Komunikaty PR

Na jakich elementach można oszczędzić, urządzając mieszkanie?

2021-09-02  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

Urządzając mieszkanie, trzeba się liczyć z tym, że poniesione koszty mogą być bardzo wysokie. Jest to długi, żmudny i skomplikowany proces, a zaplanowany na to budżet bardzo łatwo przekroczyć. Na szczęście jest kilka sposobów, które pozwolą zaoszczędzić pieniądze. O czym warto pamiętać, urządzając mieszkanie, aby mieć koszty pod kontrolą? 

Dokładny plan 

Przed rozpoczęciem remontu warto poświęcić sporo czasu na dokładne zaplanowanie budżetu. Mając przed sobą gotową listę kosztów, które nas czekają w związku z urządzaniem mieszkania, można się zastanowić, gdzie i czy uda się na niektórych rzeczach zaoszczędzić. Pamiętajmy, że do kosztów każdej z prac należy doliczyć niezbędny sprzęt do wykonania danej pracy. Koszt malowania ścian zwiększa się, kiedy do ceny samej farby doliczymy wałki, taśmy malarskie czy folie ochronne. Koszt położenia podłogi to nie tylko same panele, ale także kleje czy kliny do montażu. Podobnie jest w przypadku większości prac remontowych. Zliczając wszystkie te rzeczy, może się z nich uzbierać pokaźna suma, dlatego warto wliczyć to wszystko wcześniej, aby nie zaskoczyły nas koszty remontu.

Kosztowne błędy

Jednym z największych wydatków przy urządzaniu mieszkania może okazać się… naprawianie błędów. Dlatego wcześniej warto dokładnie przemyśleć projekt, upewnić się, że wszystkie wymiary się zgadzają i dokładnie przejść przez kosztorys projektu. Jeśli stwierdzimy, że to dla nas zbyt duże wyzwanie, warto wcześniej zainwestować w usługę profesjonalnego architekta wnętrz, który będzie trzymał pieczę nad całym projektem. Mimo iż na początku może się wydawać, że zatrudnienie projektanta to zbędny wydatek, to z perspektywy czasu może okazać się, że to znaczna oszczędność, gdy popatrzymy na to w szerszej perspektywie. 

Doświadczony architekt wnętrz nie tylko urządzi funkcjonalne mieszkanie, ale także pomoże ułożyć budżet – przypilnuje, aby nie został przekroczony, a także poleci sprawdzonych i fachowych budowlańców, po których nie będziemy musieli poprawiać. Korzystając z usług projektanta, możemy także liczyć na pomoc w zmianie układu pomieszczeń, aby nasze mieszkanie było jak najbardziej funkcjonalne i dopasowane do indywidualnych potrzeb. 

Jeśli zależy nam na tym, aby nasze mieszkanie było jak najbardziej spersonalizowane, warto zgłosić deweloperowi zmiany lokatorskie na etapie budowy mieszkania. Taka zmiana zgłoszona odpowiednio wcześniej jest bezpłatna i odbierając mieszkanie, możemy liczyć na to, że będzie wyglądać dokładnie tak, jak chcemy. Oczywiście zmiany te wcześniej uzgadniamy, ponieważ istnieją pewne ograniczenia konstrukcyjne wynikające np. z układu ścian nośnych. Przesuwanie ścian w gotowym mieszkaniu to duże wyzwanie i niepotrzebne koszty – radzi Jakub Orski z biura sprzedaży wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom”.

Zrób to sam

Wielu kosztów można także uniknąć, wykonując proste prace remontowe samemu. Koszty robocizny są czasami bardzo wysokie, więc jeśli zależy nam na cięciach w budżecie, jest to opcja warta rozważenia. O ile instalacja przewodów czy podłączeń sanitarnych wymaga pracy specjalisty – hydraulika bądź elektryka, to proste czynności, takie jak malowanie ścian, możemy wykonać samemu. Położenie parkietu czy montaż mebli to także prace, z którymi bez problemu poradzimy sobie sami. Jedyne, co trzeba zainwestować w tym przypadku, to czas. Internet jest pełen pomocnych treści i fachowych tutoriali, z których warto skorzystać przed rozpoczęciem prac.

Wykończenie

Planując wygląd mieszkania i zastanawiając się, które elementy są nam niezbędne, warto zastanowić się nad kaflami, które potrafią być bardzo kosztowne. Próbując ciąć koszty w budżecie, możemy zdecydować się na pomalowanie części ścian zamiast układania glazury na całej powierzchni ścian. O ile kafle kładzione na podłodze powinny być jak najwyższej jakości, tak te naścienne mogą być drugiej klasy. Tak naprawdę w końcowym efekcie nie widać między nimi żadnej różnicy.

Kolejnymi elementami, na których stosunkowo łatwo oszczędzić, są wszelkiego rodzaju dodatki i ozdoby. Dywany, wazony, obrazy – to wszystko są rzeczy, które nie są w mieszkaniu niezbędne i nie wpłyną na funkcjonalność naszej przestrzeni. Jeśli urządzanie mieszkania kosztuje nas wszystkie oszczędności, czasami warto niektóre elementy odpuścić. Jeśli nie wyobrażamy sobie wnętrza bez stylowych dodatków, zawsze możemy je stopniowo dokupywać później. Rzadziej używane meble to też zakup, na którym można zaoszczędzić lub po prostu odłożyć go na później. Jeśli zaś nie możemy przekonać się do braku dodatków – warto zdecydować się na kolorową ścianę, która sama w sobie będzie zdobiła wnętrze.

Na czym nie oszczędzać?

Są jednak takie rzeczy, na których nie warto oszczędzać. Zainwestowane pieniądze raz a dobrze zaprocentują w przyszłości. Jakich elementów wyposażenia wnętrza się to tyczy? – Przede wszystkim w rzeczy, których wymiana jest skomplikowana, czyli np. wymaga kucia ścian, czyli armatury łazienkowej czy mebli kuchennych. Wymiana armatury, zwłaszcza tej podtynkowej, bywa bardzo problematyczna, czasochłonna i pracochłonna. Wszystkie elementy, które ukrywane są pod ścianami, powinny być jak najwyższej jakości. To znacznie zmniejsza ryzyko, że za rok będziemy musieli kuć ścianę i kafelki, aby wymienić sprzęt – radzi Jakub Orski z biura sprzedaży wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom”. 

Także kupując meble, które będziemy często eksploatować, nie warto oszczędzać. Wygodne łóżko, porządna kanapa czy blaty kuchenne z wysokiej jakości materiałów to wyposażenie, w które warto zainwestować nieco większe pieniądze.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu Biuro prasowe
2024-07-31 | 12:30

Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/001fa58d1370123be7c95f6f444ad65520240730173555/7a552ca808be77ff2ba38b57a2a2228f20240730173645/507ce9   Zdrowa, drewniana placówka
Nieruchomości Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice
2024-07-31 | 10:00

Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice

Dostawca części do maszyn budowlanych wynajął 4,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Gliwice. Dostęp do nowego obiektu firma Cogito EU uzyska w listopadzie br. W
Nieruchomości City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let
2024-07-31 | 09:30

City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.