Najnowszy etap poznańskiej inwestycji Fama Jeżyce zachwyca elewacjami
Tremco CPG Poland Sp. z o.o.
ul. Marywilska 34
03-228 Warszawa
agnieszka.bak|tremcocpg.com| |agnieszka.bak|tremcocpg.com
539815964
https://www.tremcocpg.eu/pl-pl/
Spółka Monday Development, część Grupy Unidevelopment, ukończyła niedawno III etap inwestycji mieszkaniowej Fama Jeżyce, która powstaje w jednej z najbardziej urokliwych dzielnic Poznania. Osiedle zostało zrealizowane przez Generalnego Wykonawcę – Unibep S.A. według projektu biura HRA Architekci. Jego najnowszy etap wyróżniają piękne elewacje. W każdym z dwóch budynków tworzących kwartał zabudowy zastosowano indywidualne rozwiązania nawiązujące do historii i klimatu okolicy, a wysoki standard wykończenia uzyskano m.in. dzięki zastosowaniu złożonych systemów izolacji cieplnej ścian zewnętrznych i materiałów elewacyjnych marki Dryvit, wiodącego eksperta od tych technologii.
Fama Jeżyce to jedna z największych inwestycji powstających w centrum poznańskiej dzielnicy Jeżyce, na terenie o powierzchni niemal 8 ha, na którym wcześniej funkcjonował zakład „Wiepofamy” – wiodącego w Wielkopolsce producenta obrabiarek. Atutem osiedla jest atrakcyjna lokalizacja, zapewniająca dostęp do szerokiej oferty gastronomicznej i kulturalnej, ciszę i spokój pobliskich parków oraz dogodny dojazd do centrum miasta.
Zaprojektowaną przez pracownię HRA Architekci inwestycję charakteryzuje wysoki standard wykończenia, w tym przemyślane, funkcjonalne układy pomieszczeń, dobrze doświetlone światłem naturalnym wnętrza oraz staranny dobór materiałów. Każdy z etapów osiedla tworzy osobny kwartał zabudowy i wyróżnia się indywidualnymi rozwiązaniami elewacyjnymi spójnymi z charakterem dzielnicy, m.in. zaokrąglone narożniki budynków nawiązują do okresu międzywojnia.
Najnowszy, III etap osiedla Fama Jeżyce, obejmuje dwa siedmiopiętrowe budynki, oferujące łącznie 369 komfortowych i funkcjonalnych mieszkań oraz 12 lokali usługowych, z miejscami postojowymi w podziemnej hali garażowej. Oba budynki, większy i mniejszy, są już ukończone, a ich elewacje, wykonane przy zastosowaniu m.in. systemów ETICS i materiałów elewacyjnych marki Dryvit, prezentują się doskonale na tle innych osiedli w okolicy.
W większym budynku zastosowano złożony system izolacji cieplnej ścian zewnętrznych Drysulation Pro, a w warstwie wierzchniej – tynk mineralny Drytex, pomalowany na biało oraz barwiony w masie tynk Hybrid w kolorze czarnym. Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości pigmentów Stratatone ciemny i żywy kolor tego tynku pozostaje intensywny w warunkach ekspozycji na promieniowanie UV.
Pas cokołowy został wykończony dekoracyjnym tynkiem Ameristone w ciemnym, grafitowym kolorze. Ta akrylowa wyprawa tynkarska z kruszywem kwarcowym daje efekt naturalnego kamienia, a przy tym jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne. Kreacja elewacji zakładała również miejscowe zastosowanie okładziny z cegieł klinkierowych o zróżnicowanej kolorystyce, w matowym wykończeniu.
Mniejszy budynek to przykład bardziej kameralnej zabudowy. Zastosowane w nim rozwiązania elewacyjne nawiązują do większego budynku oraz przemysłowej historii miejsca. Tu także wykonano system ETICS marki Dryvit – Drysulation Pro. W pasie na parterze warstwę wykończeniową stanowi dekoracyjny tynk w ciemnym kolorze, który doskonale współgra z cegłą klinkierową w ciepłych, jasnych odcieniach brązów, co pozwoliło uzyskać klimatyczny efekt architektury loftowej.
„Jesteśmy dumni z tego, jak prezentują się budynki powstałe w ramach III etapu inwestycji Fama Jeżyce. Ich atrakcyjny wygląd sprawia, że z jeszcze większą radością przekazujemy klucze do mieszkań naszym klientom i przyciąga kolejne osoby chcące tu zamieszkać. Uzyskany efekt końcowy wynika z połączenia dopracowanego w szczegółach projektu, zastosowania wysokiej jakości materiałów i technologii oraz starannego wykonania. Warto pamiętać, że poza estetyką zastosowany system izolacji cieplnej ścian zewnętrznych ma również szereg zalet praktycznych. Przede wszystkim korzystnie wpływa na efektywność energetyczną, komfort cieplny w budynku, zarówno zimą, jak i latem, co przekłada się na koszty utrzymania budynku,” – powiedział Michał Idziakowski, Dyrektor Projektu Fama Jeżyce.
III etap inwestycji Fama Jeżyce to przykład nowej zabudowy nawiązującej do historii miejsca, zaprojektowanej i zrealizowanej z dbałością o najwyższą jakość przyjętych rozwiązań.
Dryvit oferuje wysokiej jakości systemy ociepleń i materiały elewacyjne, które w wielu aspektach przewyższają obowiązujące normy. Szeroka gama rozwiązań tej marki daje nieograniczone możliwości architektom i inwestorom. Dryvit wprowadził systemy ociepleń na polski rynek, na podstawie rozwiązań tej marki Instytut Techniki Budowlanej stworzył wytyczne do oceny systemów ociepleń w Polsce. Produkty Dryvit obecne są na rynku polskim od ponad 30 lat.
Tremco Construction Products Group, w skrócie Tremco CPG, regionalny oddział RPM International Inc., łączy czołowe marki produktów budowlanych w Europie, takie jak illbruck, Flowcrete, Nullifire, Tremco, Vandex, Dryvit i Nudura. Firma zatrudnia ponad 1400 osób w Europie oraz ponad 6500 osób na całym świecie i produkuje wysokiej jakości, specjalistyczne materiały budowlane, odpowiadające na złożone wymagania współczesnego budownictwa, takie jak trwałość, energooszczędność, zrównoważony rozwój. Marki skupione w Tremco CPG zaspokajają różnorodne potrzeby budowlane, od uszczelniania, klejenia i termoizolacji, po posadzki żywiczne, bierną ochronę przeciwpożarową, hydroizolacje, systemy do budowy ścian oraz systemy dachowe.
RPM International Inc. to jedna z wiodących na świecie firm oferujących produkty budowlane dla odbiorców komercyjnych i indywidualnych, z siedzibą w Medinie, w stanie Ohio, w USA.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.