Nowe Ogrody 7.0
Nowe Ogrody to sukcesywnie rozbudowywana inwestycja mieszkaniowa spółki Proxin Investment. Właśnie rusza budowa i przedsprzedaż kolejnego - 7 etapu. Tym razem na poznańskich Jeżycach powstanie 130 mieszkań o zróżnicowanym metrażu i rozkładzie pomieszczeń.
Osiedle Nowe Ogrody to nowoczesne, a jednocześnie popularne osiedle mieszkaniowe, które powstaje w Poznaniu już od 2012 roku. Projekt wyróżnia się na tle innych inwestycji oryginalną architekturą, sporymi odstępami między budynkami, a także przemyślanym zagospodarowaniem terenu. Jest wewnętrzny dziedziniec zamknięty dla ruchu kołowego oraz liczne zielone skwery i szereg dodatkowych udogodnień gwarantujących komfort zamieszkiwania.
Obecnie, na zaawansowanym etapie jest budowa etapu VI, gdzie zawieszono już symboliczną wiechę. W projekcie, na który składają się tylko 62 mieszkania pozostały ostatnie lokale do 98 mkw. z przestronnymi trasami, aż do 30 mkw. – W zależności od budynku, prace są na innym etapie. Budynek A to między innymi murowanie ścian działowych oraz prace instalatorskie. Zakończyliśmy także montaż okien. Z kolei budynek B to prace instalatorskie i hydroizolacyjne balkonów i tarasów, a także tynkowanie na poziomie parteru oraz pierwszego piętra. – mówi Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin Investment. Zakończenie budowy tego etapu planowane jest na II kwartał 2022 roku.
Niedawno inwestor rozpoczął pierwsze prace budowlane związane z realizacją etapu VII. Tym razem powstanie 130 mieszkań o powierzchni od 27 do 90 mkw. W ofercie znajdują się zarówno kompaktowe kawalerki, funkcjonale mieszkanie 2-pokojowe oraz przestronne lokale 3- i 4-pokojowe. Podobnie jak we wcześniejszych etapach będzie plac zabaw, hala garażowa, komórki lokatorskie oraz dwa boksy rowerowe dla wszystkich mieszkańców. – Nowy etap to połączenia wysokiej jakości użytych materiałów oraz niezmiennie atrakcyjnej lokalizacji. To także kaskadowe tarasy, oświetlenie na balkonach, tarasach i ogródkach oraz narożnikowe okna zapewniające większe naświetlenie – dodaje Piotr Łopatka. Wraz z budową najnowszego etapu ruszyła także przedsprzedaż mieszkań. Cena metra kwadratowego to 7425 zł brutto. Planowany termin zakończenia VII etapu to I kwartał 2023 roku. Osiedle Nowe Ogrody posiada wszelkie rozwiązania niezbędne do komfortowego życia. Inwestycja jest strzeżona 24 h na dobę, są także wideo domofony, windy, stojaki rowerowe. Najmłodsi mieszkańcy mogą korzystać z przyjaznych placów zabaw. Funkcjonują także sklepy, przychodnie, punkty usługowe oraz piekarnia.
Nowoczesny projekt powstaje pomiędzy Os. Lotnictwa Polskiego a Fortem VII, przy ul. Janusza Meissnera na poznańskich Jeżycach. Dostęp do przystanków autobusowych (na terenie inwestycji) i tramwajowych (pętla Ogrody) gwarantuje sprawną komunikację z centrum, jak i innymi częściami miasta. Bliskość popularnej Rusałki, Ogrodu Botanicznego czy Lasku Marcelińskiego, a także basenu, klubu fitness czy kortów tenisowych to znakomita informacja dla wszystkich miłośników aktywności fizycznej. W pobliżu znajdują się również placówki zdrowotne i oświatowe oraz liczne sklepy i punkty handlowo – usługowe.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.