Nowy akademik w Trójmieście: Grupa Collegia rusza z kolejną inwestycją
Dom studencki, usługi i hotel na 24 tys. m2 – Grupa Collegia rusza z kolejną inwestycją w Trójmieście
wizualizacje: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jPZEo0tT_ruNh_qn6Q?e=TmOPcU
Wetransfer: https://we.tl/t-p5FXfogyAf
Właściciel cieszącego się ogromnym zainteresowaniem akademika i apartamentów pod marką Collegia zlokalizowanego przy ul. Sobieskiego w Gdańsku, rozpoczął budowę kolejnej inwestycji w Trójmieście. Nowopowstający kompleks łączący funkcję nowoczesnego domu studenckiego, hotelu oraz przestrzeni usługowej, realizowany jest przy głównej arterii Trójmiasta – Alei Grunwaldzkiej 239, naprzeciwko kampusu Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu WSB Merito Gdańsk.
Nowoczesna, multifunkcjonalna inwestycja przy Al. Grunwaldzkiej jest wynikiem różnorodnych doświadczeń nabytych w czasie czterech lat prowadzenia jednego z pierwszych prywatnych akademików w Polsce i współpracy ze sprawdzonym zespołem projektowym: arch. Joanną Wojtas i arch. Moniką Tyszkiewicz i arch. Andrzejem Tyszkiewiczem z biura projektowego ABACUS. Pierwszy obiekt oddany został użytku w 2020 roku, służąc przede wszystkim studentom Politechniki Gdańskiej i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, z którymi sąsiaduje. Nowa inwestycja zapewniać będzie komfortową bazę noclegową dla studentów dwóch kolejnych gdańskich uczelni i ugruntuje marce Collegia dominującą pozycję na trójmiejskim rynku akademików. W swoim prosperującym od 4 lat budynku Collegia wypracowała elastyczny model biznesowy, który pozwala jej na zmianę funkcji w okresie letnim z akademika na hotel, stając się istotnym obiektem noclegowym w całym Trójmieście, z bazą noclegową zapewniającą 450 pokoi. Nowa inwestycja pozwoli znacząco powiększyć tę bazę.
Założeniem nowopowstającej inwestycji jest połączenie obu tych funkcji: akademika i hotelu przez cały rok równolegle. Na powierzchni 24 tys. m.kw. i na 13 kondygnacjach naziemnych zapewniono 100 pokoi hotelowych i 392 pokoje akademickie oraz funkcje usługowe i inne, niezbędne dla mieszkańców.
Na najwyższych kondygnacjach mieścić się będzie hotel, z widokiem na Zatokę Gdańską i Trójmiejski Park Krajobrazowy oraz liczne gdańskie atrakcje. Na pierwszym piętrze budynku ulokowane zostaną funkcje usługowe. Zaprojektowano na nim lokal gastronomiczny, dwie oddzielne sale konferencyjne mogące pomieścić do 50 i 100 osób, z zapleczem gastronomicznym oraz fitness. Na pozostałych 10 kondygnacjach mieścić się będzie część akademika, w którym znajdą się miejsca noclegowe dla ok. 500 osób w różnorodnych konfiguracjach mieszkalnych. W części studenckiej mieścić się będą zarówno apartamenty z dużymi prywatnymi tarasami, klasyczne pokoje jednoosobowe, jak i oddzielne pokoje ze wspólną kuchnią i łazienką. Wszyscy mieszkańcy będą mieli zapewniony dostęp do przestrzeni wspólnych: pomieszczeń nauki, odpoczynku i relaksu, pralni, fitnessu i gastronomii z dużym ogólnodostępnym tarasem. Ponadto, w budynku przewidziano także 187 miejsc parkingowych.
Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, zdecydowaliśmy się stworzyć przestrzeń, która zapewni nie tylko komfortowe warunki do mieszkania studentom, ale także będzie sprzyjać integracji, wypoczynkowi i nauce - mówi Karol Wojtas, członek zarządu w spółce odpowiedzialnej za realizację inwestycji. W nowym budynku znajdzie kwaterunek 500 studentów, dla których tworzymy wymarzoną przestrzeń do życia podczas okresu studiowania. Stawiamy na komfort pod każdym względem, zaczynając od lokalizacji naszych obiektów w bardzo bliskim sąsiedztwie z kampusami akademickimi, poprzez standard wykończenia wnętrz i wyposażenia pokoi, komfort dostępu do części wspólnych przeznaczonych dla mieszkańców, jak i usług ogólnodostępnych w budynku, wśród których będą przestrzenie gastronomiczne, garaż dla samochodów i dużej liczby rowerów. Nieustannie analizujemy rynek i potrzeby młodych ludzi, by maksymalnie podwyższać komfort zamieszkania w naszych obiektach. Nasze domy studenckie realizujemy na poziomie o podwyższonym standardzie hotelu 3 gwiazdkowego, pozwalające mieszkańcom na duży komfort zamieszkania. W nowym obiekcie, podobnie, jak w naszym pierwszym akademiku położonym przy Politechnice Gdańskiej, studenci mają zapewnione wykończone i w pełni wyposażone pokoje z prywatnymi łazienkami i aneksami kuchennymi, w opcjach jedno i dwuosobowej. Ponadto zaplanowaliśmy dodatkowe udogodnienia, które przygotowujemy w ogólnodostępnych przestrzeniach wspólnych inwestycji. Znajdą się w nich strefy do nauki, rekreacji, integracji i wypoczynku. Przygotowywany obiekt będzie zlokalizowany blisko Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu WSB Merito Gdańsk oraz w pobliżu największego Trójmiejskiego hub-u biznesowego z Olivia Centre, Alchemią i biurowcem Wave, w których łącznie pracuje blisko 30 tys. osób. Dla tego segmentu rynku przygotowana została część hotelowa na ostatniej kondygnacji z przepięknym widokiem na panoramę Gdańska i morza.
Obiekt mieści się na styku dwóch gdańskich dzielnic: Wrzeszcza i Oliwy, przy Alei Grunwaldzkiej – głównej arterii Trójmiasta, łączącej Gdynię i Sopot z centrum Gdańska, w pobliżu stacji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, SKM i linii autobusowych. Kampusy Uniwersytetu Gdańskiego i WSB Merito dostępne są w odległości zaledwie 5 minut spacerem, a niewiele dalej znajduje się Trójmiejski Park Krajobrazowy, będący mekką miłośników sportów rekreacyjnych i wyczynowych.
Termin oddania inwestycji do użytku zaplanowano na wiosnę 2026 r. Za realizację obiektu odpowiada spółka MEGA S.A., pełniąca rolę Generalnego Wykonawcy spółce MEGA S.A., która dla grupy Collegia wcześniej realizowała również obiekt na ulicy Sobieskiego.
___
Grupa Collegia - spółki założone i działające pod wspólną marką w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby społeczeństwa. Od wielu lat tworzą innowacyjne projekty w sektorze nieruchomości komercyjnych, umiejętnie łącząc funkcjonalność i estetykę z wiedzą technologiczną i trendami współczesnej architektury. Przez wieloletni okres swojej działalności poprzez uczestnictwo w innowacyjnych przedsięwzięciach Collegia zdobyła doświadczenie rynku polskim i zagranicznym, stale poszerzając obszary swojej działalności. Collegia kompleksowo tworzy inwestycje pamiętając o zasadach zrównoważonego rozwoju i potrzebach społeczności w długiej perspektywie czasu. Obecnie działanie nakierowane jest na wdrażanie w Polsce innowacyjnych rozwiązań w sektorze akademików i budynków biurowych.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.