospodarki ma pokazać, jak wygląda nastawienie krajowego biznesu do kwestii związanych z zieloną transformacją. To nowe narzędzie, wzorowane na wskaźniku PMI, stworzone przez Pracodawców PR, Fundację Instrat i spółkę Qemetica. Indeks, na podstawie ankiet przeprowadzanych wśród przedsiębiorstw, ma uzupełniać dostępne obecnie dane klimatyczne oraz wskazać trendy i aktualne wyzwania dla polskiej gospodarki związane z dekarbonizacją i zrównoważonym rozwojem. Docelowo nowe narzędzie ma się też stać platformą do wymiany opinii między firmami, regulatorami oraz administracją centralną.

Transport

Prezes lotniska Warszawa-Modlin: CPK nie jest dla nas zagrożeniem. Będzie miejsce dla portów regionalnych

 Nie boję się, że powstanie Centralnego Portu Komunikacyjnego zagrozi istnieniu lotnisk regionalnych, w tym Modlina – mówi Tomasz Szymczak, p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Jak podkreśla, mniejsze porty lotnicze będą obsługiwały inny ruch, w tym m.in. przewoźników low-costowych i czarterowych, będzie więc zapotrzebowanie na ich rozwój. Tym bardziej że prognozy dla ruchu lotniczego w regionach są optymistyczne. Władze lotniska w Modlinie planują rozbudowę portu o nowe gate’y.

Bankowość

Banki coraz śmielej wdrażają generatywną sztuczną inteligencję. Podchodzą jednak do tej technologii z dużą ostrożnością

Rośnie rola generatywnej AI w biznesie: w tę technologię inwestuje już 43 proc. przedsiębiorstw na całym świecie, w tym w Polsce, a w ciągu nadchodzącego roku planuje to zrobić kolejne 30 proc. – wynika z raportu EY „Reimagining Industry Futures Study 2024”. Jedną z branż, które dostrzegają w GenAI największy potencjał, są finanse. Banki chętnie inwestują w tę technologię, licząc m.in. na wzrost sprzedaży, usprawnienie procesów i możliwość lepszej personalizacji produktów i usług. Z drugiej strony GenAI niesie też ze sobą szereg wyzwań, związanych chociażby z poufnością i integralnością danych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.