Nowoczesny dom – SGI wie jak budować, aby spełnić oczekiwania klientów
W 2020 roku spółka deweloperska SGI rozpoczęła w Warszawie nowy rozdział w zakresie swoich inwestycji. Firma oprócz realizacji mieszkaniowych, postawiła na budowę domów jednorodzinnych. Na warszawskim Mokotowie, przy ul. Rodzynkowej powstało osiedle Ustronie Mokotów składające się z 21 nowoczesnych domów w zabudowie szeregowej. Po sukcesie jaki odnotowano, deweloper już szykuje kolejne tego typu projekty w Stolicy.
Realizacja Ustronie Mokotów od momentu pojawienia się w ofercie sprzedaży cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Budowa osiedla jest już zakończona, a aktualnie spośród 21 domów, już tylko dwa czekają na swoich nowych właścicieli.
Nowoczesny…
Osiedle powstało z myślą o jego przyszłych mieszkańcach i jest odpowiedzią na ich różne potrzeby. Posiadanie domu zwykle kojarzy się z peryferiami i ograniczonym dostępem do możliwości, jakie daje centrum miast. W przypadku Ustronie Mokotów jest dokładnie odwrotnie. Inwestycja powstała w niedalekiej odległości od centrum. Tym samym mieszkańcy mają do swojej dyspozycji cały wachlarz korzyści wynikających z posiadania domu – między innymi duży ogród, garaż na dwa samochody, bliskość licznych terenów zielonych, jednocześnie nie porzucając życia miejskiego i jego udogodnień.
Deweloper zadbał również o odpowiedni wygląd inwestycji. Nowoczesna architektura w stylu miejskich willi naturalnie współgra z otoczeniem. Dekoracyjne elementy z kamienia na elewacji budynków oraz duże, przestronne panoramiczne okna dodają im miejskiego, ale i eleganckiego szyku.
…inteligentny…
Oprócz aspektów wizualnych, ważne są także rozwiązania. Najlepiej w wersji smart, które ułatwią życie i sprawią, że codzienne obowiązki staną się prostsze. Domy na osiedlu Ustronie Mokotów zostały wyposażone w ramach standardu, w system automatyki domowej KNX od firmy ABB. Dzięki temu, między innymi sterowanie komfortem cieplnym jest jeszcze szybsze. Regulacja temperatury z wykorzystaniem ogrzewania podłogowego, dostępnego we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych, które także jest w standardzie wyposażenia, możliwość połączenia z klimatyzacją, regulacja w podziale na strefy – to wszystko jest zarządzane z poziomu panelu centralnego, wizualizacji/aplikacji na urządzeniu mobilnym czy przycisków naściennych. Co ważne, możliwość kontrolowania tych urządzeń z poziomu aplikacji, jednocześnie wpływa na mniejsze zużycie energii. Dodatkowo domy posiadają niezbędną instalacje przygotowaną pod montaż paneli fotowoltaicznych, dzięki czemu są one również bardziej ekologiczne.
…i pełen udogodnień dom
Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych kwestii w naszym życiu. Dlatego coraz częściej przy decyzji o kupnie domu zwracamy uwagę na systemy alarmowe i monitoring. To rozwiązania, których nie mogło zabraknąć na nowym siekierkowskim osiedlu od SGI. Dodatkowo w domach zostały zastosowane rozwiązania przygotowujące do montażu klimatyzacji, która ochłodzi w upalne dni oraz kominka, który stworzy ciepły i przytulny klimat. We wszystkich budynkach zastosowany został również system rekuperacji, pozwalający na wymianę powietrza i odzyskiwanie ciepła z tego wywiewanego (zanieczyszczonego). W rezultacie mieszkańcy mogą cieszyć się świeżym powietrzem bez otwierania okien i niepotrzebnych strat energii.
– Aktualnie rynek jest przepełniony różnorodnymi rozwiązaniami i technologiami. Najważniejsze jest jednak to, aby dobierać je w taki sposób, żeby spełniały oczekiwania klientów. Przy realizacji Ustronie Mokotów sprawdziliśmy, które kwestie są tymi najistotniejszymi, dzięki czemu inwestycja spotkała się z duży zainteresowaniem, ale także zadowoleniem osób decydujących się na zakup. Trendy na rynku nieruchomości zmieniają się bardzo dynamicznie. Naszą rolą jest ich śledzenie, bycie na bieżąco, a nawet wychodzenie krok naprzód, aby dostarczać wymarzone domy i mieszkania – wyjaśnia Robert Stachowiak, Prezes Zarządu SGI. – Ustronie Mokotów było naszą pierwszą tego typu realizacją w Warszawie, ale już wiemy, że nie ostatnią. Jeszcze w tym roku rozpoczniemy budowę dwóch kolejnych osiedli domów jednorodzinnych. W planach pojawiają się już następne, bo widzimy ogromny potencjał w tego typu projektach. Domy stały się ważną częścią naszej oferty, jednak niezmiennie i równolegle realizujemy również projekty wielorodzinne, których nie zabraknie zarówno w tym roku, jak i w kolejnych latach – dodaje Robert Stachowiak.
***
SGI to firma deweloperska, która specjalizuje się w budowie wysokiej jakości mieszkań i apartamentów. Działa na polskim rynku jako podmiot z prywatnym kapitałem od 1990 roku. Wielokrotnie nagradzana w konkursach branżowych. Do tej pory zrealizowała 49 projektów deweloperskich, w których oddane zostało 5.700 lokali mieszkalnych, prawie 50.000 m2 powierzchni biurowo - handlowej. SGI jest częścią holdingu Willet, inwestującego na rynku kapitałowym oraz nieruchomości.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.