Komunikaty PR

Modne lokalizacje we Wrocławiu – gdzie warto zamieszkać?

2021-04-19  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

We Wrocławiu pojawia się coraz więcej atrakcyjnych inwestycji. Nowe budownictwo daje nam coraz więcej możliwości. Wygrywa ze starymi blokami w wielu aspektach. Zdecydowanie zapewnia większy komfort. W większości dodatkowo chronione i zamknięte z zewnątrz buduje poczucie bezpieczeństwa. Gdzie warto zamieszkać we Wrocławiu? Jakie dobre lokalizacje oferuje nam stolica Dolnego Śląska?

Jednymi z najważniejszych kryteriów zakupu stały się lokalizacja z dobrą komunikacją oraz infrastrukturą społeczną. Wygodny dojazd do pracy, dobre połączenie między domem a przedszkolem, łatwy dostęp do sklepów i lokali handlowych.

W towarzystwie ośrodków biznesowych

Obecnie architektura nowych bloków jest coraz bardziej nowoczesna, dzięki czemu budynki wyróżniają się na tle miasta. We Wrocławiu popularną inwestycją tego typu jest Pixel House przy ulicy Legnickiej. Usytuowany jest on w pobliżu sporego ośrodka biznesowego, w którym mieści się wiele siedzib zagranicznych firm. To właśnie okolice większych biurowców cieszą się dużą popularnością – zwłaszcza wśród osób, które w nich pracują – lub szukają większych możliwości zawodowych. Dziś czas jest priorytetem – dlatego mieszkanie w pobliżu pracy jest tak bardzo istotne.

W pobliżu wody 

Waterfront jest niezwykle mocnym trendem, który dotarł do Polski już kilka lat temu. Oznacza obszary ulokowane nad naturalnym zbiornikiem wodnym. Najczęściej dotyczy on okolic portowych i miast położonych nad morzem, ale dynamicznie rozwija się również nad rzekami. Deweloperzy otwierają się na te nowe tereny, co dobrze widać na przykładzie Warszawy czy Wrocławia. Jedną z wrocławskich propozycji jest Osiedle nad Odrą. Usytuowane u zbiegu ulic Słonimskiego i Rychtalskiej, oferuje dobrą komunikację z centrum, ale też wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Pandemia mocno uświadomiła Polakom potrzebę kontaktu z naturą, dlatego w przypadku wyboru mieszkania zwracają większą uwagę na tereny zielone wokół. Jak nigdy dotąd potrzebujemy możliwości relaksu.

Każda osoba zainteresowana kupnem nieruchomości układa sobie osobisty plan pod własne preferencje. Należy wybiec w przód za naszymi planami. Czy potrzebna będzie nam cisza i spokój, czy pragniemy nowego poziomu życia? Jest to niezwykle trudna decyzja i inwestycja na lata. Nie warto kierować się modą, ale dobrze jest znać charakter dzielnicy, aby zyskać pewność, że sprosta ona naszym wymaganiom – mówi Jakub Orski z biura sprzedaży dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

W ciszy na obrzeżach miasta

Choć jeszcze parę lat temu uważało się, że przedmieścia odeszły do lamusa, dziś znów wracają one do łask. Doceniają je ci, którzy poszukują spokoju i większych możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu. Na korzyść tych terenów przemawia fakt, że rozwijają się nad wyraz prężnie. Poprawia się dostęp do infrastruktury, usług czy komunikacji miejskiej. Zaletą jest również niższa cena metra kwadratowego. Widać to choćby na przykładzie Novej Stoczniovej – osiedla powstającego na wrocławskim Zakrzowie. To klasyczny przykład inwestycji, w której kupujący są zainteresowani większymi metrażami i własnymi ogródkami. Bliskość Parku Pawłowickiego i Lasu Zakrzowskiego to dodatkowy plus dla rodzin z dziećmi, które poszukują nowych terenów rekreacyjnych. 

Aktualna oferta mieszkań pozwala wybierać zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Deweloperzy obserwują trendy, które kształtują się wokół poszczególnych dzielnic – i tak dopasowują swoje inwestycje, aby były one jak najbardziej spójne z charakterem okolicy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej Biuro prasowe
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Świdnica. Kolejny etap budowy osiedla rozpoczęty. 10 minut spacerem od rynku
2024-07-31 | 17:00

Świdnica. Kolejny etap budowy osiedla rozpoczęty. 10 minut spacerem od rynku

  Fot. ignerhome.pl Vivant Home się rozrasta. Po podpisaniu umowy z nowym inwestorem, rozpoczął się III etap budowy osiedla położonego u zbiegu ulic Kosynierów,
Nieruchomości Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu
2024-07-31 | 12:30

Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/001fa58d1370123be7c95f6f444ad65520240730173555/7a552ca808be77ff2ba38b57a2a2228f20240730173645/507ce9   Zdrowa, drewniana placówka

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.