Nie tylko open space. Firmy potrzebują powierzchni biurowej dla małych zespołów
Firmy działające w dużych miastach coraz częściej poszukują nowoczesnych przestrzeni biurowych w atrakcyjnych lokalizacjach dla swoich zespołów. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, New Work, jeden z największych operatorów biur elastycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, proponuje wynajem w pełni gotowych powierzchni biurowych o zróżnicowanym metrażu. Oferuje m.in. oddzielne pokoje z obsługą techniczną i administracyjną w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Łodzi, zarówno w formie długo-, jaki krótkoterminowych umów.
Zapotrzebowanie na przestrzenie biurowe jest w Polsce coraz większe. Z raportu „Why flex?”, który sporządziła firma doradcza JLL, wynika, że w ciągu ostatnich pięciu lat mieliśmy na polskim rynku do czynienia z ponad pięciokrotnym wzrostem powierzchni biur elastycznych. W 2019 r. wyniosła ona już 240 tys. m kw. Popyt na takie usługi wzrasta, a w raz z nim oczekiwania dotyczące coraz bardziej zróżnicowanej oferty i indywidualnego podejścia do klienta. Chodzi zarówno o aranżację przestrzeni, bezpośrednią dostępność, standard, czy czas potrzebny na dopięcie formalności i podpisanie umowy. Te kwestie są ważne zarówno dla MŚP, jak i korporacji, które poszukują indywidualnych przestrzeni jako alternatywy dla open space’ów.
– Obserwujemy na rynku coraz większy nacisk klientów na przestrzenie, w których mają zapełnioną prywatność. Dostajemy wiele zapytań, również od klientów korporacyjnych, o możliwość wynajmu czasowego naszych biur w nagłej sytuacji. W ramach realizacji planów Business Continuity firmy coraz częściej decydują się na przeniesienie pracowników z open space do naszych przestrzeni – podkreśla Hubert Abt CEO firmy New Work. –Naszym atutem jest bogata oferta pokojów w wielu wariantach – opisuje i dodaje. W dynamicznie rozwijającym się biznesie ogromną rolę odgrywa również czas – nie każdy może pozwolić sobie na wielomiesięczne negocjacje, a następnie aranżację przestrzeni. Nasza oferta jest maksymalnie elastyczna, dostępna natychmiast, „od ręki”, także w wariancie krótkoterminowym.
Firma oferuje klientom szeroki wybór lokalizacji. Jest obecna w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Łodzi, a już niebawem pojawi się również w Poznaniu, Katowicach czy Wrocławiu. W obiektach, gdzie swoimi biurami zarządza New Work wiele uwagi poświęcono procedurom bezpieczeństwa, zapewniając stuprocentowa kontrolę dostępu poprzez rejestrację wszystkich przychodzących do budynku i opuszczających go osób. Najemcy zyskują również usługę recepcyjną wraz z obsługą poczty. W coraz większej liczbie obiektów dostępne są uchylne okna. W lokalizacjach New Work istnieje zawsze możliwość wynajęcia miejsca parkingowego.
New Work jest jednym z liderów wśród dostawców biur elastycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma, która powstała w 2012 r., zarządza powierzchniami biurowymi w pięciu krajach – Polsce (Warszawa, Kraków, Gdańsk i Łódź), na Węgrzech (Budapeszt, Budaors), w Czechach (Praga), Rumunii (Bukareszt) i Ukrainie (Kijów). To aż 20 lokalizacji o łącznej powierzchni 40 tys. m kw. Z usług firmy New Work korzysta m.in. LOT, Lufthansa i Tata. Dostawca elastycznych usług biurowych zatrudnia ponad 100 osób.
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Jak sprzedają się nowe mieszkania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.