Komunikaty PR

Nie tylko open space. Firmy potrzebują powierzchni biurowej dla małych zespołów

2020-03-17  |  11:40
Biuro prasowe
Do pobrania inf.pras ( 0.11 MB )

Firmy działające w dużych miastach coraz częściej poszukują nowoczesnych przestrzeni biurowych w atrakcyjnych lokalizacjach dla swoich zespołów. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, New Work, jeden z największych operatorów biur elastycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, proponuje wynajem w pełni gotowych powierzchni biurowych o zróżnicowanym metrażu. Oferuje m.in. oddzielne pokoje z obsługą techniczną i administracyjną w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Łodzi, zarówno w formie długo-, jaki krótkoterminowych umów.

Zapotrzebowanie na przestrzenie biurowe jest w Polsce coraz większe. Z raportu „Why flex?”, który sporządziła firma doradcza JLL, wynika, że w ciągu ostatnich pięciu lat mieliśmy na polskim rynku do czynienia z ponad pięciokrotnym wzrostem powierzchni biur elastycznych. W 2019 r. wyniosła ona już 240 tys. m kw. Popyt na takie usługi wzrasta, a w raz z nim oczekiwania dotyczące coraz bardziej zróżnicowanej oferty i indywidualnego podejścia do klienta. Chodzi zarówno o aranżację przestrzeni, bezpośrednią dostępność, standard, czy czas potrzebny na dopięcie formalności i podpisanie umowy. Te kwestie są ważne zarówno dla MŚP, jak i korporacji, które poszukują indywidualnych przestrzeni jako alternatywy dla open space’ów.

– Obserwujemy na rynku coraz większy nacisk klientów na przestrzenie, w których mają zapełnioną prywatność. Dostajemy wiele zapytań, również od klientów korporacyjnych, o możliwość wynajmu czasowego naszych biur w nagłej sytuacji. W ramach realizacji planów Business Continuity firmy coraz częściej decydują się na przeniesienie pracowników z open space do naszych przestrzeni – podkreśla Hubert Abt CEO firmy New Work. –Naszym atutem jest bogata oferta pokojów w wielu wariantach – opisuje i dodaje. W dynamicznie rozwijającym się biznesie ogromną rolę odgrywa również czas – nie każdy może pozwolić sobie na wielomiesięczne negocjacje, a następnie aranżację przestrzeni. Nasza oferta jest maksymalnie elastyczna, dostępna natychmiast, „od ręki”, także w wariancie krótkoterminowym.  

Firma oferuje klientom szeroki wybór lokalizacji. Jest obecna w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Łodzi, a już niebawem pojawi się również w Poznaniu, Katowicach czy Wrocławiu. W obiektach, gdzie swoimi biurami zarządza New Work wiele uwagi poświęcono procedurom bezpieczeństwa, zapewniając stuprocentowa kontrolę dostępu poprzez rejestrację wszystkich przychodzących do budynku i opuszczających go osób. Najemcy zyskują również usługę recepcyjną wraz z obsługą poczty. W coraz większej liczbie obiektów dostępne są uchylne okna. W lokalizacjach New Work istnieje zawsze możliwość wynajęcia miejsca parkingowego.

New Work jest jednym z liderów wśród dostawców biur elastycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma, która powstała w 2012 r., zarządza powierzchniami biurowymi w pięciu krajach – Polsce (Warszawa, Kraków, Gdańsk i Łódź), na Węgrzech (Budapeszt, Budaors), w Czechach (Praga), Rumunii (Bukareszt) i Ukrainie (Kijów). To aż 20 lokalizacji o łącznej powierzchni 40 tys. m kw. Z usług firmy New Work korzysta m.in. LOT, Lufthansa i Tata. Dostawca elastycznych usług biurowych zatrudnia ponad 100 osób.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.