Nowa siedziba BFF Banking Group
BFF Banking Group
ul. Kilińskiego 66
91-118 Łódź
ewelina.kolad|bff.com| |ewelina.kolad|bff.com
+48 42 272 82 90
https://pl.bff.com/pl/
BFF podpisał umowę zakupu i zagospodarowania terenu, należącego do Fondazione Fiera Milano, o powierzchni ponad 3000 m2 , znajdującego się, w dzielnicy Portello. Spółka wybuduje tam nowy budynek o powierzchni około 9000 m2 z przeznaczeniem na nową siedzibę Banku. Obiekt zostanie ukończony do końca I połowy 2024 r. i pomieści ponad 500 pracowników.
Massimiliano Belingheri, Dyrektor Generalny BFF Banking Group, mówi: "I tak rozpoczyna się operacja, która da BFF nowy dom, oparty na cenionych przez nas wartościach zrównoważonego rozwoju, przejrzystości i dzielenia się. Będzie to miejsce dedykowane wszystkim pracownikom Grupy, a dzięki muzeum i dostępności przestrzeni zewnętrznych, także wszystkim mieszkańcom Mediolanu. Jest to dla nas kolejnym powodem do dumy, ponieważ w Fondazione Fiera Milano znaleźliśmy partnera, z którym możemy rozszerzyć projekt naszej nowej siedziby, aby podjąć szerszą inicjatywę na rzecz rozwoju tak ważnej części Mediolanu".
Nowy budynek o nazwie "Casa BFF" (Dom BFF) będzie kolejnym etapem procesu odnawiania miejsc pracy Grupy, który został już zrealizowany w Madrycie w 2020 r. przy Castellana 81 (LEED Platinum), oraz w przypadku biur w Polsce, w Łodzi w 2019 r. w kompleksie Brama Miasta (LEED Gold). W każdym przypadku biura te spełniają najwyższe standardy w zakresie ochrony środowiska oraz dbałości o dobre samopoczucie pracowników.
Projekt, opracowany przez architektów Paolo Brescia i Tommaso Principi z OBR (Open Building Research), ma na celu stworzenie budynku z certyfikatem LEED Platinum, który oprócz tego, że jest zorientowany na człowieka, połączy w sobie integrację z miastem i poczucie wspólnoty. Budynek wyróżnia się także tym, co określane jest mianem "Flying Carpet of Energy": regularnym geometrycznym kształtem na dachu, który widziany z góry, będzie przypominał mapę miasta. Wyposażony w 2,600 m2 paneli fotowoltaicznych, będzie produkował 360 megawatogodzin, stając się namacalnym dowodem zaangażowania BFF w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska, jednocześnie generując energię na potrzeby budynku i otaczającego go obszaru.
Projekt skupia się także na otwartych, miejskich przestrzeniach. Plac przed budynkiem został przekształcony w agorę: wspólną przestrzeń, w której będą mogli gromadzić się mieszkańcy miasta. W przedsionku budynku pojawi się także panoramiczny taras, który zapewni schronienie przed słońcem.
Nowa siedziba spółki jest potwierdzeniem pragnienia BFF, aby przyczynić się do rozwoju miasta Mediolanu, w synergii z rolą, jaką już odgrywa Fondazione Fiera Milano. Dlatego obiekt jest spójny z sąsiednim projektem hotelu należącego do Fundacji autorstwa architekta Michele De Lucchi. Celem hotelu jest wspieranie działalności wystawienniczej pobliskiego centrum konferencyjnego MiCo (Milano Congressi).
Obszar ten został wybrany ze względu na historyczne znaczenie, jakie ta część miasta ma dla BFF. Bank zawsze dokłada wszelkich starań, aby nawiązać dialog z miastami, w których funkcjonuje. Sztuka i zrównoważony rozwój leżą u podstaw kompleksowego projektu odnowy tego punktu, który zapewni łatwy dostęp do transportu publicznego i nowych tras rowerowych oraz połączy dwa obszary miasta, które obecnie są rozdzielone arterią komunikacyjną.
Zgodnie z ogólnym planem podjęto decyzję o włączeniu do "Casa BFF" części muzealnej prezentującej dzieła włoskiej sztuki współczesnej, które bank kolekcjonuje od lat 80. i które są przedmiotem wystawy objeżdżającej obecnie Europę, zatytułowanej: "ART FACTOR – Dziedzictwo Pop-artu w powojennej sztuce włoskiej”.
BFF Banking Group
BFF Banking Group jest wiodącym, niezależnym graczem w Europie, specjalizującym się w faktoringu i zarządzaniu należnościami administracji publicznej, usługach związanych z instrumentami kapitałowymi, płatnościami bankowymi i korporacyjnymi. Grupa działa we Włoszech, Chorwacji, Czechach, Francji, Grecji, Polsce, Portugalii, Słowacji i Hiszpanii. Jest obecna także w Niemczech, Holandii i Irlandii, gdzie oferuje depozyty on-line. Obsługuje w sumie 12 państw w całej Europie. BFF jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie. W 2020 r. odnotował skonsolidowany skorygowany zysk netto w wysokości 97,6 mln euro, przy wskaźniku CET1 Grupy na poziomie 18,5% na koniec września 2021 r. www.bff.com
Fondazione Fiera Milano
Fondazione Fiera Milano jest jednym z pierwszych motorów rozwoju gospodarczego i urbanistycznego Mediolanu i w tej roli w 2002 r. rozpoczęła budowę Fieramilano in Rho. W tym samym czasie zainicjowała proces przebudowy dzielnicy targowej fieramilanocity. Obecnie jest właścicielem fieramilano, fieramilanocity oraz Mi-Co Milano Congressi w Mediolanie - jednego z największych i najnowocześniejszych centrów kongresowych w Europie - oraz promuje organizację krajowych i międzynarodowych wydarzeń, które współgrają z otoczeniem. Jest większościowym udziałowcem Fiera Milano Spa, wiodącej firmy zajmującej się organizacją targów, kongresów i imprez, a także posiada pakiet kontrolny w Fiera Parking Spa. Jako inwestor instytucjonalny, Fondazione Fiera Milano będzie realizować swoje długoterminowe inwestycje, jednocześnie wspierając działalność wystawienniczą i kongresową w celu wzmocnienia terytorium poprzez inicjatywy filantropii wysokiego ryzyka w określonych sektorach, w tym usług dla społeczności, badań naukowych, sztuki, kultury i sportu.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.