Komunikaty PR

Motława Garden – nowe osiedle w Gdańsku

2022-05-24  |  15:00

Marvipol Development, deweloper z ponad 25-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, wchodzi na rynek z nową inwestycją mieszkaniową. W gdańskiej dzielnicy Olszynka powstanie Motława Garden, projekt oparty na koncepcji miasta-ogrodu.

 

Marvipol Development, deweloper z ponad 25-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości, wchodzi na rynek z nową inwestycją mieszkaniową. W gdańskiej dzielnicy Olszynka powstanie Motława Garden, projekt oparty na koncepcji miasta-ogrodu.

 

Motława Garden to kameralne osiedle, zlokalizowane przy ulicy Wspólnej w gdańskiej dzielnicy Olszynka. Lokalizacja zachęca do aktywnego wypoczynku, miłośnicy joggingu i wycieczek rowerowych odkryją tu urokliwe miejsca: Kamienną Śluzę, Kolorowy Most nad Opływem Motławy, który łączy Olszynkę ze Śródmieściem, parki i skwery. Stąd niedaleko jest do Śródmieścia, dojazd autem do Nowego Miasta zajmuje nie więcej niż 10-15 minut. W najbliższym sąsiedztwie osiedla znajdują się sklepy spożywcze, szkoła podstawowa i przystanki autobusowe linii 123 i 131. W zaledwie 5-6 minut można się stąd dostać autobusem do stacji SKM.

Głównym założeniem projektu jest realizacja 21 willi miejskich. Łącznie powstaną tu 72 lokale w kameralnej zabudowie.

W zachodniej części inwestycji Marvipol Development zaplanował piętnaście kameralnych willi miejskich, w każdej - cztery lokale 3- i 5-pokojowe o metrażach od 57 do 126 m2.

We wschodniej części osiedla Motława Garden znajdzie się sześć willi miejskich w zabudowie bliźniaczej, w których powstaną lokale mieszkalne w metrażu 137 m2, z ogródkami i zielonymi tarasami. Do każdego lokalu deweloper proponuje garaż i miejsce postojowe przed budynkiem.

Marvipol Development uwzględnił w projekcie rozwiązania ekologiczne i technologie, obniżające koszty eksploatacji i przekładające się na jakość życia. Nowoczesny system zarządzania mieszkaniem Appartme pozwoli na optymalizację i kontrolę zużycia mediów.

Misją projektantów było takie zaaranżowanie przestrzeni osiedla, aby wpisywała się w ekologiczny trend i czyniła życie wygodniejszym. Dzięki zielonym strefom, ogródkom i tarasom w parterach, osiedle Motława Garden będzie sprzyjać budowaniu lokalnej społeczności.

- Naszą nową inwestycją zainteresują się klienci, którzy poszukują dla siebie i swoich rodzin większej przestrzeni do życia. Wille miejskie skąpane w zieleni to odpowiedź na potrzeby osób ceniących bezpośredni kontakt z przyrodą, środowiskiem naturalnym. Motława Garden z uwagi na atrakcyjną lokalizację i dobrą komunikację miejską, jest świetną odskocznią od gwaru miasta. Naszym celem było zaprojektowanie wygodnej przestrzeni, która wpisze się w ekologiczny trend i zapewni mieszkańcom komfortowe życie każdego dnia – powiedział Grzegorz Kawecki, Wiceprezes Zarządu Marvipol Development S.A.

Motława Garden charakteryzuje się nowoczesną, ponadczasową architekturą, inspirowaną gdańską zabudową. Wyróżnia się zgrabnymi, niedużymi bryłami, ciekawie wpisanymi w zieleń. Atutem są duże okna, zapewniające doskonałe doświetlenie wnętrz. Projekt architektoniczny opracowała pracownia KM Design. Oddanie inwestycji do użytkowania zaplanowano na II kwartał 2024 roku.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom

Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.

Transport

37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.

Prawo

Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.