Komunikaty PR

Nie tylko open space. Firmy potrzebują powierzchni biurowej dla małych zespołów

2020-03-17  |  11:40
Biuro prasowe
Do pobrania inf.pras ( 0.11 MB )

Firmy działające w dużych miastach coraz częściej poszukują nowoczesnych przestrzeni biurowych w atrakcyjnych lokalizacjach dla swoich zespołów. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku, New Work, jeden z największych operatorów biur elastycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, proponuje wynajem w pełni gotowych powierzchni biurowych o zróżnicowanym metrażu. Oferuje m.in. oddzielne pokoje z obsługą techniczną i administracyjną w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Łodzi, zarówno w formie długo-, jaki krótkoterminowych umów.

Zapotrzebowanie na przestrzenie biurowe jest w Polsce coraz większe. Z raportu „Why flex?”, który sporządziła firma doradcza JLL, wynika, że w ciągu ostatnich pięciu lat mieliśmy na polskim rynku do czynienia z ponad pięciokrotnym wzrostem powierzchni biur elastycznych. W 2019 r. wyniosła ona już 240 tys. m kw. Popyt na takie usługi wzrasta, a w raz z nim oczekiwania dotyczące coraz bardziej zróżnicowanej oferty i indywidualnego podejścia do klienta. Chodzi zarówno o aranżację przestrzeni, bezpośrednią dostępność, standard, czy czas potrzebny na dopięcie formalności i podpisanie umowy. Te kwestie są ważne zarówno dla MŚP, jak i korporacji, które poszukują indywidualnych przestrzeni jako alternatywy dla open space’ów.

– Obserwujemy na rynku coraz większy nacisk klientów na przestrzenie, w których mają zapełnioną prywatność. Dostajemy wiele zapytań, również od klientów korporacyjnych, o możliwość wynajmu czasowego naszych biur w nagłej sytuacji. W ramach realizacji planów Business Continuity firmy coraz częściej decydują się na przeniesienie pracowników z open space do naszych przestrzeni – podkreśla Hubert Abt CEO firmy New Work. –Naszym atutem jest bogata oferta pokojów w wielu wariantach – opisuje i dodaje. W dynamicznie rozwijającym się biznesie ogromną rolę odgrywa również czas – nie każdy może pozwolić sobie na wielomiesięczne negocjacje, a następnie aranżację przestrzeni. Nasza oferta jest maksymalnie elastyczna, dostępna natychmiast, „od ręki”, także w wariancie krótkoterminowym.  

Firma oferuje klientom szeroki wybór lokalizacji. Jest obecna w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Łodzi, a już niebawem pojawi się również w Poznaniu, Katowicach czy Wrocławiu. W obiektach, gdzie swoimi biurami zarządza New Work wiele uwagi poświęcono procedurom bezpieczeństwa, zapewniając stuprocentowa kontrolę dostępu poprzez rejestrację wszystkich przychodzących do budynku i opuszczających go osób. Najemcy zyskują również usługę recepcyjną wraz z obsługą poczty. W coraz większej liczbie obiektów dostępne są uchylne okna. W lokalizacjach New Work istnieje zawsze możliwość wynajęcia miejsca parkingowego.

New Work jest jednym z liderów wśród dostawców biur elastycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma, która powstała w 2012 r., zarządza powierzchniami biurowymi w pięciu krajach – Polsce (Warszawa, Kraków, Gdańsk i Łódź), na Węgrzech (Budapeszt, Budaors), w Czechach (Praga), Rumunii (Bukareszt) i Ukrainie (Kijów). To aż 20 lokalizacji o łącznej powierzchni 40 tys. m kw. Z usług firmy New Work korzysta m.in. LOT, Lufthansa i Tata. Dostawca elastycznych usług biurowych zatrudnia ponad 100 osób.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Symboliczne drzewo zasadzono na terenie przyszłej inwestycji F.S.O. PARK Biuro prasowe
2024-04-23 | 13:30

Symboliczne drzewo zasadzono na terenie przyszłej inwestycji F.S.O. PARK

Z okazji obchodów Dnia Ziemi, 22 kwietnia br. o godzinie 10:30, przed EkoCentrum Punkt Zwrotny przy ul. Jagiellońskiej 88 na Pradze Północ w Warszawie zasadzone zostało
Nieruchomości Rewitalizacja w centrum miasta – w poszukiwaniu idealnej przestrzeni do życia
2024-04-23 | 13:25

Rewitalizacja w centrum miasta – w poszukiwaniu idealnej przestrzeni do życia

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień.
Nieruchomości Develia buduje ulice na warszawskim Grochowie
2024-04-23 | 12:20

Develia buduje ulice na warszawskim Grochowie

Firma deweloperska Develia oddała do użytku całkowicie przebudowaną, blisko 400-metrową ulicę Drwęcką na warszawskim Kamionku-Grochowie. Nowa arteria znacząco poprawi komunikację dla

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Zwolnienia lekarskie w prywatnej opiece medycznej są ponad dwa razy krótsze niż w publicznej. Oszczędności dla gospodarki to ok. 25 mld zł

Stan zdrowia pracujących Polaków wpływa nie tylko na konkurencyjność firm i koszty ponoszone przez pracodawców, ale i na całą gospodarkę. Jednak zapewnienie dostępu do szybkiej i efektywnej opieki zdrowotnej może te koszty znacząco zmniejszyć. Podczas gdy średnia długość zwolnienia lekarskiego w publicznym systemie ochrony zdrowia wynosi 10 dni, w przypadku opieki prywatnej to już tylko 4,5 dnia – wynika z badania Medicover. Kilkukrotnie niższe są też koszty generowane przez poszczególne jednostki chorobowe, co pokazuje wyraźną przewagę prywatnej opieki. Zapewnienie dostępu do niej może ograniczyć ponoszone przez pracodawców koszty związane z prezenteizmem i absencjami chorobowymi w wysokości nawet 1,5 tys. zł na pracownika.

Ochrona środowiska

Trwają prace nad szczegółami ścisłej ochrony 20 proc. lasów. Prawie gotowy jest także projekt ws. kontroli społecznej nad lasami

Postulat ochrony najcenniejszych lasów w Polsce znalazł się zarówno w „100 konkretach na pierwsze 100 dni rządów”, jak i w umowie koalicyjnej zawartej po wyborach 15 października 2023 roku. W wyznaczonym terminie nie udało się dotrzymać wyborczej obietnicy, ale prace nad nowymi regulacjami przyspieszają. Wśród priorytetów jest objęcie ochroną 20 proc. lasów najbardziej cennych przyrodniczo i ustanowienie kontroli społecznej nad lasami. Ministerstwo Klimatu i Środowiska konsultuje swoje pomysły z przedstawicielami różnych stron, m.in. z leśnikami, ekologami, branżą drzewną i samorządami.

Motoryzacja

Dwie duże marki chińskich samochodów w tym roku trafią do sprzedaży w Polsce. Są w stanie konkurować jakością z europejskimi producentami aut

Według danych IBRM Samar w Polsce w pierwszych dwóch miesiącach 2024 roku zarejestrowano 533 auta chińskich producentów. Jednak niedługo mogą się one pojawiać na polskich drogach znacznie częściej, ponieważ swoją obecność na tutejszym rynku zapowiedziało już kilku kolejnych producentów z Państwa Środka. Chińskich samochodów, przede wszystkim elektryków, coraz więcej sprzedaje się również w Europie. Prognozy zakładają, że ich udział w europejskim rynku do 2025 roku ma zostać niemal podwojony. – Jakość produktów dostarczanych przez chińskich producentów jest dzisiaj zdecydowanie lepsza i dlatego one z powodzeniem konkurują z producentami europejskimi – mówi Wojciech Drzewiecki, prezes IBRM Samar.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.