Nexity rozrasta się w Warszawie
Nexity Polska, deweloper nieruchomości mieszkaniowych należący do Grupy Nexity, działający od 10 lat na polskim rynku, wystartował w stolicy z budową etapu Golden Space 2 oraz rozpoczął sprzedaż mieszkań w szóstym już etapie inwestycji Next Ursus.
Do zacisznego osiedla Golden Space, zlokalizowanego w bliskiej odległości od centrum miasta, dołączy kolejny, kameralny budynek, którego budowa stanowi drugi etap inwestycji. Łącznie powstaną tam 83 mieszkania, dedykowane zarówno singlom, młodym parom, jak i rodzinom z dziećmi. Każde mieszkanie zostanie wyposażone w balkon, a do lokali na parterze będą przynależeć ogródki. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddany jednokondygnacyjny garaż. Całe osiedle wyróżnia podwyższony standard, a w planach jest stacja naprawy rowerów oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych.
Z kolei nowoczesne osiedle mieszkaniowe Next Ursus powstaje na działce zlokalizowanej w pobliżu ulic Posag 7 Panien, Edwarda Habicha oraz Kompanii AK Goplana. Nexity ruszyło ze sprzedażą mieszkań w kolejnym etapie tej inwestycji – w budynkach Light oraz Modern. Łącznie do sprzedaży trafiło 178 mieszkań o metrażu od 30 do 65 mkw. Budynek Light będzie zlokalizowany w samym centrum inwestycji, dzięki czemu jego lokatorzy będą mogli się cieszyć widokiem na osiedlowy park. Powstanie tam również siłownia plenerowa.
Do dyspozycji mieszkańców na osiedlu znajdą się też boisko do siatkówki, place zabaw oraz liczne lokale usługowe. Zmotoryzowani mieszkańcy będą mieli do dyspozycji nie tylko miejsca parkingowe w garażu, ale także miejsca postojowe naziemne. Dla posiadaczy aut elektrycznych, dużym atutem będzie stacja ładowania samochodów, która również znajdzie się na osiedlu Next Ursus, jak i ławki ładujące do urządzeń mobilnych.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.