Motława Garden – nowe osiedle w Gdańsku
Marvipol Development, deweloper z ponad 25-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, wchodzi na rynek z nową inwestycją mieszkaniową. W gdańskiej dzielnicy Olszynka powstanie Motława Garden, projekt oparty na koncepcji miasta-ogrodu.
Marvipol Development, deweloper z ponad 25-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, wchodzi na rynek z nową inwestycją mieszkaniową. W gdańskiej dzielnicy Olszynka powstanie Motława Garden, projekt oparty na koncepcji miasta-ogrodu.
Motława Garden to kameralne osiedle, zlokalizowane przy ulicy Wspólnej w gdańskiej dzielnicy Olszynka. Lokalizacja zachęca do aktywnego wypoczynku, miłośnicy joggingu i wycieczek rowerowych odkryją tu urokliwe miejsca: Kamienną Śluzę, Kolorowy Most nad Opływem Motławy, który łączy Olszynkę ze Śródmieściem, parki i skwery. Stąd niedaleko jest do Śródmieścia, dojazd autem do Nowego Miasta zajmuje nie więcej niż 10-15 minut. W najbliższym sąsiedztwie osiedla znajdują się sklepy spożywcze, szkoła podstawowa i przystanki autobusowe linii 123 i 131. W zaledwie 5-6 minut można się stąd dostać autobusem do stacji SKM.
Głównym założeniem projektu jest realizacja 21 willi miejskich. Łącznie powstaną tu 72 lokale w kameralnej zabudowie.
W zachodniej części inwestycji Marvipol Development zaplanował piętnaście kameralnych willi miejskich, w każdej - cztery lokale 3- i 5-pokojowe o metrażach od 57 do 126 m2.
We wschodniej części osiedla Motława Garden znajdzie się sześć willi miejskich w zabudowie bliźniaczej, w których powstaną lokale mieszkalne w metrażu 137 m2, z ogródkami i zielonymi tarasami. Do każdego lokalu deweloper proponuje garaż i miejsce postojowe przed budynkiem.
Marvipol Development uwzględnił w projekcie rozwiązania ekologiczne i technologie, obniżające koszty eksploatacji i przekładające się na jakość życia. Nowoczesny system zarządzania mieszkaniem Appartme pozwoli na optymalizację i kontrolę zużycia mediów.
Misją projektantów było takie zaaranżowanie przestrzeni osiedla, aby wpisywała się w ekologiczny trend i czyniła życie wygodniejszym. Dzięki zielonym strefom, ogródkom i tarasom w parterach, osiedle Motława Garden będzie sprzyjać budowaniu lokalnej społeczności.
- Naszą nową inwestycją zainteresują się klienci, którzy poszukują dla siebie i swoich rodzin większej przestrzeni do życia. Wille miejskie skąpane w zieleni to odpowiedź na potrzeby osób ceniących bezpośredni kontakt z przyrodą, środowiskiem naturalnym. Motława Garden z uwagi na atrakcyjną lokalizację i dobrą komunikację miejską, jest świetną odskocznią od gwaru miasta. Naszym celem było zaprojektowanie wygodnej przestrzeni, która wpisze się w ekologiczny trend i zapewni mieszkańcom komfortowe życie każdego dnia – powiedział Grzegorz Kawecki, Wiceprezes Zarządu Marvipol Development S.A.
Motława Garden charakteryzuje się nowoczesną, ponadczasową architekturą, inspirowaną gdańską zabudową. Wyróżnia się zgrabnymi, niedużymi bryłami, ciekawie wpisanymi w zieleń. Atutem są duże okna, zapewniające doskonałe doświetlenie wnętrz. Projekt architektoniczny opracowała pracownia KM Design. Oddanie inwestycji do użytkowania zaplanowano na II kwartał 2024 roku.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.