Nautic Park. Obraz korzyści z widokiem na morze
Atrakcyjnych i luksusowych projektów mieszkaniowych nad morzem przybywa. Realizowanych lub zakończonych ostatnio inwestycji jest sporo. Największą popularnością cieszą się te położone w znanym, urokliwym kurorcie, najlepiej tuż przy samej plaży. Miejscowością cieszącą się pochlebną opinią i reputacją jest z pewnością Darłówko. Wody Bałtyku w tym rejonie zaliczane są do najczystszych na całym wybrzeżu, a wspaniały mikroklimat, duża i czysta plaża oraz wiele atrakcji, także starego, średniowiecznego miasta Darłowo, zapraszają do odwiedzin przez cały rok. Zachęcają także do inwestowania.
– Postawiliśmy na Darłówko. Na działkę blisko plaży, w klimatycznej, pełnej zieleni okolicy obszaru Natura 2000. Zrealizowaliśmy unikalny projekt – Nautic Park. Jesteśmy dumni z tego, jak bardzo pozytywnie postrzegana jest ta inwestycja – mówi Piotr Łopatka, członek zarządu spółki Proxin. Po ponad 2 latach budowy powstał siedmiokondygnacyjny budynek z 68 apartamentami z widokiem na morze. Wszystkie 2- i 3- pokojowe apartamenty zostały wykończone pod klucz, o podwyższonym standardzie jak przystało na tak prestiżowy projekt. Nie brakuje także dodatkowych udogodnień jak m.in. strefa relaksu z basenem, siłownią, wygodnym lobby, czy sauną fińską. Do dyspozycji mieszkańców jest także hala garażowa oraz boksy rowerowe. Na parterze powstały lokale usługowe. Do pozytywnej energii miejsca przyczyniają się również rosnące na działce kilkudziesięcioletnie drzewa. – Nowym właścicielom przekazaliśmy już wszystkie zakupione lokale. Teraz mogą w każdej chwili cieszyć się widokiem morza i dobrodziejstwem okolicy. Mogą także zarabiać na wynajmie takiej nieruchomości – dodaje Piotr Łopatka. W sprzedaży zostały dwa ostatnie gotowe apartamenty. To możliwość przyjrzenia się wysokiemu standardowi wykończenia, a przede wszystkim użytkowania „od ręki”.
Obiekt Nautic Park powstał we wschodniej części Darłówka. To zalesiona okolica. Cisza i spokój gwarantowane. Pobliska plaża ujmuje i przyciąga, a liczne, zielone trasy zachęcają do aktywności fizycznej. Kurort ten to także słynny rozsuwany most zbudowany na rzece Wieprza, Park Wodny, zabytkowa latarnia, urocza promenada, deptak, marina i port, z którego można dotrzeć tramwajem wodnym do Darłowa.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.