Komunikaty PR

Modne lokalizacje we Wrocławiu – gdzie warto zamieszkać?

2021-04-19  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

We Wrocławiu pojawia się coraz więcej atrakcyjnych inwestycji. Nowe budownictwo daje nam coraz więcej możliwości. Wygrywa ze starymi blokami w wielu aspektach. Zdecydowanie zapewnia większy komfort. W większości dodatkowo chronione i zamknięte z zewnątrz buduje poczucie bezpieczeństwa. Gdzie warto zamieszkać we Wrocławiu? Jakie dobre lokalizacje oferuje nam stolica Dolnego Śląska?

Jednymi z najważniejszych kryteriów zakupu stały się lokalizacja z dobrą komunikacją oraz infrastrukturą społeczną. Wygodny dojazd do pracy, dobre połączenie między domem a przedszkolem, łatwy dostęp do sklepów i lokali handlowych.

W towarzystwie ośrodków biznesowych

Obecnie architektura nowych bloków jest coraz bardziej nowoczesna, dzięki czemu budynki wyróżniają się na tle miasta. We Wrocławiu popularną inwestycją tego typu jest Pixel House przy ulicy Legnickiej. Usytuowany jest on w pobliżu sporego ośrodka biznesowego, w którym mieści się wiele siedzib zagranicznych firm. To właśnie okolice większych biurowców cieszą się dużą popularnością – zwłaszcza wśród osób, które w nich pracują – lub szukają większych możliwości zawodowych. Dziś czas jest priorytetem – dlatego mieszkanie w pobliżu pracy jest tak bardzo istotne.

W pobliżu wody 

Waterfront jest niezwykle mocnym trendem, który dotarł do Polski już kilka lat temu. Oznacza obszary ulokowane nad naturalnym zbiornikiem wodnym. Najczęściej dotyczy on okolic portowych i miast położonych nad morzem, ale dynamicznie rozwija się również nad rzekami. Deweloperzy otwierają się na te nowe tereny, co dobrze widać na przykładzie Warszawy czy Wrocławia. Jedną z wrocławskich propozycji jest Osiedle nad Odrą. Usytuowane u zbiegu ulic Słonimskiego i Rychtalskiej, oferuje dobrą komunikację z centrum, ale też wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Pandemia mocno uświadomiła Polakom potrzebę kontaktu z naturą, dlatego w przypadku wyboru mieszkania zwracają większą uwagę na tereny zielone wokół. Jak nigdy dotąd potrzebujemy możliwości relaksu.

Każda osoba zainteresowana kupnem nieruchomości układa sobie osobisty plan pod własne preferencje. Należy wybiec w przód za naszymi planami. Czy potrzebna będzie nam cisza i spokój, czy pragniemy nowego poziomu życia? Jest to niezwykle trudna decyzja i inwestycja na lata. Nie warto kierować się modą, ale dobrze jest znać charakter dzielnicy, aby zyskać pewność, że sprosta ona naszym wymaganiom – mówi Jakub Orski z biura sprzedaży dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

W ciszy na obrzeżach miasta

Choć jeszcze parę lat temu uważało się, że przedmieścia odeszły do lamusa, dziś znów wracają one do łask. Doceniają je ci, którzy poszukują spokoju i większych możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu. Na korzyść tych terenów przemawia fakt, że rozwijają się nad wyraz prężnie. Poprawia się dostęp do infrastruktury, usług czy komunikacji miejskiej. Zaletą jest również niższa cena metra kwadratowego. Widać to choćby na przykładzie Novej Stoczniovej – osiedla powstającego na wrocławskim Zakrzowie. To klasyczny przykład inwestycji, w której kupujący są zainteresowani większymi metrażami i własnymi ogródkami. Bliskość Parku Pawłowickiego i Lasu Zakrzowskiego to dodatkowy plus dla rodzin z dziećmi, które poszukują nowych terenów rekreacyjnych. 

Aktualna oferta mieszkań pozwala wybierać zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Deweloperzy obserwują trendy, które kształtują się wokół poszczególnych dzielnic – i tak dopasowują swoje inwestycje, aby były one jak najbardziej spójne z charakterem okolicy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zrównoważone budownictwo (w końcu) wkracza “na salony” Biuro prasowe
2024-04-29 | 12:13

Zrównoważone budownictwo (w końcu) wkracza “na salony”

Zarówno aktywność regulatorów, jak i rosnąca świadomość społeczeństwa napędzają zmiany w zakresie zrównoważonego budownictwa. Dotyka to także deweloperów
Nieruchomości Augustowska Vita – nowa rodzinna inwestycja Develii na wrocławskich Maślicach
2024-04-29 | 11:15

Augustowska Vita – nowa rodzinna inwestycja Develii na wrocławskich Maślicach

Develia rozpoczyna sprzedaż nowej inwestycji we Wrocławiu. Osiedle Augustowska Vita, które powstanie na zielonych Maślicach, to projekt dostosowany zwłaszcza do potrzeb młodych
Nieruchomości Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami
2024-04-29 | 11:00

Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami

Wiosną i latem zdecydowanie mocniej dostrzegamy zalety wyboru domu bądź mieszkania z ogrodem. Choć nie jest to na rynku duży trend, to taką prawidłowość zauważa przedstawiciel firmy More

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.