Nowa Murowana: trzy budynki oddane mieszkańcom
Od listopada 2017 roku Murowana Goślina pod Poznaniem regularnie wzbogaca się o kolejne mieszkania w ramach osiedla deweloperskiego Nowa Murowana. Finalnie w inwestycji powstanie kameralny kompleks mieszkaniowy, a łącznie do użytku zostanie oddanych około 91 lokali w pięciu budynkach. W trzech z nich ponad 50 zadowolonych rodzin odebrało klucze do swoich domów, a większość urządziła wnętrza i zdążyła się wprowadzić.
Ponadto trwają prace w kolejnych dwóch budynkach. W IV etapie (14 mieszkań w jednym budynku) są gotowe ściany parteru i pierwszego piętra. Pracownicy budowlani stawiają mury drugiego poziomu, a następnie będzie montowana więźba dachowa. Z kolei w budynku nr 5 z 20 lokalami zamontowano pokrycie dachowe i stolarkę okienną, w ostatnich dniach wykonywane są tynki wewnętrzne oraz elewacje. Według harmonogramu, oba te etapy zostaną ukończone do III kwartału 2020 i wówczas klienci dewelopera odbiorą klucze, by móc się urządzić.
Ostatnie dostępne mieszkania
Inwestycja Nowa Murowana od premiery na rynku deweloperskim w 2017 roku, cieszy się dużą popularnością. – W realizowanych budynkach zostało po kilka lokali o powierzchniach 57 - 65 mkw. Tak przestronne mieszkanie w Nowej Murowanej klienci mogą zakupić w cenie kawalerki lub 2-pokojowego lokalu w Poznaniu – mówi Patrycja Pilarczyk z biura sprzedaży Nowa Murowana. Warto wybrać jedno z ostatnich mieszkań w inwestycji i zawrzeć umowę rezerwacyjną. Na analizę zdolności kredytowej, podpisanie umowy deweloperskiej u notariusza i umowy kredytowej z bankiem każdy klient potrzebuje kilku tygodni. Kiedy te sprawy zostaną pozytywnie załatwione, zaczyna się dopiero spłata kredytu. W praktyce, w przypadku wspomnianej inwestycji, okres, kiedy płacimy ratę kredytu i np. wynajem w aktualnym mieszkaniu, jest stosunkowo krótki. – Takie rozwiązanie jest bardzo dobre, ponieważ spełniamy swoje marzenia, nie musimy na to długo czekać i oszczędzamy. Dostrzega to sporo osób, dlatego zapraszamy już teraz do kontaktu z nami – zaznacza Patrycja Pilarczyk.
Ponadto warto zwrócić uwagę nie tylko na ofertę mieszkaniową dewelopera, ale też na lokalizację inwestycji. Przykładowo Poznaniacy przyzwyczajeni do wygody życia w mieście, zauważą, że w Murowanej Goślinie także załatwią wiele spraw, tutaj wszystko jest pod ręką, a infrastruktura gotowa. To 16-tysięczne miasteczko zapewnia sklepy, ośrodki zdrowia, czy placówki edukacyjne. A w niecałe pół godziny można dotrzeć do Poznania autem lub modnym szynobusem.
Langowski Logistics nowym najemcą w MLP Pruszków II
Co czeka rynek nieruchomości? Komentuje Shraga Weisman, CEO Aurec Home
Nearshoring. Jaka część usług i produkcji przypadnie Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.