„Nad Odrą”: PORR rozpoczyna budowę apartamentowca na szczecińskich bulwarach
Drawbridge Media
ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl
„Nad Odrą” to realizowany przez J.W. Construction kompleks apartamentowców z zielonymi tarasami na dachach, mariną oraz zapleczem handlowo-usługowym, który powstanie na Łasztowni, między Mostem Długim a Kanałem Zielonym. Generalnym wykonawcą inwestycji został PORR SA. W ciągu 26 miesięcy zrealizuje on budowę dwóch siedmiopiętrowych budynków, każdy o powierzchni ok. 25 tys. m kw.
- To kolejna inwestycja realizowana przez PORR dla J.W. Construction. To dla nas dowód zaufania i zadowolenia inwestora z efektów naszej dotychczasowej pracy - mówi Dariusz Wietrzyński, członek zarządu PORR S.A. Projekty deweloperskie coraz bardziej dominują w portfelu kubatury w PORR. Dzięki naszym kompetencjom i doświadczeniu sprawnie je realizujemy tworząc nowoczesną przestrzeń polskich miast. Jestem przekonany, że ,,Nad Odrą” będzie naszą kolejną wizytówką, projektem wykonanym w założonym haromonogramie i budżecie – dodał.
Osiedle „Nad Odrą” jest drugim projektem ogólnopolskiego dewelopera J.W. Construction realizowanym w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Pierwszy to ukończony już wieżowiec Hanza Tower, najwyższy w Szczecinie budynek apartamentowo-komercyjny. Dzięki inwestycji „Nad Odrą” szczecinianie zyskają mieszkania z panoramicznymi przeszkleniami z widokiem na Odrę i lewobrzeżny Szczecin, w jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc na mapie Szczecina. Mieszkańcy osiedla będą mogli cumować jachty i łodzie pod własnym budynkiem.
Prace na placu budowy rozpoczęły się 16 lutego. Jako pierwszy będzie realizowany budynek usytuowany najbliżej Kanału Zielonego. Będzie miał łącznie 7 kondygnacji, ale w niektórych miejscach będzie obniżony do 5. lub 6. Powstanie w nim 189 mieszkań, z przestronnymi balkonami i tarasami o powierzchni nawet do 85 m kw. Na parterze będą 23 lokale usługowe. Trzykondygnacyjny garaż pomieści 218 samochodów. Planowany termin zakończenia I etapu to maj 2024 roku.
- W kolejnym etapie PORR zbuduje budynek usytuowany nieco bliżej Mostu Długiego. Będzie w nim 237 mieszkań, lokale usługowe, 269 miejsc parkingowych, 100 boksów na rowery i 49 komórek lokatorskich. Trzeci etap jest jeszcze w fazie projektowania, ale już wiemy, że łącznie w inwestycji „Nad Odrą” powstanie prawie 800 lokali - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.
Cała zabudowa osiedla „Nad Odrą” usytuowana będzie na prawo od Mostu Długiego (patrząc w kierunku Prawobrzeża) i będzie sięgać aż do Kanału Zielonego, który oddziela Łasztownię od Kępy Parnickiej.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.