Największy kompleks smart apartamentów w Polsce. Gdzie powstaje?
Smart apartamenty to kompaktowo zaprojektowane lokale w niedużym metrażu, z osobną łazienką i aneksem kuchennym. Stanowią dobrą alternatywę dla studentów poszukujących miejsca w akademiku, osób marzących o swoim lokum już po studiach. Największa tego typu inwestycja w Polsce, powstaje w Poznaniu, przy ulicy Nadolnik, blisko Śródki.
Smart apartamenty, często nazywane także mikro apartamentami, to świeża propozycja na rynku nieruchomości. Lokale najczęściej mają powierzchnię do 40 m kw., a w każdym z nich znajduje się łazienka, aneks kuchenny, a także przestrzeń do wypoczynku i pracy zdalnej, chociażby przy laptopie. Tego typu inwestycje powstają głównie w dużych miastach, gdzie znajduje się sporo uczelni wyższych, dużych zakładów pracy. – Wybraliśmy Poznań na miejsce naszej inwestycji, ponieważ spełnia wszystkie wymagania w kontekście lokalizacji – mówi Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner. Deweloper realizuje projekt Nadolnik Compact Apartments, w ramach którego w sześciu budynkach powstanie łącznie ponad 1000 lokali, o zróżnicowanej powierzchni od 19 do 41 m kw. Smart apartamenty o większym metrażu będą posiadać antresole, co pozwoli wygospodarować przestrzeń dla maksymalnie do czterech osób. Cena pojedynczego lokalu zaczyna się od 134 tys. zł netto.
- W przypadku takiego projektu lokalizacja jest kluczowa, ponieważ powinna połączyć oczekiwania co najmniej kilku grup odbiorców. Nadolnik Compact Apartments powstaje przy ul. Nadolnik, dzięki czemu z pobliskiego ronda Śródka można dotrzeć w każdy zakątek Poznania – opisuje Michał Wawrzyniak z Grupy Partner. Do dyspozycji jest też przystanek autobusowy przy ulicy Głównej, oddalony o 3 minuty spacerem. Osoby, które są absolwentami, startują w dorosłe życie, z pewnością zauważą, że wystarczy tylko 9 minut, by dotrzeć do jednego z budynków biurowych, zlokalizowanych blisko Jeziora Maltańskiego. To ta sama część miasta, co Nadolnik, a pozwala mocno rozwijać się zawodowo. Natomiast studenci w kwadrans dojadą na Uniwersytet Ekonomiczny, SWPS, czy UAM.
Wymienione aspekty mają znaczenie także dla kolejnej grupy klientów, czyli osób postrzegających zakup smart apartamentu jako możliwość ulokowania gotówki. Klient inwestycyjny, może liczyć na wsparcie kompleksowe ze strony operatora, spółki Rent Nadolnik Compact Apartments. Firma, przy odpowiednio dobranym modelu współpracy biznesowej, zadba o znalezienie najemcy, utrzymanie apartamentu, wszelkie opłaty, a przede wszystkim – roczną stopę zwrotu z tej inwestycji na poziomie co najmniej sześciu procent. – W kontekście obecnej sytuacji, można zastanawiać się, jak ulokować nadwyżkę kapitału. Co zrobić, by mieć pewność słusznego wyboru i zabezpieczyć przyszłość? Eksperci finansowi, analizując pierwsze dwa miesiące tego roku, wspominają o „utracie” wartości pieniądza, dlatego rozsądna powinna być inwestycja w nieruchomość. Dla klienta inwestycyjnego to ważne kwestie. Służymy doradztwem – wyjaśnia Michał Wawrzyniak z Grupy Partner.
Co warte podkreślenia, kompleks smart apartamentów (I etap zakończono, II w budowie) wzbogaci się o pełną infrastrukturę – podziemna hala garażowa, boxy rowerowe, korty tenisowe, boiska, zaplecze handlowo-usługowe. Całość zostanie przygotowana na terenie Parku ks. Tadeusza Kirschke, który niedawno został zmodernizowany. Ze względu na atrakcyjność lokalizacji, skalę przedsięwzięcia i nowoczesność, Nadolnik Compact Apartments stanie się miejscem popularnym. To jeden z największych, o ile nie największy kompleks tego typu w Polsce. – Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, wybór lokalizacji projektu był kwestią kluczową. To miejsce musi spełniać oczekiwania klienta indywidualnego, a dla klienta inwestycyjnego stanowić gwarancję – zaznacza Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner.
Aktualnie trwa budowa już II etapu inwestycji, a do sprzedaży trafiły 224 smart apartamenty. Termin odbioru przypada na I kwartał 2022. – W tym niełatwym czasie pandemii, znaleźliśmy nowe rozwiązania. Każdy pracownik naszego biura sprzedaży pracuje zdalnie, przyjmujemy na bieżąco wszystkie zapytania oraz rezerwacje, przedłużając też te, których klienci dokonali niedawno. Ze względu na to, że nasz projekt jest w początkowej fazie realizacji, pierwsi klienci otrzymają rabat na poziomie 5 procent – podsumowuje nasz rozmówca.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.