Nowe Ogrody z nowym, a jednocześnie ostatnim etapem.
Po 10 latach realizacji, projekt mieszkaniowy Nowe Ogrody wychodzi na ostatnią prostą. Inwestor Proxin wprowadził do przedsprzedaży 8, a zarazem ostatni etap tego popularnego osiedla.
Projekt Nowe Ogrody już na stałe wpisał się w krajobraz poznańskich Jeżyc. Elegancka, ponadczasowa architektura, spore odstępy między budynkami, liczne zielone skwery, a także przemyślane zagospodarowanie terenu, jak choćby wewnętrzny dziedziniec zamknięty dla ruchu kołowego, to tylko niektóre z cech projektu, które zadecydowały o jego popularności.
Niedawno zakończyła się budowa etapu 6.0, gdzie właśnie trwa proces przekazywania kluczy nowym mieszkańcom. Natomiast intensywne prace prowadzone są na etapie 7. W maju odbyła się ważna uroczystość, jaką zawsze jest powieszenie wiechy. W tym etapie dla klientów przygotowano 130 mieszkania o powierzchni od 27 do 90 mkw., a zakończenie budowy planowane jest na I kwartał przyszłego roku. Po 10 latach rozbudowy osiedla przyszedł moment na wprowadzenie, na razie w formie przedsprzedaży, ostatniego 8 etapu inwestycji. Powstanie 107 mieszkań o powierzchni od 26 do 95 mkw. Tym samym dostępne będą kawalerki, jak i mieszkania 2-, 3- i 4 – pokojowe. Każdy lokal dysponuje ogródkiem, balkonem lub tarasem, gdzie te ostatnie to nawet 56 mkw. powierzchni. Podobnie jak we wcześniejszych etapach, Proxin duży nacisk położy na komfort i wygodę przyszłych mieszkańców. Powstaną reprezentatywne części wspólne z energooszczędnymi instalacjami oświetlającymi. Do dyspozycji będzie także hala garażowa, komórki lokatorskie, boksy rowerowe, dodatkowe miejsca postojowe z ładowaniem pojazdów elektrycznych, rowerowe, osobne stojaki na rowery i stacja napraw. Dla najmłodszych będzie do dyspozycji przestronny i bezpieczny plac zabaw. Ceny rozpoczynają się od 9400 zł brutto za mkw.
Budowa już ruszyła, a generalnym wykonawcą jest poznańska firma W.P.I.P. - Mardom, posiadająca 30-letnie doświadczenie w branży. – Nasza współpraca układa się bardzo dobrze. W.P.I.P. - Mardom realizuje już czwarty budynek z naszych inwestycji. Jakość wykonania to jeden z priorytetów. Cieszymy się, że zawsze jest na odpowiednim poziomie, dzięki czemu zadowoleni są również klienci, którzy kupują mieszkania - mówi Piotr Łopatka, członek zarządu Proxin. Zakończenie realizacji etapu 8.0 planowane jest na II kwartał 2024 roku.
Osiedle Nowe Ogrody powstaje przy ulicy Meissnera 2 na poznańskich Jeżycach. Dużą ilość terenów zielonych gwarantuje najbliższe otoczenie, a także bliskość Rusałki, Ogrodu Botanicznego czy Lasku Marcelińskiego. Takie sąsiedztwo oraz okoliczna, niska zabudowa i pełna infrastruktura usługowo-handlowa to gwarancja spokoju oraz nieograniczone możliwości spędzania wolnego czasu blisko natury. Nieopodal jest także basen, klub fitness, korty tenisowe i ścieżki rowerowe. Lokalizacja zapewnia dostęp do przystanków autobusowych (na terenie inwestycji) i tramwajowych (pętla Ogrody), a to umożliwia sprawną komunikację z centrum Poznania i innymi dzielnicami miasta.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.