Komunikaty PR

Nowa Papiernia w komplecie

2020-03-26  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Zakończyły się prace przy wrocławskiej Inwestycji Dekady. Ostatni etap Nowej Papierni jest gotowy do zamieszkania. To kameralna Kamienica Pod Pelikanem wzniesiona na wzór jej poprzedniczki z XIX wieku.

 

Historyczne Przedmieście Oławskie odzyskało swój ważny element. Dobiegła bowiem końca rekonstrukcja Kamienicy Pod Pelikanem. Niegdyś czynszowy budynek z 1861 roku, zburzony po tym, jak popadł w ruinę, dziś w nowej odsłonie wypełnia lukę w pierzei ul. Kościuszki. Kamienica uzupełniła także loftowe osiedle Nowa Papiernia, jako jego ostatni element.

 

Nowa Papiernia jest teraz kompletna. W całej okazałości prezentuje się pięknie i harmonijnie – stwierdza Magdalena Gąsienica-Samek, p.o. dyrektor marketingu RED Development – dewelopera, który zrealizował inwestycję na Przedmieściu Oławskim.
Projekt znakomicie wpisał się w plany miasta dotyczące rewitalizacji Przedmieścia Oławskiego. Nowa Papiernia to jedno z największych tego typu przedsięwzięć we Wrocławiu, które wymagało wielkiej staranności w realizacji – dodaje.

 

Inwestycja Dekady

Przypomnijmy, że inwestycja rozpoczęła się od zmodernizowania dwóch budynków po fabryce papieru i drukarni – pochodzących z XIX wieku, tak jak Kamienica. Powstały w nich lofty z oryginalnymi elementami industrialnych zabudowań. Później na terenie osiedla pojawił się trzeci budynek w podobnej stylistyce. Z kolei latem 2019 roku do użytku zostały oddane dwa ostatnie obiekty z apartamentami. Nowoczesne budynki zostały utrzymane w loftowym stylu, tak aby pasowały do zabudowań pofabrycznych, jak również do okolicznych kamienic.

 

 

Projekty architektoniczne powstawały w renomowanej wrocławskiej pracowni AP Szczepaniak, dla której była to praca o szczególnym znaczeniu. – I jeden z najtrudniejszych projektów, z uwagi na dużą odwagę inwestora, który przed laty zdecydował się stworzyć coś wyjątkowego wewnątrz istniejącego kwartału, w dzielnicy, która wtedy miała inny wizerunek. Cieszymy się, że osiedle zostało dobrze przyjęte – przyznaje architekt Agnieszka Szczepaniak.

 

Nowa Papiernia została doceniona nie tylko przez wrocławian i nabywców, ale także przez ekspertów z branży. Pod koniec 2019 roku projekt został uhonorowany nagrodą jubileuszową portalu RynekPierwotny.pl w kategorii Inwestycja Dekady – Wrocław. Partnerem konkursu było Stowarzyszenie Polska Izba Urbanistów. W uzasadnieniu czytamy, że nagrodę przyznano za: umiejętne wypełnienie wnętrza istniejącego kwartału w centrum miasta budynkami o nowoczesnej formie; za zainspirowanie całości budynkami z XIX wieku, a także za stworzenie nowoczesnej przestrzeni sąsiedzkiej przylegającej bezpośrednio do jednych z głównych ulic śródmieścia miasta.

 

Ostatni element

Wizytówką Nowej Papierni widoczną od wspomnianej głównej ulicy (Kościuszki) jest de facto Kamienica Pod Pelikanem. Pod wieloma względami przypomina ona pierwowzór. Jak dawniej – wystrój jest skromny i elegancki. RED Development i architekci zadbali o odtworzenie charakterystycznych elementów zdobiących fasadę np. gzymsów i opasek wokół okien. Od strony dziedzińca elewację ożywiają balkony i ceglana okładzina, korespondująca z ceglanymi budynkami dawnej fabryki.

 

Zrekonstruowana Kamienica Pod Pelikanem jest pięciopiętrowa oraz kameralna i co ważne – gotowa do zamieszkania. Znalazło się w niej tylko 15 apartamentów, które właśnie trafiły do sprzedaży. Metraże wahają się od 33 do 38 mkw. Wnętrza są wysokie na ponad 2,7 m. – Wielką zaletą jest ich lokalizacja w sercu Wrocławia – podkreśla Magdalena Gąsienica-Samek. – Apartamenty można łączyć, a w budynku są także dobrze widoczne od ulicy lokale usługowe, które stanowią znakomite miejsce do otworzenia biznesu – dodaje.

 

Warto zwrócić uwagę nie tylko na architektoniczny kunszt widoczny z zewnątrz, ale także na wystrój wnętrza. Jest ono utrzymane w modnej biało-czarnej kolorystyce. Czarne drzwi, do tego biały klinkier i czarne tynki betonowe imitujące marmur na klatce schodowej, tak żeby zachować spójność kompozycji. – Chcieliśmy nieco odejść od ceglanego koloru dominującego w Nowej Papierni, aby kamienica miała indywidualny styl, ale jednocześnie była jej kontynuacją – tłumaczy Magdalena Gąsienica-Samek. Oświetlenie zapewniają nowoczesne lampy LED dopasowane do kolorystyki wnętrza. Na ścianach zawisły lustra, które wokół ozdabia sztukateria. Nadają one klatkom schodowym wyjątkowego charakteru, a także optycznie powiększają wnętrze.

 

 

O inwestycji Nowa Papiernia we Wrocławiu

 

Przedmieście Oławskie to historyczna część Wrocławia zlokalizowana pomiędzy Niskimi Łąkami, a dworcem głównym, która przed II wojną światową stanowiła najbardziej reprezentacyjną część miasta. Sporo z tego klimatu zachowało się do dzisiaj, w tym przepiękne, secesyjne kamienice oraz stylowe obiekty przemysłowe, które dziś przeżywają swoją drugą młodość za sprawą deweloperów, którzy włączają się w ten sposób do procesu rewitalizacji tej pięknej dzielnicy.

                                                                                          

Nowa Papiernia to prestiżowa inwestycja mieszkaniowa zlokalizowana w sercu Wrocławia, która dała nowe życie dwóm historycznym budynkom z 1889 roku oraz zainspirowała powstanie trzech kolejnych nawiązujących stylem do historycznego charakteru obiektu. W całym projekcie znajduje się 290 nowoczesnych loftów i apartamentów.

 

Kamienica Pod Pelikanem to ostatni etap kultowej Nowej Papierni. Kameralny budynek składa się z tylko 15 apartamentów, po 3 na piętrze. Inwestycja została zakończona i oddana do użytkowania w 2019 r.

 

https://www.nowapapiernia.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.